Panevėžyje ūžia didžiausias regione verslo renginys

Panevėžyje ūžia didžiausias regione verslo renginys

 

Kad Panevėžys – drąsių, kūrybingų ir verslių žmonių miestas, įrodo „Cido“ arenoje prasidėjęs didžiausias bei populiariausias verslo renginys Aukštaitijos regione „EXPO Aukštaitija 2018“.

Tai jau 23-ioji tokia galimybė parodyti, kuo didžiuojasi Panevėžio ir visos Lietuvos bei užsienio gamybininkai, prekiautojai, organizacijos, klubai, mokyklos bei kitos įstaigos, susijusios su pramone ir ekonominiu krašto klestėjimu.

Ne tik iš verslininkų, bet ir smalsuolių dėmesio visada sulaukianti „EXPO Aukštaitija“ ir šįkart startavo su minia lankytojų. Juos didžiulėje Panevėžio arenoje pasitiko beveik 200 dalyvių, kurių pristatomos ekspozicijos užėmė per 1700 kv. m ploto.

Visas tris parodos dienas, nuo penktadienio iki sekmadienio, lankytojai laukiami Panevėžio dienraščio „Sekundė“ ir savaitraščio „Panevėžio balsas“ stende. Čia galima užsiprenumeruoti abu leidinius visiems ateinantiems 2019-iems metams tik už 46 eurus ir pasiimti specialiai prenumeratoriams paruoštų smagių dovanų. Juk ne veltui Aukštaitijos sostinę žiniasklaidos rinkos ekspertai įvardija kaip vieną labiausiai Lietuvoje skaitančių miestų.

Šiųmetėje parodoje galima rasti visko: nuo parduodamo naujo automobilio iki medinio šaukšto, nuo modernaus dulkių siurblio iki ekologiškos kosmetikos.

Kaip visada itin išradingai atrodė Panevėžio mokymo įstaigų stendų, kuriuose prieš žiūrovų akis darbavosi kirpėjos, manikiūrininkės ir net masažo specialistės. Nuo jų neatsiliko įvairios miesto organizacijos, klubai ir kitos įstaigos.

Šventėje buvo galima net pasitikrinti dantis, išsitirti sveikatą, sužinoti, ką siūlo netradicinė medicina.

Verslas kaip lenktynės

„Ši arena – dviračių takas, o verslas yra ne mažiau įnirtingos lenktynės“, – per parodos atidarymą kalbėjo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas.

Svečiai iš tokių pačių Šiaulių, Kauno asociacijų gyrė Panevėžį už jo investicijas į sudėtingesnę gamybą, sudėtingesnes technologijas, inovatyvumo plėtrą. Verslo atstovų pastebėjimu, Panevėžio įmonėse darbuotojams mokami atlyginimai tapo didžiausi šiame regione.

Tradicinį renginį Aukštaitijos verslininkams dovanoja Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPAR). Šiuo metu organizacija vienija 300 narių – mažų ir didelių įmonių iš įvairių gamybos ir paslaugų sektorių, mokslo ir mokymo įstaigų, intelektualaus produkto kūrėjų.

Organizacijos įmonėse dirba per 12 tūkst. darbuotojų, per metus pramonės produkcijos pagaminančių ir paslaugų suteikiančių net už daugiau kaip 4 mlrd. eurų.

Švęs tris dienas

„Noriu, kad ši paroda būtų visiems įsimintina ir kiekvienas rastų sau kažką įdomaus. Tik neužmirškite, kad visa tai vyksta Panevėžyje“, – susirinkusiuosius apžiūrėti parodos ir šalia jos veikiančios tautodailininkų, amatininkų mugės kvietė PPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Sveikinimo žodžių renginyje negailėjo ir savo krašto į Panevėžį atvykę pristatyti Biržų bei Pasvalio rajonų merai. Su lankytojais visomis savaitgalio dienomis prie Panevėžio savivaldybės stendo žada bendrauti atsinaujinančios Aukštaitijos sostinės vadovai. Čia parodos lankytojai galės susipažinti su konkrečiais miesto atnaujinimo projektais.

„2014–2020 m. ES investicijų laikotarpiu ketiname įgyvendinti daug naujų projektų, todėl norime, kad Panevėžys taptų visiškai kitoks: modernesnis, šiuolaikiškesnis, patogesnis. Šia vizija norime pasidalyti ir su jumis“, – parodos atidaryme kalbėjo mero pavaduotojas Petras Luomanas.

Po iškilmingo starto pasveikinti parodos svečių ir dalyvių pirmieji į sceną subyrėjo mažieji modeliukai. Per tris dienas, be verslo ir įvairių įstaigų atstovų, miesto arenoje ketina pasirodyti daugybė Panevėžio kultūros kolektyvų bei žinomų Lietuvos atlikėjų.

Galerija

Komentarai

 • Skubejau patekt i si rengini penktadienio pavakare,tiesiai po darbo ,su vejeliu….taciau labai nuvyle…tiesiog 18.40val jau zmoniu nebeileido( tai tik nedirbantiems sios pramogos?)

  • Ilgai dirbančius kviečiame apsilankyti šeštadienį ir sekmadienį.

   • Atsakyti
 • Apsilankęs parodoje pastebėjau, jog nebuvo stambaus verslo.Kodėl?
  Paroda tapo panaši į Kaziuko mugę , kuri mieste vyko jau , kokį 6 kartą šiais metais , dažniausiai miesto centre.
  Nesupratau kodėl už mėsos gaminį parodoje turėčiau mokėti 5,79 euro, kai toks pat parduotuvėje 2,49 euro?
  Verslo logikos , kainų atžvilgiu , jokios , nes esant tokiai situacijai traukos renginys tikrai neturės.
  Todėl akivaizdu , jog keistinas parodos formatas ir t.t.

  ————————————————
  Panevėžio ateities vizualizacija įspūdinga.Padirbėjo projektuotojai.

  Pastebėjimai:
  1.Ekrano vietoje numatytus 2 dangoraižius perkelti į miesto centrą vietoje autobusų stoties (dvyniai taptų miesto pažiba):
  -viename įsikurtų savivaldybė su visais jos skyriais;
  – kitame visi miesto teismai.
  Autobusų stoties pastatas komponuotinas, kai įėjimas į teismą su teismų raštine arba įėjimas į savivaldybę su vienu langeliu.
  Savivaldybės padalinių patalpos realizuotinos, kaip ir teismų.Reikalingos derybos su TMinisterija.( Išpirks loftams ar pan.)
  2. Centrinėje miesto aikštėje neturėtų likti medžių su salomis po jais, nes tai primena pelkę.
  Tikslas Elizejaus laukai arba Peterhofas – pasaulinio lygio pavyzdžiai.Reikalinga aukštesnė kartelė miesto centro įvaizdžiui.
  3.Pradinės mokyklos pastatas ( Ukmergės g.) realizuotinas , už gautas lėšas modernizuota buvusi 6 vidurinė į kurią perkeltina pradinė mokykla.
  Geras privažiavimas, pilnų matmenų stadionas, šalia upė, grynas oras ir t.t. Užtikrintas vaikų saugumas nuo didelio judėjimo.
  4.Suprojektuotina nauja moderni moterų pataisos įstaiga , kuri būtų statoma , kaip privati įkalinimo įstaiga.Rimtą statytoją turime mieste. Po to deramasi su TM dėl jos perpirkimo koncesijos būdu.
  Kitaip dar 30 metų jo neturėsime ir negalėsime panaikinti esamo.Vieta neturi didelės įtakos.Prie pietinio aplinkelio?
  5. Į buvusį SEB banko pastatą Ukmergės gatvėje perkeltina miesto VMI. Miestas nupirkęs esamą VMI pastatą ,ten įrengtų socialinius būstus.Reikalingos derybos su FM.
  6.Autobusų stotis iškeltina į geležinkelio stotį ją modernizuojant : du viename.Maršrutas stotis -turgus ,atvykusiems iš rajonų būtinas.
  7.Miestas privalo būti universitetinis , o ne koleginis. Todėl vietoje savivaldybės privalo būti universitetas , o ne kolegija .
  p.Edrun iš Norvegijos kolega, prieš 7 metus, su humoru paklausė ar miesto savivaldybė yra to politechnikumo filialas?Vakariečiai nesupranta mūsų miesto lygyje kolegijos ,laiko jį profesine mokykla, be to tai menkina miesto įvaizdį, daro jį miesteliu- kaimeliu.
  Kolegija iškeltina į KTU patalpas , laikui bėgant manau pastaroji sunyks.

  Esmė, kad centrinėje miesto dalyje bus koncentruojamos valdžios institucijos , kurios duos galimybę vystytis maitinimo ir prekybos įstaigoms , kurios vos verčiasi.
  Verslo centras persikels į RIO-Babilono pusę ir plėsis aplink jį.
  Kadangi bus problemų miesto centre su parkavimu, vietoje autoaikštelės prie iki parduotuvės centre, privalo atsirasti kelių aukštų parkavimo aikštelė, kaip prie oro uosto Vilniuje ar Balčikonio g.
  Skaistakalnio parke šalia sodybos turi būti 300 vietų konferencijų centras su maitinimu.Priešingu atveju jis taps našta miestui.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų