Panevėžys jau seniai yra tapęs rimtu triatlono gerbėjų traukos centru – šiemet mieste jau vyko Europos jaunių triatlono čempionatas. Bet netrukus įvyksiančioje dar vienoje triatlono šventėje žadama vien tik sportu nebeapsiriboti. T. ŠIAUDINIO nuotr.

Vasarai baigiantis Panevėžys pulsuos sporto ritmu

Vasarai baigiantis Panevėžys pulsuos sporto ritmu

Triatlonas jau yra tapęs neatsiejama Panevėžio sportinio ir kultūrinio gyvenimo dalimi.

Rugpjūčio pabaigoje, 24–27 dienomis, panevėžiečiai ir miesto svečiai vėl bus kviečiami pasigrožėti įspūdingu reginiu ir palaikyti sportininkus iš įvairių Europos šalių. Šventės organizatoriai žada, kad netrūks nei azarto, sportinio jaudulio, nei pramogų bei peno akims ir sielai.

Kad būtų dėl ko didžiuotis miestu

Kaip pasakojo ultratriatlono organizatorius, Panevėžio triatlono klubo vadovas Vidmantas Urbonas, Aukštaitijos sostinėje triatlonas bus organizuojamas jau keturioliktąjį kartą. Pirmosios triatlono varžybos Lietuvoje ir buvusioje Sovietų Sąjungoje bei penktosios pasaulyje taip pat buvo surengtos Panevėžyje.

Savo fizinių galimybių ribas šiemet žada parodyti net šešiolika sportininkų iš Portugalijos, Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Turkijos, Norvegijos, Latvijos bei kitų šalių. Kartu su stipriausiais Europos triatlonininkais varžysis ir panevėžiečiai Alina Ranceva bei Laurynas Urbšys.

Vidmantas Urbonas mano, kad triatlonas jau išaugo tik sporto renginio marškinėlius. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Vidmantas Urbonas mano, kad triatlonas jau išaugo tik sporto renginio marškinėlius. „Sekundės“ archyvo nuotr.

„Norisi, kad miestas, kuriame gimiau, augau ir gyvenu, būtų gyvas ir pulsuojantis, todėl triatlonas jau tampa tradicija. O kuo daugiau tokių renginių, tuo mūsų žmonės bus labiau pailsėję, geresni, pasisėmę teigiamų emocijų, nuo to geriau visiems. Gal tada ir mažiau jaunų žmonių emigruos, atsiras pasididžiavimo savo miestu jausmas“, – mano V. Urbonas.

Kad tokia didelė sporto šventė būtų įdomi tiek dalyvaujantiems sportininkams, tiek ir žiūrovams, tenka nemažai paplušėti. Kaip atviravo šventės organizatorius, vos pasibaigia vienas triatlonas, jis jau pradeda galvoti, kaip kuo geriau pasiruošti kitam, mat Tarptautinė triatlono asociacija, esanti Kanadoje, paraiškas rengti tokio lygio sportines varžybas svarsto rudenį. O kai žinoma renginio data, prasideda organizaciniai darbai.

„Tik baigiasi vienas renginys, iš karto pradedame galvoti apie kitą. Bet kaip tiems studentams – laiko visada pritrūksta“, – šypsosi V. Urbonas.

Prie sporto – ir romantika

Jau tapo tradicija, kad šis renginys sutraukia ne tik sporto entuziastus, bet ir visus panevėžiečius. Triatlonas jau išaugo sportinio renginio marškinėlius, tad ir šiemet bus daugybė renginių ir pramogų, skirtų visai šeimai.

„Juk ir sportas, ypač kai dalyvauja aukšto meistriškumo sportininkai, yra savotiškas spektaklis. Menas puikiai dera prie sporto, tad stengiamės, kad ir kultūrinių renginių būtų kuo įvairesnių“, – intrigavo vienas iš šventės organizatorių.

Kultūrinės šventės dalies svarbiausiu akcentu taps kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ – po atviru dangumi per naktį panevėžiečiams bus rodomi geriausi lietuviški kino filmai, kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ laimėję ar nominuoti kaip geriausi lietuviško kino šedevrai.

„Tik baigiasi vienas renginys, iš karto pradedame galvoti apie kitą. Bet kaip tiems studentams – laiko visada pritrūksta.“

V. Urbonas

Kaip pasakojo V. Urbonas, iš pradžių buvo idėja surengti tokį kino seansą, kurį būtų galima stebėti iš savo automobilių, tačiau vėliau šios idėjos buvo atsisakyta neradus tam tinkamos vietos. Tad lietuviško kino gerbėjai yra kviečiami čiupti miegmaišius, kilimėlius, pledus ar sulankstomas kėdutes ir rugpjūčio 25-osios vakarą jaukiai įsikurti Kultūros ir poilsio parke, kur didžiuliame ekrane bus rodomi įvairaus žanro lietuviški filmai: net trys animaciniai filmukai, keturi trumpametražiai bei vienas ilgametražis vaidybiniai filmai. Lietuviško kino perlus pristatys visiems puikiai žinomas aktorius. Kas jis bus, organizatoriai dar neatskleidžia.

„Tai bus savotiškas grįžimas į tuos laikus, kai kinas didžiuliame ekrane tik buvo pradėtas rodyti. Todėl jokių spragėsių nebus. Merginos kino žiūrovus vaišins ledais, kviečiame atsinešti ir saldainių – bandysime grįžti į tuos nostalgiškus kino pradžios metus“, – romantišką aplinką žada pašnekovas.

O jeigu atsitiktų taip, kad romantišką vakarojimą parke su lietuvišku kinu mėgins sugadinti lietus, organizatoriai pasirūpino ir palapinėmis, kur turėtų tilpti visi kino mėgėjai.

„Labai tikimės, kad palapinių neprireiks, nes kiek metų vyko triatlonas, oras visuomet būdavo kaip užsakytas, tad tikimės, kad ir šiemet tas pats užsakymas galios“, – viliasi V. Urbonas.

Laukia krepšininkų dovana

O šventės kulminacija turėtų tapti VI Baltijos šalių fejerverkų festivalis, kuriame savo pasirodymus surengs Lietuvos, Latvijos, Estijos bei visų trijų Baltijos šalių bendra komanda. Tai bus Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkų dovana miestiečiams. Pirotechnikos, fejerverkų ir šviesų šou vainikuos visą keturias dienas truksiantį sporto renginį.

„Tai bus savotiška padėka panevėžiečiams, kad jie aktyviai palaikė sportininkus, tikėjo jų pergale ir gausiai dalyvavo krepšinio varžybose“, – sakė V. Urbonas.

Visas šventės dienas vyks ir daugiau sporto renginių – lauko teniso turnyras, irklenčių pulo varžybos, gatvės futbolo bei krepšinio turnyrai. Mažųjų panevėžiečių lauks Kauno cirko meno akademijos programa. Panevėžiečius linksmins ir „Nešpėtni bernai“, Virgis Valuntonis ir „Vanilinis dangus“, „Ritmas kitaip“, „Patruliai“, Vilija Matačiūnaitė, Liepa Mondeikaitė, Lauris Reiniks ir daugybė kitų. Visi renginiai bus nemokami.

Komentarai

  • Viskas puiku. Bet tekstas – „O šventės kulminacija turėtų tapti VI Baltijos šalių fejerverkų festivalis, kuriame savo pasirodymus surengs Lietuvos, Latvijos, Estijos bei visų trijų Baltijos šalių bendra komanda “ – greičiausiai nepabaigtas. Juk nepaminėti idėjos autoriai? Būtų garbinga.

    Skaitykite daugiau: https://www.naujienos.lt/leidinys/sekunde/panevezyje-triatlonas/

  • Pagarba Urbonui už tai, kad triatlonas Panevėžyje tampa tradicija.

    • Atsakyti
  • Vėl sukels chaosą gatvėse . Labai jau mažai informacijos kurios gatvės bus uždarytos , nes yra žmonių kurie dirba ir savaitgaliais .

    • Ko gero tamstai nieko neatsitiktu, jeigu viena savaitgali pestute ar su dviraciu praleistumete.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų