Apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas porai priteisė 5,7 tūkst. eurų turtinės žalos. "Sekundės" nuotr.

Panevėžyje teismas atvers partijos Tvarka ir teisingumas bylą

Panevėžyje teismas atvers partijos Tvarka ir teisingumas bylą

Panevėžio apygardos teismas antradienį planuoja pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ bei šeši asmenys kaltinami prekyba poveikiu, turto iššvaistymu, dokumentų klastojimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Šiame tyrime kaltinimai pateikti pačiai partijai ir šešiems fiziniams asmenims – buvusiam „tvarkiečių“ atsakingajam sekretoriui Rimui Antanui Ručiui, verslininkams Rolandui Skaisgiriui, Peisachui Kačerginskiui, Giedriui Rakauskui, Vytautui Baniui, Justinui Garliauskui.

Lietuvos apeliacinis teismas perdavė baudžiamąją bylą nagrinėti iš Vilniaus apygardos teismo Panevėžio apygardos teismui, nes byla yra itin sudėtinga ir didelės apimties, o visi šią baudžiamąją bylą galintys nagrinėti Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai vienasmeniškai ar kaip kolegijų nariai dalyvauja nagrinėjant kitas Vilniaus apygardos teismo žinioje esančias itin sudėtingas baudžiamąsias bylas (pvz.: „Sausio 13-osios“, „MG Baltic“, „Pravieniškių“ ir kt.), ir todėl negalėtų operatyviai ir išsamiai išnagrinėti šios itin sudėtingos ir visuomenėje didelį atgarsį sukėlusios baudžiamosios bylos.

Ši baudžiamoji byla yra ne tik sudėtinga, bet ir didelės apimties. Byloje kaltinimai pareikšti šešiems fiziniams asmenims ir vienam juridiniam asmeniui – politinei partijai „Tvarka ir teisingumas“, bylą sudaro 164 tomai, vien kaltinamojo akto apimtis – 569 lapai, prokuratūros pateiktame apklaustinų teisiamajame posėdyje asmenų sąraše nurodytas 201 asmuo.

Be to, ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas 2014 metais, t. y. baudžiamasis procesas vyksta jau penktus metus, todėl teisminio proceso operatyvumas byloje yra ypač aktualus.

Komentarai

 • Idomu kada Rackausko byla bus pradeta nagrineti? Labai jau sventuoli vaidina.

  • Atsakyti
  • Negreit. Reikia gi ją dar sukurti….

   • Giliai rankas i valdiska kisene buvo ikises turbut, kad taip ilgai tiria.

 • Kyla teisėtas klausimas-kodėl neiškeliama byla liberalų partijai? Juk ten vieni kyšininkai. Ar gautas įsakymas susidoroti su Tvarkos ir Teisingumo partija?

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų