Panevėžyje – tarptautinis maršinių orkestrų ir būgnų grupių festivalis

Panevėžyje – tarptautinis maršinių orkestrų ir būgnų grupių festivalis

Jau trečius metus iš eilės Aukštaitijos sostinėje organizuojamas tarptautinis maršinių orkestrų ir būgnų grupių festivalis-konkursas „DrumLine Battle Baltic 2017“ vėl kviečia žiūrovus į įspūdingą renginį.  Tai vienintelis tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse.

„DrumLine Battle“ – sinchroniškai mušamaisiais instrumentais grojančių komandų varžybos, kurios vyksta dvikovų principu, laikantis griežtų tarptautinių taisyklių. Kiekvienoje dvikovoje komandos groja paeiliui du kartus po 90-120 sekundžių. Teisėju čia tampa publika. Laimi ta komanda, kuri sulaukia garsiausių aplodismentų ir palaikymo. Jeigu nugalėtojas iš pirmosios publikos reakcijos netampa aiškus, komandos groja dar po vieną kartą.

Šiais metais konkurse dalyvaus Šiaulių miesto mušamųjų instrumentų ansamblis „Ritmas Kitaip“ ir Naujamiesčio kultūros centro-Dailės galerijos mušamųjų ansamblis „Aukštyn DrumLine“. Būgnininkus vertins tarptautinė komisija iš Ukrainos ir Lietuvos.

O maršinių (žygiuojančių) orkestrų festivaliai jau gerai žinomi visame pasaulyje. Tokio tipo orkestrai vienu metu geba groti, šokti, dainuoti, atlikti įvairius triukus. Aikštėse, arenose, stadionuose savo programas pristatantys profesionalūs kolektyvai pritraukia begales žiūrovų ir palieka neišdildomą įspūdį.

Žygiuojančių orkestrų festivalyje pasirodys ir muzikines šou programas atliks Lietuvos kariuomenės orkestras (Vilnius), LR vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras (Vilnius), Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestras (Alytus) ir kt.

Festivalio-konkurso „DrumLine Battle Baltic 2017“ metu vyks ir meistriškumo kursai, skirti atlikėjams, grojantiems perkusiniais instrumentais.

Tad spalio 14 d. 16 val. maloniai kviečiame į Panevėžio „Cido“ areną.

Bilietus galite įsigyti „Cido“ arenos kasoje tel. 8 45 501588.

Daugiau informacijos www.cidoarena.lt ir www.lbba.lt

Organizatoriai – Panevėžio „Cido“ arena ir Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA).

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų