robot hand

Panevėžyje – robotikos šventė

Panevėžyje – robotikos šventė

Savaitgalį Panevėžyje – robotikos šventė. Šeštadienį Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto KTU patalpose vyks jaunųjų išradėjų varžybos – FLL regioninės varžybos.

Regioninių varžybų metu iš visų Lietuvos komandų bus atrinkta 16 geriausiųjų, kurios pateks į kovo 3 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančią didžiausią išradėjų šventę „Robotiadą“.

9-16 metų amžiaus moksleivių komandos varžysis pagal pasaulinę FLL robotikos varžybų sistemą, kurioje autonominiai robotai turi įveikti kuo daugiau misijų per 150 sekundžių. Bus trijų tipų rungtys – robotų laukas, vertybės ir vertybių pristatymas. Šių metų tema – vanduo, tad robotas turės prijungti nutrūkusius vamzdžius, sutaisyti fontaną, pasirūpinti fekalijų šalinimo sistema bei spręs kitus žmogaus vandens apytakos cikle kylančius iššūkius. Tiriamasis projektas taip pat remiasi vandens apytakos ratu. Vaikai ir jaunuoliai tirs aplinką, siūlys inovatyvius sprendimus kaip spręsti problemas, o savo atradimais dalinsis su bendruomene.

Jaunesnio amžiaus dalyviai (6-10 metų) taip pat turės progą prisijungti prie varžybų ir parodyti savo sukurtus FLL Jr. projektus.

Varžybose dalyvaus 25 Panevėžiečių komandos: J. Balčikonio gimnazijos – 7, po 3 komandas varžysis iš 5-osios gimnazijos ir Rožyno progimnazijos, po 2 – iš „Vilties“, „Saulėtekio“, „Žemynos“, „Vyturio“, „Šaltinio“ ir A. Lipniūnio progimnazijų, po 1 – „Minties“ gimnazijos ir G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos.

Tėveliai, pedagogai ir kiti, atėjusieji pasižiūrėti varžybų galės pasiklausyti pranešimų apie švietimo naujienas pasaulyje ir Lietuvoje. VšĮ Robotikos akademijos įkūrėjas Saulius Vasiliauskas skaitys pranešimą tema „Pramonės revoliucija4.0: iššūkis švietimui. Naujausio dokumentinio filmo „Ateities mokykla jau šiandien“ pristatymas ir diskusija su jo autoriumi. KTU garbės daktaras, Lietuvos mokslų akademijos narys, profesorius, interneto plėtros Lietuvoje pradininkas Adolfas Laimutis Telksnys skaitys pranešimą „Jaunimas ir ateitis“. Mokslo žurnalistė Goda Raibytė kalbės tema „Radikalus smalsumas“.

Komentarai

  • Kelinta valanda prasides ?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų