M. Garucko nuotr.

Panevėžyje rinkėjai stojo į eiles

Panevėžyje rinkėjai stojo į eiles

Nors Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės šiandien vykstančiuose rinkimuose nėra tarp aktyviausių Lietuvoje, visgi ir čia rinkimų apylinkės pilnos žmonių.

Tikras anšlagas rinkimų dieną Nemuno rinkimų apylinkėje. Čia į J.Žemgulio gatvėje, Panevėžio mokslo ir technologijų parko patalpose įsikūrusią balsavimo vietą nuo pat ankstyvo ryto rinkosi minios rinkėjų. 13 val. žmonių eilė nuo apylinkės rinkimų komisijos stalų driekėsi iki pat išėjimo durų.

Rinkėjai piktinosi tokių eilių nematę nuo sovietmečio, kai tekdavo laukti šviežių bandelių parduotuvėje. Tačiau nė vienas nepaliko rinkimų vietos neatlikęs pilietinės pareigos.

„Iš tiesų 20 minučių pralaukiau eilėje, kol galėjau balsuoti. Atėjome su vyru ir vaikais, gerai, kad šie rado čia veiklos, koridoriuje mėtė kamuolį į įrengtą krepšį“, –  rinkimų įspūdžiais dalijosi panevėžietė Erika Lalienė.

Ji teigė visada dalyvaujanti rinkimuose ir balsuodama tikisi didesnės gyvybės Panevėžyje. Rinkėjos nuomone, jaunimui reikia daugiau užimtumo, daugiau veiklos.

„Visada tikimės atsinaujinimo – nauja šluota juk geriau šluoja“, – sakė savo balsą atidavęs Nemuno apylinkėje sutiktas Jonas Narbutas.

Jo nuomone, dabar miestui labiausiai reikia naujų investicijų, kad klestėtų pramonės parkas ir jaunimas nebaigtų palikti Lietuvos.

Klaidina sujungtos apylinkės

Nemuno apylinkėje 13 val. savo balsus jau buvo atidavę daugiau nei tūkstantis rinkėjų iš visų čia registruotų 4244. Tai didžiausia miesto rinkimų apylinkė, kurioje po paskutinių rinkimų prijungti rinkėjai iš buvusios apylinkės Nemuno gatvėje, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto patalpų.

„Jūs net nebeklauskit. Sujungtos dvi apylinkės, žmonės blaškosi, nebežino, kur jiems eiti“, – vos spėjusi talkinti šešiems kolegoms apie rinkimų dienos darbą pasakojo apylinkės rinkimų komisijos pirmininkė Jolanta Aleknavičiūtė.

Anot jos, kai kurie rinkėjai dėl tokių eilių prie balsadėžių ėjo itin prastos nuotaikos.

Bekalbant prie pirmininkės priėjo rinkimų biuletenį neteisingai užpildęs rinkėjas ir pareikalavo duoti naują. Ar suklydo pildydamas, ar pasirinko ne tuos kandidatus, panevėžietis komentuoti nepanoro, tačiau vyriškis mokėjo išaiškinti, kad turi teisę į naują biuletenį, nes sugadintojo nespėjo įmesti į balsadėžę.

 Tokio aktyvumo seniai nematė

Prakaitas nuo rinkėjų aktyvumo sekmadienį varvėjo ir Pilėnų rinkimų apylinkės komisijos nariams. Čia 13 val. balsą atidavė apie 900 gyventojų iš šioje apylinkėje registruotų 3585 rinkėjų.

„Jau nebespėjam biuletenių tvarkyti, nuo pat ankstyvo ryto neturime jokio atokvėpio. Dirbu nebe pirmuose rinkimuose ir tokio aktyvumo seniai nemačiau“, – kalbėjo apylinkės komisijos pirmininkė Lina Pumputienė.

Visgi, nepaisant didelio rinkėjų srauto, pasak pirmininkės, rinkimai vyksta gana tvarkingai ir ramiai. Vienu metu komisijos narius aplankė moteris, kuri bandė kaltinti Pilėnų apylinkės atstovus nekontroliuojant politinės reklamos mieste. Tačiau L.Pumputienė patikino, kad jos apylinkės teritorijoje nėra jokių pažeidimų.

Įdėmaus žvilgsnio Pilėnų apylinkėje netruko ir be visuomenininkų, čia balsavimą pakaitomis stebėjo net penki stebėtojai.

 Pamiršo rinkimus

Pilėnų rinkimų apylinkėje balsavo tiek vyresni, tiek jaunesni rinkėjai. Ne vienas buvo ir aštuoniolikmetis. Jie šiemet už dalyvavimą rinkimuose gavo Lietuvos konstituciją.

Pirmą kartą į rinkimus atėjęs Pilėnų rinkimų apylinkėje sutiktas panevėžietis Vilius teigė tik atlydėjęs balsuoti kitą asmenį, o pats registruotas kitoje apylinkėje. Tiesa, kurioje pašnekovas net nežinojo.

„Gal dar nueisiu balsuoti. Iš tikro, apie rinkimus dar net nepagalvojau“, – prisipažino jaunuolis.

Daug rimčiau pasiruošęs į rinkimus atėjo panevėžietis Aurelijus. Jis teigė išstudijavęs visų kandidatų programas ir išsirinkęs sau labiausiai patikusius pažadus.

„Visada būna daug pažadų. Bet vis tiek tikimės permainų, geresnio gyvenimo. Daug ką reikia keisti Panevėžyje. Tikiuosi tie, už kuriuos balsavau, padarys, ką pažadėję“, – kalbėjo pašnekovas.

Diskusijos prie balsadėžių

O štai Vilius Mekas iš Keravos kaimo sako, kad už pažadus politikams po rinkimų reikėtų kabinti specialias lenteles su informacija, ko šie neištesėjo.

„Nepasakyčiau, kad tikiuosi didelių pokyčių ir po šitų rinkimų. Balsuok nebalsavęs, niekas nesikeičia. Visi žada, o paskui… Reikėtų tokiems kandidatams lenteles pakabinti, ko nepadarė“, – kalbėjo į Velžio rinkimų apylinkę balsuoti atėjęs vyras.

Jis  nuogąstavo, kad ir po 29-erių  nepriklausomybės metų mažai Lietuvai nėra lengva. O jam, kaip pensininkui, esą užtenka ir to, kad bent pensiją laikų atneštų.

Ginčai tarp rinkėjų Velžyje užvirė ir pakalbinus Staniūnų gyventoją Ireną Niunevienę

„Kokie čia lūkesčiai, kad tik vėl kas neatsisėstų į kalėjimą dėl korupcijos. Vienas po kito su antrankiais išvedami. Mūsų meras taip pat turėjo nemalonumų, bet gal atleiskime“, – svarstė rinkėja, kai jai rinkti naujesnę valdžią pasiūlė tos pačios apylinkės balsuotojas.

Abu rinkėjai, pasiderėję, kokia dar partija galėtų pažadinti Panevėžio rajoną, su savo nuomonėmis skirstėsi namo.

 Be pažeidimų

Velžio rinkimų apylinkėje dirbanti komisija tikisi, kad iki balsavimo pabaigos 20 val. balsuoti ateis bent pusė rinkėjų.

„Aktyviai žmonės eina – mūsų darbas beveik nenutrūksta. Gal daugiau vyresnių, bet matome nemažai ir jaunų, su šeimomis, ir pirmą kartą balsavusių. Žmonės labai pilietiški, juk savo valdžią renka“, – sakė Velžio apylinkės komisijos pirmininkė  Lilija Miežinienė.

Rinkėjai, anot jos, balsuoja be jokių priekaištų ar piktų replikų. Pirmą kartą rinkimuose balsuoti tenka atvirose kabinose, be užuolaidų. O užpildyti biuleteniai metami į neskaidraus stiklo balsadėžes.

16 val. Panevėžio mieste rinkėjų aktyvumas balsavimo dieną, kartu su balsavusiais iš anksto siekė  32,06 proc.,  rajone – 32,91 proc..

Abiejų apygardų rinkimų komisijų vadovai teigė, kad pažeidimų nėra užfiksuota, o smulkūs neaiškumai išsiaiškinami operatyviai.

 

 

 

 

Galerija

Komentarai

  • Kartu su išankstinio balsavimo duomenimis, iš viso Aukštaitijos sostinėje Savivaldos rinkimuose dalyvavo 41,02 proc. turinčiųjų balsavimo teisę, rajone –39,84 proc. Pasyviau už panevėžiečius balsavo tik Šiaulių rajono (39,72 proc.) ir Klaipėdos miesto (38,66 proc.) bei Klaipėdos rajono (39,98 proc.) gyventojai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų