M. Garucko nuotr.

Panevėžyje paminėtos 15-osios metinės Europos Sąjungoje

Panevėžyje paminėtos 15-osios metinės Europos Sąjungoje

Lietuva mini istorinį įvykį – prieš 15 metų, gegužės 1-ąją, nedidelė šalies prie Baltijos jūros tapo Europos Sąjungos dalimi. Svarbų žingsnį, reiškiantį galimybę kartu su visa Europa siekti vienybės, laivės ir taikos, šventė ir Panevėžys.

Prisijungimą prie tautų bendrijos, ginančios vertybes, saugančios valstybių išskirtinumą ir skatinančios bendradarbiavimą paminėti susirinkę miesto gyventojai ir svečiai, į miesto širdį – Laivės aikštę – atkeliaujančias Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos vėliavas sutiko viltingais ir drąsiais žvilgsniais.

Sugiedotą himną, ant stiebų suplevėsavusią trispalvę ir geltonomis žvaigždėmis mėlyname fone pasipuošusią vėliavą palydėjo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės trijų šūvių salvė už Lietuvą, už jos žmones ir šalies įstojimą į Europos Sąjungą.

Susirinkusius sveikino miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas,

„Noriu retoriškai paklausti: ar dažnai pagalvojame, kokį kelią nuėjo Lietuva per pastaruosius penkiolika metų? Ar visada pastebime kaip gražėja Lietuva, kaip mūsų miestas, kiek naujų galimybių atsiveria kiekvienam iš mūsų? Tokios greitos pažangos, pokyčių tikrai nebūtų, jeigu mes nebūtume Europos Sąjungoje“, – linkėdamas būti laisvais, laimingais stiprios Europos piliečiais kalbėjo miesto vadovas.

Panevėžio savivaldybės Jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Antanas Balčėtis į narystę Europos Sąjungoje kvietė pažvelgti iš jauno žmogaus perspektyvos.

„Gimiau šiek tiek prieš Lietuvai įstojant į Europos Sąjungą, bet visą gyvenimą gyvenu Lietuvoje, kuri tiki europietiška idėja, pasiryžusi žiūrėti į vakarus vardan savo ateities. Laisvės ir saugumo jausmas, kurį dabar turime, tikriausiai būtų neįsivaizduojamas, jeigu Lietuva būtų pasirinkusi kitokį kelią“, – sakė A. Balčėtis.

Iškilmingame minėjime sutiktos panevėžietės Laura ir Vaiva prisipažino pritariančios, jog narystė Europos Sąjungoje tiek šaliai, tiek lietuviams suteikė sąlygas augti ir tobulėti.

„Aš tikrai labai džiaugiuosi ir manau, kad tai Lietuvai pravertė – narystė mus veda į teigiamą pusę“, – sakė Laura.

Draugei pritarė ir Vaiva, atkreipdama dėmesį į tai, jog Lietuvai atsirado galimybių pagerinti daugelį sričių, ypatingai nacionalinį saugumą.

Galerija

Komentarai

  • Vicemeras Deividas Labanavičius labai gerai atrodo, o urbšininkai bičiuliaujasi.
    Ar turės urbšininkai ką panašaus į vicemerus? NE. Ar prisipažins kad neturi? NE. Ar vėliau įsijungiant į jau sudarytą daugumą išvengs to? TAIP.

    • nu blyn

    • Atsakyti
  • urbsininkai panasaus i vicemerus tikrai neturi,nebent butu su leliuku susimete ir ji pasiule

  • urbsininkai jau visus persoko- turi viena be priesaikos.matomai ji ruosia i visus postus

  • Gerai pastebėta.Tas be priesaikos nepraeina STT filtrų

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų