"Delfi" nuotr.

Panevėžyje – didžiulė šeimų šventė

Panevėžyje – didžiulė šeimų šventė

Nepaisant įsismarkavusio lietaus, šeimos iš visos Lietuvos šeštadienį renkasi Panevėžyje. Čia prasideda Šeimų šventė, kurios šūkis „Šalia Esu Ir Meilėje Augu!“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva organizuojamame renginyje šeimų lauks edukaciniai užsiėmimai vaikams ir vertingos lektorių paskaitos tėvams, koncertai bei daugybė aktyvių pramogų. Anot organizatorių, ši šventė – žingsnis į priekį, siekiant šeimų bendrystės ir savitarpio supratimo.

Panevėžio bendruomenių rūmuose vyksiančios šventės pradžią paskelbs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, į Panevėžį atvykstantis su savo gausia šeimyna, bei Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Ministro patarėja Gabija Vitkevičiūtė sako, kad šventei ieškota vietos, kur būtų galima susirinkti visos šalies šeimoms. Išskirtiniai kriterijai renkantis nebuvo taikomi, tiesiog reikėjo tinkamos erdvės, vietos, kur galėtų sutilpti daug žmonių. Iš kelių variantų pasirinktas Panevėžys.

Dalysis patirtimi

Tokia šventė jau tapusi tradicine. Ne vienerius metus kartu su partneriais ministerija ją organizuodavo Prienų rajone.

„Šiemet norėjome pažvelgti naujai. Sukūrėme visiškai naują logotipą, visiškai naują sistemą. Gvildenome žodį šeima. Šūkio „Šalia esu ir meilėje augu“ pirmosios raidės koduoja savyje tam tikrą temą: ką reiškia šeimoje būti šalia, ką reiškia būti meilėje, ką reiškia augti“, – sako ministro patarėja.

Anot jos, tam, kad Lietuvos šeimos būtų stiprios ir laimingos bei žinotų, kaip reaguoti ir elgtis įvairiose kasdienėse situacijose, būtina kuo daugiau visuomenėje kalbėti, kaip ugdyti pozityvios tėvystės įgūdžius, rasti geriausius būdus derinti karjerą ir šeimos pareigas bei kurti ir palaikyti darnius santykius tarpusavyje. Renginyje į šiuos klausimus atsakys ir savo žiniomis bei patirtimi pasidalins psichologės Jūratė Bortkevičienė ir Eglė Masalskienė, menininkė Nomeda Marčėnaitė, versli mama Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė ir kūrybos namų „Legal Guns“ vienas iš savininkų Simonas Urbonas.

Atrakcijų netrūks

Šventė žadama labai marga. Be rimtų temų gvildenimo veiks pramogų zonos, skirtos įvairaus amžiaus grupėms ir norams. Bus galima ramiai klausytis koncerto, važinėtis riedučiai ar dalyvauti edukacinėse dirbtuvėse. Pramogų zonose savo sportinį vikrumą bus galima išbandyti mėtant žiedus ant kėglių, jodinėjant ant guminių arkliukų, šokinėjant bulvių maiše, važinėjant riedžiais ir elektriniais paspirtukais. Taip pat veiks kūrybinės bei edukacinės dirbtuvės, Iliuzijų muziejus, Robotikos akademija, skraidys dronai, per virtualios realybės akinius siūloma pasižvalgyti po Lietuvą, pažaisti virtualios realybės žaidimus.

Šeimų šventės dalyviai turės galimybę iš arčiau susipažinti su policijos pareigūnų, ugniagesių ir paramedikų darbu. Šių profesijų atstovai renginio svečiams pristatys trumpas edukacines programas apie savo specialybes.

Norintieji pamąstyti ir lavinti protą bus kviečiami pažaisti didžiaisiais šachmatais, o žaismingieji šventės dalyviai galės pasipuošti laikinomis tatuiruotėmis ar veido piešiniais. Viso renginio metu šventės svečiai galės apsilankyti Atrakcionų miestelyje, o Maisto zonoje paskanauti įvairių maisto gaminių ir pasmaližiauti skanėstų.

 

 

 

 

 

Komentarai

  • laiminga žmona, laiminga šeima.

    • Atsakyti
  • Šeima laiminga, kai visi laimingi. Netikiu vyrais, feisbuke apie žmonos su chalatu laimę rašančiais

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų