Panevėžyje daugėja sergančiųjų gripu

Panevėžyje daugėja sergančiųjų gripu

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas (NVSC Panevėžio departamentas) informuoja, kad 1-ąją 2018 metų savaitę (sausio 1-7 d.) sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Panevėžio regione padidėjo ir siekė 53,31 atv./10 tūkst. gyv., kai paskutiniąją praėjusių metų savaitę šis rodiklis buvo 42,00 atv./10 tūkst. gyv.

Didžiausias sergamumas išlieka Panevėžyje

Praėjusią savaitę didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI išliko Panevėžio mieste, kur sergamumo rodiklis siekė 97,99 atv./10 tūkst. gyv. Š. m. sausio 1-7 d. gripas diagnozuotas 21 Panevėžio miesto ir 2 Panevėžio rajono gyventojams.

Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI praėjusią savaitę buvo registruotas Pasvalio rajone (8,72 atv./10 tūkst. gyv.).

Dėl gripo hospitalizuotų asmenų buvo daugiau

Š. m. sausio 1-7 d. Panevėžio regione dėl gripo buvo hospitalizuoti 5 asmenys (3 suaugę ir 2 asmenys – 2-17 m. amžiaus), kai paskutiniąją praėjusių metų savaitę į ligoninę buvo paguldytas 1 asmuo (2-17 m. amžiaus).

Skiepytis nuo gripo dar ne vėlu

Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Gripo vakcina rekomenduojama pasiskiepyti rudens – žiemos laikotarpiu. Reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu.

Žmogaus gripo infekcijos šaltinis – sergantis žmogus

Gripu galima užsikrėsti nuo sergančio žmogaus. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint, kalbant. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Žmogus, užsikrėtęs gripo virusu, suserga per 24-72 val. (vidutiniškai 48 val.).

Komentarai

  • ko vaiksto tie gripuoti zmones ir uzkrecia kitus? tegul guli namuose, o gydytojai juos aplanko… kaip ir buvo pries 27m.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų