Panevėžyje autobusas mirtinai sužalojo pėsčiąją

Panevėžyje autobusas mirtinai sužalojo pėsčiąją

Pirmadienio rytas Panevėžyje buvo tragiško eismo įvykio.

Maždaug apie 10.50 val. Savitiškio gatvėje autobusas partrenkė ir mirtinai sužalojo per pėsčiųjų perėją ėjusią 50-metę moterį. Pirminiais duomenimis, autobusas važiavo degant draudžiamam šviesoforo signalui. Atvykę greitosios pagalbos medikai dar bandė gelbėti sunkiai sužalotą moterį, tačiau jos gyvybė užgeso greitosios automobilyje. Nei autobuso vairuotojas, nei keleiviai nenukentėjo.

Policija pradėjo tyrimą.

Keleivinis autobusas, priklausantis bendrovei „Tolimojo keleivinio transporto kompanija“, vyko iš Vilniaus į Joniškį. Pasak bendrovės direktoriaus Arūno Indrašiaus, kol kas jie nežino, kokiomis aplinkybėmis įvyko skaudus eismo įvykis, tik tiek, kad tai įvyko sankryžoje. Pirmadienio popietę įmonės atsakingas darbuotojas išvyko į Panevėžį išsiaiškinti situacijos. Direktoriaus teigimu, vairuotojas negalėjo būti pervargęs, nes iš Vilniaus išvyko kelios minutės po aštuntos valandos ryto. Be to, 59-erių jų darbuotojas turėjo nemažai patirties – visą gyvenimą dirbo vairuotoju. Vežiojo tiek krovinius, tiek ir keleivius.

„Vairuotojas tikrai patyręs, todėl patys negalime patikėti, kad taip galėjo atsitikti“, – sakė A. Indrašius.

Jo žiniomis, autobuso vairuotojui buvo leista baigti kelionę ir tuomet atvykti į Panevėžio policijos komisariatą. A. Indrašiaus teigimu, jų įmonės praktikoje tai pirmas toks skaudus atvejis, kai perėjoje ar sankryžoje būtų mirtinai traumuotas pėstysis.

„Viskas dar labai šviežia. Kol nežinome tikrosios situacijos, nelabai ką galime ir pakomentuoti. Rytoj vairuotojui duosime laisvą dieną ir spręsime, ką daryti toliau“, – sakė direktorius.

Tai jau ne pirmas atvejis, kai autobusas Panevėžyje mirtinai traumavo pėsčiųjų perėją bandančią kirsti pėsčiąją. Prieš dvejus metus, lapkričio 17-osios rytą judrioje nereguliuojamoje Aukštaičių, Ramygalos ir Nemuno gatvių sankryžoje Panevėžio autobusų parke vairuotoju dirbantis vyras, vairuodamas miesto maršrutinį autobusą „Solaris“, iš Ramygalos gatvės sukdamas kairėn, į Aukštaičių gatvę, nepastebėjo į gatvę išėjusios moters ir ją partrenkė.

Supratęs, kas atsitiko, vairuotojas išlipo iš autobuso padėti senolei, kuri dar nebuvo praradusi sąmonės ir kalbėjo, tačiau tuo pat metu ant jos užlėkė iš kairės pusės įsukęs „Ford Galaxy“. Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai pensininkei padėti nebegalėjo – ji žuvo vietoje. Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad pėsčioji žuvo nuo galvos traumos, kurią sukėlė smūgis į autobusą. Teismas autobuso vairuotojui skyrė dvejų metų nelaisvės bausmę, ją atidedant tokiam pačiam laikotarpiui. O lengvojo automobilio vairuotojui, kuris iš karto po eismo įvykio pasišalino, 1732,36 Eur baudą.

Komentarai

 • gal autobusų kontrolieriai galėtų tikrinti ir vairuotojų blaivumą?

  • Atsakyti
  • galetu tikrint ir keleiviu psichine bukle…

   • Atsakyti
   • vairotojas kazkieno svogeris ,jai ji i kaleima neikiso ir leido toliau vairuoti su teisem

 • Tokį milžinišką sukrėtimą patyrusiam vairuotojui teko keleivius dar vežti iki Joniškio? Ar tai normalu?

 • Na,pritrenkė įmonės vadovas.Po tokio tragiško įvykio vairuotojui leido tęsti kelionę?vežti keleivius?grįžinėti atgal į Vilnių? Čia net ne tragedija.Čia nusikaltimas!!! Juk kaip ten bebūtų-įvykis neišaiškintas. Kodėl taip atsitiko?Gal vairuotojui sveikata sutriko? Debiliškas įmonės ir policijos sprendimas.

  • Atsakyti
 • Gyvenu salia. Sita sankryza turetu buti istisai filmuojama,nes ir paciai su vaiku, ir mamai ne karta teko patirti soka,kai ejome degant zaliai sviesoforo sviesai ir per plauka isvengem tragedijos. Sitoje sankryzoje masinos nepaiso taisykliu ir sviesoforo,laksto beprotisku greiciu.

 • Protu nesuvokiamas sprendimas – vairuotojui leisti tęsti kelionę : toliau vežti žmones,ką tik vieną suvažinėjus… Net jei tai ir ne jo kaltė (nors rašoma,kad būtent autobusas važiavo degant raudonam šviesoforo signalui) ar vairuotojas turėjo moralinę teisę važiuoti toliau? Kokia buvo jo psichinė būsena po tokio įvykio? Ir kaip turėjo jausti autobuso keleiviai? Ar policija turėjo teisę duoti tokį sunkiai paaiškinamą leidimą?
  Užuojauta žuvusiosios šeimai.

 • autoivykiui kuris pasibaqe mirtim masina iskarta arestuojama,ir turi buti tikrinama ekspertu ar techn.tvarkinga.taip pat turejo medikai tikrinti vairuotojo bukle,ar nevartojo alkogolio,narkotiku,vaistu psihotropiniu.staitoks klausimelis iskilo

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų