Grandiozinius planus kuria ir duris į Lietuvos rinką veria bei nišos Panevėžyje žvalgosi Prancūzijos verslininkai. Prancūzijos kompanijos OPI CONSEIL prezidentas Nicolai Kobliakov su Panevėžio savivaldybė pasirašė ketinimų protokolą. L. Varanausko nuotr.

Panevėžio seneliais rūpinsis prancūzai

Panevėžio seneliais rūpinsis prancūzai

 

 

Vienu seniausiu Lietuvos miestu tituluojamo Panevėžio gyventojai senatvę ateityje galės leisti dar vienuose globos namuose.

Grandiozinius planus kuria ir duris į Lietuvos rinką veria bei nišos Panevėžyje žvalgosi Prancūzijos verslininkai. Nors kol kas jų altruistiški planai, užgimę prieš keletą mėnesių, nėra įgavę apčiuopiamo pavidalo, pirmasis žingsnis jau žengtas.

Panevėžio vicemeras, laikinai einantis mero pareigas Aleksas Varna ir Prancūzijos kompanijos OPI CONSEIL prezidentas Nicolai Kobliakov pasirašė ketinimų protokolą.

„Mano tikslas yra pakelti senjorų globos lygmenį Europoje iki tokio, kad niekas nebebijotų senėjimo“, – kalbėjo N. Kobliakov.

Prancūzų planai – Panevėžyje įkurti senjorų kvartalą. Vakarinėje miesto zonoje numatomi 2-10 šeimos namų, kur galėtų apsigyventi 14-70 žmonių. Senjorų kvartalo projektas bus vienas pirmųjų keleto kompleksų, iškilsiančių didžiuosiuose Lietuvos miestuose iki 2020 m.

Pasak A. Varnos, nors pasirašytas dokumentas dar niekuo neįpareigoja jį pasirašiusių šalių, visgi suteikia galimybę pradėti kurti ir detalizuoti projektą įkurti didelės šeimos namams.

„Pasirašius deklaraciją, atsiranda galimybė tartis dėl projekto finansavimo ir kitų reikalų“, – teigė A. Varna.

Pradžia Latvijoje

Iniciatyvą į Aukštaitijos sostinę atvesti investuotojus iš Europos parodė vienas iš miesto verslininkų Arūnas Žemaitis. Užmezgęs ryšius su užsienio kompanija, kuri vykdo senelių, šeimos namų statybas, A. Žemaitis pakvietė N. Kobliakov plėstis ir Panevėžyje. Jeigu projektas sėkmingai prigis, ateityje tokios įstaigos greičiausiai atsiras ir Vilniuje bei Kaune.

Tokie didieji šeimos namai Baltijos šalyse jau nebūtų pirmieji. Vieni jų 2011-aisiais metais išdygo ir netoli Latvijos sostinės, Rygos. Keturių aukštų globos įstaiga vienu metu gali priimti daugiau nei 200 pacientų.

Globos namų gyventojams specialiai pritaikyta gyvenamoji aplinka: platūs koridoriai, liftai, speciali įranga sumontuota visuose vonios kambariuose.

Kiekviename numeryje yra funkcinė lova, foteliai, naktiniai staleliai, asmeninė spinta, ergonomiškas vonios kambarys. Kambariuose taip pat įrengta speciali pagalbos iškvietimo sistema. Gyventojai į savo kambarį gali atsivežti asmeninių daiktų, pavyzdžiui, televizorių ar kitų įrenginius, kurie pradžiugintų kasdienybę.

Poreikis auga

Kurioje vietoje Panevėžyje bus statomas Europinių standartų prieglobstis senoliams, anot A. Varnos, dar nėra aišku. Visgi tokius namus žadama statyti privačios, ne valstybinės žemės teritorijoje.

Aptarti dabartinės situacijos Panevėžio mieste A. Varna kartu su idėjos autoriais buvo nuvykę ir į mieste veikiančius Šv. Juozapo globos namus. Kuo naujieji šeimos namai išsiskirs nuo mieste jau bene dešimtį metų veikiančių šių globos namų, A. Varna negalėjo atsakyti. Anot laikinojo mero, kol kas tai padaryti ganėtinai sudėtinga, nes nėra parengtų išsamių projektų, nėra patvirtintos statybų detalės ar konkretūs skaičiai.

„Analizuojama, kokiomis sąlygomis gyvena žmonės, kokia kaina, kokio lygio turėtų būti namai, kokia perkamoji ir mokėjimo galia. Kad tokių globos namų reiks ateityje ir jau dabar reikia, aišku visiems – visuomenė sparčiai sensta“, – teigė A. Varna.

Komentarai

  • Labai puikus sumanymas dėl senelių namų. Bet gali būti dar brangesni, negu Šv. Juozapo …Apie slaugos namus prie Raudonos Bažnyčios tai visi kalba tik su pasibaisėjimu-kodėl niekas nepatikrina ten esančių ligonių priežiūros ? Pamatytų tenai tokių vaizdų, ko nesitikėjo niekada. …Yra tokių vietų, kur kai kurie darbuotojai laiką leidžia…nes alga vistiek tiksi…Pas seseles niekada negausi atsakymo dėl vaistų-slepia, kokius raminamus leidžia, o tie ligoniai negalėdami atbūsti taip ir iškeliauja. Paskirti vaistai nesugirdyti voliojasi po stalus. Ligonių venos subadytos , perbadytos, raumenys pajuodę nuo vaistų, nes nepasiekę tikslo., nes nepataiko suleisti į veną…APTARNAUJANTIS PERSONALAS BE ATSAKOMYBĖS. JEIGU GYDYTOJA PASAKĖ, KAD NUIMTI ANTIBIOTIKAI, STEBĖSIME, JEIGU REIKĖS VEL SKIRSIME. BET DĖJA PO VAISTŲ NUĖMIMO IR NUMIRĖ, NES NIEKAS NESTEBĖJO…Kam tada vežami ligoniai iš centrinės ligoninės,jeigu eilėje į vietą slaugos ligoninėje prie Raud. Bažnyčios palatose tenka laukti po savaitę TOS slaugos ligoninės kolidoriuose ? Ar laukiama , kad nuo plaučių uždegimo išmirtų kolidoriuose, kai tuo monentų matyti tuščių, baltai paklotų lovų aukštesniuose aukštuose….. kur žiūri aukštesnis personalas ? Žūt būt reikalinga alternatyva- kita slaugos ligoninė.

  • Panevėžio savivaldybės vicemeras, ponas P. Luomanas atsakingas už šią sritį ,taip pat ir sveikatos skyriaus vedėjas R.Burba visiškai nesidomi, kas vyksta Panevėžio slaugos ligoninėje.Ponia – didžioji politikė V.Grigienė elgiasi kaip privačiame UAB, laksto po vakarėlius , parodas, susitikimus save parodydama kokia jinai svarbi asmenybė Panevėžyje ir rajone, bet savo konkretaus darbo neatlieka.Jos niekada nerasi darbo vietoje , nes jai svarbus ne tiesioginis darbas – alga kapsi vienodai , žmonės neturi kitų galimybių , todėl taikosi su esama padėtimi.

  • Labai reikia dar vienu namu seneliams Panevezyje, Juozape tokia eile, kad patekti be galo sunku, daug kas eiles nesulaukia. Pliusas butu ir naujos darbo vietos

  • Kai paskaitai komentarus, plaukai šiaušiasi nuo žmonių bukumo.Jeigu atsiduria pas Grigienę, vadinasi gyvenimas baigiasi,o ką ji gali bepadėti? prailginti kančias.?Kaip ta ligoninė vadinasi , palaikomojo gydimo?
    Keičiasi pasaulis, vieni gimsta, kiti miršta. Taip turi būti.Nekaltinkit nieko, o padėkit be skausmų oriai baigti žemės kelionę.Viena užsienyje slauge dirbanti moteris pasakoja, kad kelionę baigiantiems seneliams brangių vaistukų neskiria, o padeda ramiai, oriai baigti gyvenimą.

  • Noreciau pasiteirauti nuo kokio amziaus vyras gali pakliuti i seneliu namus?Aciu

  • Noreciau pasiteirauti nuo kokio amziaus vyras gali pakliuti i seneliu namus?Aciu.Tikrai rasau pirmaji karta ta komentara.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų