Panevėžio meras R.M. Račkauskas. "Sekundės" nuotr.

Šiaulių teismas atvers Panevėžio mero bylą

Šiaulių teismas atvers Panevėžio mero bylą

Šiaulių apygardos teismas šiandien planuoja atversti didžiulį rezonansą sukėlusią galimos korupcijos Panevėžio savivaldybėje bylą. Antrai kadencijai perrinktam merui Ryčiui Račkauskui bei patarėjai Gintarei Maskoliūnienei nuo šiol darbą teks derinti su kelionėmis į posėdžius. Kartu su jais prieš teismą stos ir vilnietis verslininkas Marius Vaupšas.

Prokurorai teigia surinkę duomenų, jog už maždaug 5 tūkst. 500 eurų Savivaldybė pirko vienos Vilniaus įmonės viešinimo paslaugas, kurios galėjo būti naudingos ne miestui, o antros kadencijos siekusiam merui.

Nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios visus įtarimus kategoriškai neigęs R. Račkauskas tvirtina matantis politinį šios bylos pamušalą.

„Neabejoju, kad mano nekaltumas bus įrodytas. Juo labiau kad visa ši istorija atrodo ne kaip kitaip, o kaip būdas pašalinti mane iš praėjusių rinkimų kovos ir iš politikos apskritai. Jau vien ko vertas tiksliai kaip šveicariškas laikrodis sustyguotos ikiteisminio tyrimo datos – nušalinimas nuo pareigų prieš rinkimus, o jo pabaiga – iš karto po antrojo rinkimų turo. Šios ir daugybė kitų detalių gali būti tik sutapimai, tačiau jų įtartinai daug“, – sako R. Račkauskas.

Sandoris sudomino ir teisėsaugą

Prokurorai įtaria, kad meras, jo patarėja ir verslininkas – vienos viešinimo paslaugas teikiančios Vilniuje registruotos įmonės konsultantas Marius Vaupšas sutarė, kad šioji padės sukurti strategiją, kaip laimėti savivaldos rinkimus.

Bylos duomenimis, įmonė laimėjo Panevėžio savivaldybės skelbtus du viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursus. Teisėsaugos atstovai teigia surinkę duomenų, jog M. Vaupšo atstovaujamai įmonei buvo sudarytos labai palankios sąlygos juose dalyvauti ir laimėti. Prokurorų teigimu, pagal vieno konkurso užduotį buvo atliktas gyventojų nuomonės tyrimas, kaip panevėžiečiai vertina mero darbą, o antro konkurso pagrindu parengta veiklos programa. Vieno užsakymo vertė siekė 2 tūkst. 420, kito – 3 tūkst. 52 eurus.

Verslininkams už darbą sumokėta iš Savivaldybės biudžeto.

Visgi prokurorai įsitikinę, kad ir tyrimas, ir parengta veiklos programa galėjo būti reikalingi ir naudingi ne Savivaldybei, o asmeniškai merui, siekusiam antros kadencijos šiose pareigose.

Jei būtų įrodyta mero ir jo patarėjos kaltė, už piktnaudžiavimą teisės aktai numato laisvės atėmimą iki 7-erių metų arba baudą nuo 150 iki 6000 MGL, tai yra nuo 7 tūkst. 500 iki 300 tūkst. eurų.

Kaltina STT

„Nesuprantu, kaip mero darbas ir pastangos savivaldybės komunikaciją sustyguoti taip, kad Panevėžys atrodytų konkurencingas, kad gyventojai didžiuotųsi savo miestu, kad verslas, švietimas, kultūros ir sporto bendruomenės įsitrauktų į pozityvių žinių apie miestą skleidimą, gali būti laikomas nusikaltimu“, – teigia prieš teismą šiandien stosiantis R. Račkauskas.

Anot jo, atrodo, kad ši istorija buvo kažkieno bandymas griebtis šiaudo, žūtbūt siekiant savo tikslų.

„Panevėžyje sparčiai judėjo viešųjų erdvių atnaujinimo projektai, gerėjo miesto infrastruktūra, negana to, beveik 75 proc. sumažinta miesto skola. Atrodo, atsirado tokių, kam pozityvūs pokyčiai mieste nepatiko ar nebuvo parankūs“, – sako R. Račkauskas.

Jis teigia manantis, kad prokuratūra „buvo suklaidinta neprofesionalaus ir galbūt šališko Panevėžio STT pareigūnų įvykių interpretavimo ir faktinių aplinkybių iškraipymo bei pritempinėjimo prie jų konstruojamos įvykių eigos bei menamo asmeninės naudos siekimo.“

„Neabejoju, kad teismas atskirs, kur tiesa, o kur tik operatyvininkų fantazijos“, – posėdžio išvakarėse kalbėjo Panevėžio meras.

Nepaisant pernai birželį Savivaldybę supurčiusio skandalo, kovą vykusiuose savivaldos ir mero rinkimuose triumfavo R. Račkauskas bei jo suburtas judėjimas. Šiam rinkėjai suteikė devynis mandatus, o tai yra gerokai daugiau nei kitoms į Tarybą patekusioms politinėms jėgoms. Mero rinkimuose R. Račkauskas, surinkęs daugiau nei 16 000 balsų, įveikė varžovą P. Urbšį, už kurį balsavo apie 10 600 panevėžiečių.

Dabar mero pareigas su kaltinamojo prievole lankyti teismo posėdžius būsiantis priverstas derinti R. Račkauskas tvirtina, jog tai neturės įtakos Savivaldybės darbui.

„Esu tikras, kad panevėžiečiams svarbiausia ne intrigos ar politikų kivirčai, o realūs darbai jų ir miesto labui. Todėl teisminis procesas neturės įtakos mieste vykdomiems darbams“, – tvirtino R. Račkauskas.

Komentarai

 • Iki teismo reikejo Rackauska uz grotu laikyti, negali kysiu emimu kaltinamas asmuo toliau vadovauti savivaldybei.

  • Ir tave reikėtų laikyti už grotų, jeigu neįrodysi kyšio ėmimo fakto.

  • Už neapykantos kurstymą turėtum atsakyti…

   • Tipinis banditelio mastymas pas mera, as nekaltas, aplinka kalta. Parodykit nors viena prisipazinusi vagi, pagauta uz rankos vagiant, nekalti gi jie visi. Tik maksimalios bausmes gali isgelbeti nuo korumpuotu politikieriu.

    • Atsakyti
 • Mere, #nestabdom! Nevilkinkim teismo!!

  • Atsakyti
 • Sitas meras turi buti nusalintas. va ka kas cia nesamoningus projektus kursto panevezyje. milijonus leidzia o nieko nepdaro sau kisenes tik pildosi. menu tas centras uz milijonus ketinamas statyti to paties susitepusio mero planas.. apgailetina kaip panevezieciai galejo isrinkti ji. Dabar griauzia nagus tikriausiai

  • Atsakyti
 • Teisesauga nestabdom. Reikia isvalyti valstybe nuo aferistu.

  • Atsakyti
 • Sena patarle: jei pavagia milijona, su visais reikiamais akmenim pasidalyja ir nekaltas! O tas kur tik vista pavagia, juk neiseina su visais pasidalyti, tai gauna daug metu kakejimo…

 • Nebepades turbut net aukos vaidmuo. Pritariu, 7 metai su turto konfiskacija manau adekvati bausme butu.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų