V. Mikalausko menų gimnazijai leista komplektuoti tik vieną pirmokų klasę. V. Bulaičio nuotr.

Panevėžio menų gimnazijai ministerija perpus sumažino pirmokų

Panevėžio menų gimnazijai ministerija perpus sumažino pirmokų

Liūdnos žinios Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijai –  nuo rudens į pirmas klases galės priimti perpus mažiau vaikų nei iki šiol.

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) mokyklai leido formuoti tik vieną pirmokų klasę.

V. Mikalausko menų gimnazijos, kurioje mokosi vaikai nuo pirmos iki dvyliktos klasės, direktorės pareigas laikinai einanti pavaduotoja Nijolė Karpavičienė teigia, jog toks ministerijos sprendimas bendruomenei buvo netikėtas.

„Mes labai prašėme dviejų klasių, bet ministerija motyvuoja, kad mūsų gimnazija ir pernai surinko tik vieną klasę. Bet taip nutiko tik dėl to, kad pernai ir dvyliktokų išleidome tik vieną klasę, o ministerija neleido didinti klasių komplektų skaičiaus. Šiais metais gimnaziją baigia dvi dvyliktokų klasės, todėl tikėjomės, kad leis komplektuoti ir dvi būsimųjų pirmokų klases“, – teigė pavaduotoja.

Anot jos, pagal šįmet prašymų priimti į V. Mikalausko menų gimnaziją sulaukta tiek, kad mokykla be vargo būtų surinkusi dvi pirmąsias klases.

„Ministerija stebisi, kaip čia yra, kad visose mokyklose vaikų mažėja, o menų gimnazijose ne. Bet kuo daugiau meniškų vaikų, tuo Lietuvai geriau“, – sako N. Karpavičienė.

V. Mikalausko menų gimnazijoje iš viso mokosi apie 500 vaikų.

ŠMM atstovai aiškina, kad į pirmas menų gimnazijų klases nepriimti vaikai paūgėję galės mėginti patekti į penktas klases.

Toks pat likimas ištiko ir Klaipėdos menų gimnaziją.

„Šios įstaigos skirtos ne vien Klaipėdos ar Panevėžio miestų, bet ir aplinkinių rajonų vaikams, gabiems muzikai bei dailei, rengti“, – žiniasklaidai sakė ŠMM Mokyklų veiklos skyriaus vedėjas Alvydas Puodžiukas.

Jis aiškino, kad ne apskričių centruose gyvenančių šeimų tėvai nedrįsta leisti savo atžalų į pirmas klases, tačiau mielai išleidžia jau ūgtelėjusius penktokus.

Anot A. Puodžiuko, Klaipėda ir Panevėžys – dideli miestai, tad į menų gimnazijas nepatekusius pirmokus mielai priims kitos mokyklos. Jose ieškoti darbo galės ir pedagogai.

Komentarai

  • Paskambinus ministerijos atstovas teigė, kad Panevėžyje atidaroma nauja ilgoji gimnazija mokykla ir vaikus turime vesti ten.

  • Tai gal i Zemkalnio gimnazija ? Jau ir dailes beigi muzikos mokys ?

  • […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Source link […]

    • Atsakyti
  • […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Source link […]

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų