Respublikinė Panevėžio ligoninė. "Sekundės" nuotr.

Panevėžio ligoninei – naujas vadovas

Panevėžio ligoninei – naujas vadovas

 

Korupcijos skandaluose pastaruosius keletą metų linksniuotos Respublikinės Panevėžio ligoninės vairą jau netrukus turėtų perimti naujas vadovas iš sostinės.

Sveikatos apsaugos ministerijos skelbtą konkursą šios gydymo įstaigos direktoriaus pareigoms eiti laimėjo Arvydas Skorupskas, dirbantis Respublikiniame priklausomybės ligų centre.

Varžytis dėl vadovo vietos buvo nusiteikę ir dalyvauti konkurse dokumentus pateikę 13 kandidatų. Visgi konkurencijos būta gerokai mažesnės – iš užsiregistravusiųjų atvyko tik penki pretendentai.

Konkurso dalyvius vertino šešių narių komisija, vadovaujama SAM kanclerės.

Plati praktika

A. Skorupskas – buvęs sveikatos apsaugos ministrų Vytenio Andriukaičio ir Rimantės Šalaševičiūtės patarėjas.

Jis taip pat yra dirbęs direktoriaus pavaduotoju medicinos reikalams Širvintų ligoninėje, Vaikų ligoninės filialo Utenos reabilitacijos ir ugdymo centro Ortopedijos skyriaus vedėju, „Eglės“ sanatorijos plėtros skyriaus direktoriumi. Taip pat ėjo Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos saugos skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigas, dirbo kitose gydymo įstaigose.

A. Skorupskas Kauno medicinos institute įgijo medicinos gydytojo išsilavinimą, taip pat Kauno medicinos akademijoje – sveikatos vadybos magistro išsilavinimą.

Nugalėtojas į naująsias pareigas bus paskirtas tik SAM sulaukus informacijos, patvirtinančios jo patikimumą vadovauti įstaigai.

Artimiausiu metu ministerija išsiųs reikiamas užklausas į specialiąsias tarnybas, kad šios pateiktų informaciją apie laimėtoją.

Su laimėtoju susisiekti po konkurso nepavyko. Dabartiniame jo gyvenimo aprašyme nurodytoje darbovietėje – Respublikiniame priklausomybės ligų centre telefonu atsiliepusi darbuotoja patikino tokio kolegos nežinanti. Anot jos, įstaigoje dirba tik Ilona Skorupskienė, tačiau ji šiuo metu atostogauja.

SAM ryšių su visuomene projektų vadovės Alinos Žilinaitės teigimu, A. Skorupskas Respublikiniame priklausomybės ligų centre dirba tik nuo gegužės ir ne visu etatu.

Ministerija Panevėžio ligoninei išrinko naują vadovą – buvusį dviejų sveikatos apsaugos ministrų patarėją, nuo gegužės ne visu etatu dirbantį A. Skorupską.
Delfi nuotr.

Buvęs vadovas bylinėjasi

Panevėžio ligoninė be nuolatinio vadovo liko, kai kovą sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga iš šių pareigų atleido Ivaną Dorošą.

Jį teismas jau yra pripažinęs kaltu vienoje byloje. Jam skirta sumokėti 3,3 tūkst. eurų baudą už tai, kad siekė išvengti administracinės atsakomybės už neteisėtai iškirstus medžius. I. Dorošas juos iškirto neturėdamas leidimo ir tik vėliau, patikrinus aplinkosaugininkams, bandė savo veiksmus įteisinti.

Kauno teisme nagrinėjama dar viena byla, kurioje medikas kaltinamas piktnaudžiavimu, kyšininkavimu ir kitais korupciniais nusikaltimais. Bylos duomenimis, I. Dorošas už palankius viešųjų pirkimų rezultatus Respublikinėje Panevėžio ligoninėje iš verslininkų gavo pigiau įsigyti automobilį, jam atsidėkota įranga statomam namui.

Visus kaltinimus gydytojas kategoriškai neigia.

Be to, I. Dorošas yra apskundęs teismui ir SAM sprendimą dėl atleidimo iš ligoninės direktoriaus pareigų. Jo skundas tebenagrinėjamas.

Komentarai

  • […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Source link […]

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų