Panevėžio gatves jau šluoja moderni technika

Panevėžio gatves jau šluoja moderni technika

Panevėžio miesto savivaldybė ES lėšomis įsigijo ir AB „Panevėžio specialus autotransportas“ naudoti perdavė 2 naujas daugiafunkces gatvių valymo mašinas.

Abi turi naujausios technologijos „Euro 6” emisijos standarto variklius, kurie atitinka griežtus aplinkosaugos reikalavimus. Naujoji technika į Panevėžio gatves išvažiavo praėjusią savaitę.
„Naujausios technologijos ir papildoma įranga leis efektyviau išvalyti miesto gatves. Šios mašinos pirmiausia sudrėkina valomą paviršių, kad į orą nekeltų dulkių. Vėliau šepečiai nešvarumus nukreipia į siurblius, kurie vakuuminiu būdu sutraukia šiukšles į specialią talpą, o viduje esantys filtrai užtikrina, kad nešvarumai nepateks atgal į aplinką su išpučiamu oru. Mašinos taip pat turi ant stogo pritvirtintą papildomą siurbimo priemonę lapams, skardinėms ir pan. atliekoms surinkti“, – sako Miesto infrastruktūros skyriaus vyr. specialistė Rūta Taučikienė.
Abi transporto priemonės bus naudojamos ir miesto aikštėms, šaligatviams, dviračių takams, kitoms zonoms valyti.
2019 m. pagamintas mašinas už 329 tūkst. Eur Savivaldybė įsigijo vykdydama ES finansuojamą oro kokybės valdymo ir taršos mažinimo projektą. 85 proc. šios sumos finansuota ES lėšomis, likusi dalis skirta iš miesto biudžeto.
Šį pavasarį AB „Panevėžio specialus autotransportas“ jau surinko 262 t po žiemos susikaupusio smėlio, purvo, žemių ir kt. gatvių valymo atliekų. Per 2018 m. išvežta beveik 2132 t.

Komentarai

 • VALIO !

  • Atsakyti
 • Kad gatvės dar nevisur atnaujintos o technika nauja. Achujenai.

 • O kada atsinaujins „šluotražiai“??? Lygiai taip pat, kaip carinės Rusijos laikais, dar 19 a. pabaigoje.. Kiekvieną rytą niūrūs žmogeliukai su šluotražiais brūkšt brūkšt, brūkšt brūkšt. Labai panašu į rusiškus filmus apie Jekaterinos ir Rasputino laikus. Sniegą, dulkes į vieną pusę, į kitą, šiukšles į gatvę, dulkes ant praeivių. Ir taip žiemą vasarą, kasryt. Tik brūkšt brūkšt, brūkšt brūkšt. Atvyksta užsieniečiai, eina ryte iš centre esančio prabangaus viešbučio, o čia jiems moteriškė šiukšles ir dulkes į akis šluota braukia.. Net Kelmės miestelyje žiemą ir vasarą mažyčiai traktoriukai su šluotomis ir greideriukais bei dulkių siurbliais šaligatvius ir aikštes tvarko.. O čia 20 tonų šiukšlavežė važiuoja per Senvagę, sustoja kas 50 metrų prie šiukšladėžės, palikdama keletą juodo dyzelinio tepalo balų, ir taip prie kiekvienos.. Plytelės išlinkusios grioviais, tepaluotos.. Na cirkas, kokio dar pasaulis nėra matęs…
  Na ir kas, kad bus Nevėžio pakrantė bus sutvarkyta. Tačiau kas ją tvarkys, prižiūrės, išveš šiukšles? Ar tos pačios tepalu sisiojančios šiukšlavežės?
  Laisvės aikštė. Žiema. Važiuoja Belorus traktorius valydamas sniegą. Gerai kad valo, bet aikštės plytelės jau įlinkusios.. Paskui sniegą supila į purvinas krūvas ir laukia iki balandžio mėn. kol ištirps sniegas ir balos išdžius..
  Savivaldybės sprendimu nuo 2017-01-01 viso miesto šaligatvius (išskyrus privačiame sklype) turi tvarkyti savivaldybė. O kaip yra? Tik gal penketą pagrindinių gatvių ryškiais rūbais darbuotojai pavalo sniegą, pabarsto smėlio. O už kampo esant skersinė gatvė jau nebe miestas? Joje sniego provėžės net džipo dugną siekia.. Kas valys sniegą gatvėse, kas valys šaligatvius?
  Negi nėra nei vieno ūkiško, praktiško vadovo, kuris bent pamatytų po kojomis tepalo dėmes? Ar negaila pinigų, kitų darbo, miesto turto? Kas darosi su ūkio skyriumi? Ar ten dirba astronomai, žiūrintys į žvaigždes, ar savo darbą suprantantys tarnautojai? Semkitės pavyzdžius iš Kauno. Jo meras kiekvieną šūdniekį, padėtą ne vietoje pamato, kiekvieną išlūžusią plytelę liepia keisti, tvarkyti. Todėl kad jis moka ir nori dirbti, ir gerai dirbti.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų