Panevėžio bibliotekos – draugiškos gyvūnams

Panevėžio bibliotekos – draugiškos gyvūnams

Panevėžyje ne tik miesto gyventojams, bet ir jų augintiniams nuo šiol atviros 24 įstaigos, tarp jų ir Panevėžio miesto savivaldybės viešoji  biblioteka, turinti aštuonis padalinius visame mieste.

Džiaugiamės oficialiai tapę pirmąja biblioteka Lietuvoje, atveriančia duris keturkojams augintiniams ir prisidedančia prie 19 miestų jungiančio projekto „Draugiški gyvūnams“.

Šis faktas paneigia mitą, kad bibliotekos sunkiai įsileidžia naujoves. Bibliotekose bent kelis kartus per savaitę, o kai kur ir kasdien, sulaukiama skaitytojų su šunimis, katėmis ar net triušiais, vaikų bibliotekose rengiamos augintinų dienos, o kai kas net prieš išvykdamas atostogauti palieka prižiūrėti savo paukščius.

Be to, prieš porą metų viename filiale trejus metus „dirbo“ katinas Rainis. Taigi biblioteka atvira ne tik kiekvienam gyventojui, bet ir jų augintiniams.

Vietas, kuriose galima lankytis su keturkojais draugais, tarp jų ir bibliotekas, galima atpažinti iš „Draugiški gyvūnams“ kviečiančio užeiti lipduko, kuriame – gyvūno letenėlė apskritime.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projektas, skirtas kiekvienam šiuolaikiškam ir atsakingam šunų augintojui, norinčiam kuo daugiau laiko praleisti su savo gyvūnu. Juk daugeliui sunku įsivaizduoti gyvenimą be augintinio: stengiamės su juo praleisti daugiau laiko, vedamės ne tik pasivaikščioti, bet ir į svečius, renginius ir net į kavinę, keliaujame. Būtent dėl to gyvūnų mylėtojams aktualu žinoti, kur jie gali lankytis, pramogauti ir leisti laisvalaikį kartu su savo augintiniais.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ tinklalapyje http://draugiskigyvunams.lt/vietos/ rasite interaktyvų žemėlapį vietų (ne tik keturkojams draugiškus restoranus, kavines, barus, parduotuves bei biurus, tačiau ir daugybę kitų), kurios priima lankytojus su gyvūnais.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų