Panevėžiečius suvienijo malda

Panevėžiečius suvienijo malda

Švęsdami vieną gražiausių pavasario švenčių, jau nuo pat ankstyvo ryto panevėžiečiai skubėjo į miesto bažnyčias, o po šv. Mišių namuose kartu su artimaisiais sėdo prie šventinio stalo. Kalbinti žmonės tikino, kad ši šventė jiems labai svarbi.

Panevėžietė Augusta Pajedienė sako kasmet dalyvaujanti šv. Mišiose bažnyčioje, o grįžus namo, laukia šventiniai valgiai. „Giminės ateina. Margučius ridename, valgome, džiaugiamės“, –pasakojo moteris.

Panevėžietis Andrius prisipažįsta į bažnyčią ateinantis retai, dažniau švenčiantis namuose. Nepaisant to, ši šventė vyrui labai svarbi.

„Tai savotiškas pasibuvimas su šeima. Neseniai tėvukas mirė. Tad čia toks ir susitikimas su dar čia esančiais žmonėmis“, – apie tai, ką jam reiškia ši šventė kalbėjo ponas Andrius.

Saldumynais prie bažnyčios prekiavusi Stanislova Pugevičienė sakė, kad šventinį rytą  prekyba ne kokia. Šalta ir iš ryto – maždaug nuo aštuntos – buvo ne itin daug žmonių. Perkantys taip pat neskubėjo plačiai atverti piniginės.

„Labai minimaliai perka. Jeigu perka, už du-tris eurus – ne daugiau. Manyčiau, kad žmonės nelabai turi pinigų“, – spėjo ji.

Nepaisant to, moters teigimu, šv. Velykos jai – svarbi šventė. Kadangi šiandien iš pat ryto negalėjo dalyvauti šv. Mišiose, bažnyčioje buvo vakar. Be to, planavo, kad pavyks dar nueiti ir šiandien vakare.

„Šventė – Kalėdos, Velykos yra tikros katalikiškos šventės. Šeimoje švenčiame, kiaušinius dažome, ateina ir giminių – dukterėčia ir sesuo kai kada atvažiuoja. Anksčiau važiuodavome pas mamą, bet dabar pačios jau esame močiutės“, – pasakojo S. Pugevičienė.

Įvairiais velykiniais dirbiniais prekiavusi Irena Kriauzienė prekyba per daug nesiskundė. Žmonės pirko įvairias rankų darbo velykines puokšteles, kitus darbelius. Nors oras nelepino, ji nesiskundė – tik rankoms buvo šalta, tačiau norisi nors  šiek tiek prie pensijos prisidėti.

„Mums Velykos – labai didelė šventė. Margučius dažome, ant stalo dedame žuvį, silkę, žąsį ar antį. Visa šeima susirenka, pasimeldžiame“, –  apie savo šeimos tradicijas pasakojo pašnekovė.

Galerija

 

Komentarai

  • …bet kad tokie visi geri būti išėję ir iš bažnyčios…deja, deja…pyktis, pavydas ir t.t.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų