V. Bulaičio nuotr.

Panevėžiečiams nuobodžiauti neteks

Panevėžiečiams nuobodžiauti neteks

Šį savaitgalį Panevėžys gyvens triatlono ritmu. Rugpjūčio 24–26 dienomis mūsų mieste vyks triatlono šventė, kurios pagrindinis akcentas – Pasaulio dvigubo ultratriatlono taurės šeštasis etapas. Sportininkams teks plaukti 7,6 km, dviračiu važiuoti 360 km ir bėgti 84,4 km.

Rekordinis dalyvių skaičius

Šiose varžybose rungsis 8 moterys ir 27 vyrai  iš Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, Čekijos,  Šveicarijos, Suomijos, Švedijos, Prancūzijos, Vengrijos, Airijos, Anglijos, Italijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Ukrainos, Meksikos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

Be asmeninių varžybų, vyks ir komandinės. Pasaulio dvigubo ultratriatlono taurės varžybose jėgas išmėgins trijų šalių komandos: Austrijos, Lenkijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai atstovaus komanda „Darna“ –    Laurynas Urbšys, Armandas Rokas ir Simas Stasiukaitis. Kiekvienai komandai atstovaus po tris sportininkus, kurie turės įveikti pusę dviejų pasirinktų rungčių distancijos. Gimtajame mieste varžysis ir du panevėžiečiai. Asmeninėse varžybose moterų grupėje matysime Aliną Rancevą, o komandinėse varžybose „Darnos“ klubui atstovaus Laurynas Urbšys.

Šiemet Lietuvos triatlono sostinėje varžysis rekordinis dalyvių skaičius. 35 sportininkai dalyvaus asmeninėse varžybose, dar 9 – komandinėse. Panevėžyje startuos  44 atletai iš 20 šalių. Tokio gausaus ultratriatlonininkų skaičiaus Panevėžyje niekada nėra buvę.

Pažįstami veidai

Ketvirtus  metus  Panevėžyje startuojantis šveicaras Marco Bartelis puikiai atsiliepia apie Panevėžyje rengiamas dvigubo ultratriatlono varžybas.

„Varžybų organizavimas Panevėžyje puikus. Visiems ultratriatlonininkams rekomenduoju šį miestą kaip pačią geriausią vietą varžytis. Kasmet sakau, kad tai bus mano paskutinės triatlono varžybos, bet prisiminus visas akimirkas ir kokį puikų renginį panevėžiečiai suorganizuoja, negaliu atsisakyti startuoti dar kartą, nors žinau, kad trasoje reikės tikrai daug iškentėti“, – pernai atviravo M. Bartelis.

Šiemet varžybose startuos ir latvis Janis Miezeris, kuris pernai Panevėžyje užėmė trečiąją vietą.

Jubiliejinės varžybos

Žinomas praeityje triatlonininkas, pagrindinis šio renginio organizatorius Vidmantas Urbonas pasidžiaugė, kad mūsų mieste varžysis toks gausus sportininkų būrys.

„Panevėžyje vyks jubiliejinės, penkioliktosios,  Pasaulio dvigubo ultratriatlono taurės varžybos, todėl labai smagu, jog šį sykį dalyvaus rekordinis sportininkų skaičius. Matysime nemažai dalyvių, kurie į mūsų mieste vykstančias varžybas atvyks jau ne pirmą kartą. Ilgametė   ultratriatlono varžybų rengimopatirtis leidžia jas organizuoti sklandžiai, todėl įvairių šalių atletai vėl noriai grįžta į mūsų miestą. Šį kartą Panevėžyje svečiuosis du Pasaulio ultratriatlono asociacijos valdybos  nariai: šveicarė ir meksikietis, jie stebės varžybas ir jų organizavimą“, – „Sekundei“ sakė Panevėžio triatlono klubo vadovas V. Urbonas.

Plaukimas kitoks

Ultratriatlono varžybos prasidės Senvagėje plaukimo rungtimi. Sportininkams teks įveikti 7,6 km nuotolį. Šį sykį atletams teks plaukti kiek kitaip nei ankstesniais metais. Iš viso triatlonininkai įveiks 19 ratų po 400 metrų ir po kiekvieno įveikto rato privalės išlipti į krantą ir vėl atgal šokti į  vandenį.

Paklaustas, ar nebus lėtesnis sportininkų laikas dėl kiek pasikeitusios plaukimo sistemos,V. Urbonas  teigė, kad didelio skirtumo neturėtų būti.

„Sportininkai išlipę iš vandens turės galimybę kiek sušilti, atsikvėpti, todėl nemanau, kad laikas bus prastesnis nei ankstesniais metais. Be to, žiūrovams, susirinkusiems pasižiūrėti plaukimo rungties, turėtų būti įdomiau stebėti varžybas“, – „Sekundei“ sakė  žinomas triatlonininkas.

Kalbėdamas apie varžybų favoritus V. Urbonas teigė, kad šį kartą labai didelė konkurencija bus vyrų grupėje ir be galo sunku nuspėti, kas taps varžybų nugalėtojais ir prizininkais. Moterų grupėje, Panevėžio triatlono klubo vadovo nuomone, labai stipri bus sportininkė iš Lenkijos Marta Otto. Pasak V. Urbono, jo buvusi auklėtinė panevėžietė Alina Ranceva irgi drąsiai gali kovoti dėl pačių aukščiausių vietų.

Finišas sekmadienį

Pirmoji rungtis, 7,6 km plaukimas, prasidės šeštadienį 11 valandą Senvagėje. Maždaug po dviejų valandų pirmieji dalyviai baigs plaukti, persirengs ir sės ant dviračių. Atletai važiuos į Kultūros ir poilsio parką ir ten varžysis iki vidurnakčio. Dviračiais teks įveikti 360 km (vieno rato ilgis 5,2 km). Varžybų lyderiai dar prieš vidurnaktį turėtų pradėti paskutinę  bėgimo rungtį, kur reikės įveikti 84,4 km nuotolį. Pirmieji dalyviai finišo liniją turėtų kirsti sekmadienį rytą apie  8–9 valandą.

Pramogos žiūrovams

Varžybos prasidės šeštadienį, bet jau nuo penktadienio vakaro panevėžiečiai gyvens triatlono ritmu. Miestiečius ir svečius linksmins muzikantai, vyks daug renginių, skirtų žiūrovams. Penktadienį 18 valandą 30 minučių  vakare Kultūros ir poilsio parke prasidės ultratriatlono varžybų atidarymas, kurio metu žiūrovai galės iš arčiau susipažinti su visais varžybų dalyviais.

 

 

 

Komentarai

  • Teko nuobodžiauti nes vedėjas visai pamiršo,kad turi mikrofoną.Jokios informacijos,papeza nei šį nei tą…apie savo dukters debiutą…apie orą…pakibina paneles….
    žemas lygis

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų