Lydimi aplodismentų raudonuoju kilimu žengė ne tik garbūs svečiai, bet ir visi kino mylėtojai. T.Šiaudinio nuotr.

Panevėžiečiai rinkosi į kino puotą

Panevėžiečiai rinkosi į kino puotą

Jau tryliktą kartą kino centras „Garsas“ pakvietė į tarptautinį filmų festivalį „Europos kinas ir dieną, ir naktį“. Penktadienio vakarą iškilmingai, lydimi aplodismentų, raudonuoju kilimu žengė ne tik garbūs svečiai, bet ir visi kino mylėtojai.

Šių metų festivalis skirtas atsisveikinimui su nostalgiją keliančia senąja kino juosta, kuri pamažu grimzta į užmarštį. Šalia kino centro „Garsas“ iškilęs neįprastas statinys – beveik keturiolikos kilometrų juostų labirintas – žymi žingsnį naujųjų technologijų link. Unikalus meno kūrinys pretenduoja tapti ir Lietuvos rekordininku, tačiau pasiekimą turi patvirtinti rekordų agentūra „Factum“.

Tarptautinį filmų festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ atidarymą paskelbusi  „Garso“ direktorė Genė Pučinskienė išskirtinai padėkojo savanoriams. Pasak jos, be jaunimo pagalbos kino šventė nebūtų buvusi tokia įspūdinga.

Festivalio atidarymo metu sveikinimo žodžiai rengėjams skambėjo ne tik lietuvių, bet ir užsienio kalbomis. Rumunijos ambasada su kino centru „Garsas“ bendradarbiauja jau ketvirtus metus. Panevėžyje apsilankęs Rumunijos ambasadorius Dano Adriano Balanescu pristatė kino festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ atidaryme parodytą filmą „Du loterijos bilietai“. Ši juosta Rumunijoje sulaukė gausaus žiūrovų dėmesio ir tapo vienu pelningiausių filmų.

Festivalio svečiai

Į festivalį  atvyko ir Kroatijos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Krešimiras Kedmenecas. Šįmet „Garsas“ alsuoja kroatų kultūra. Prieš pora savaičių čia buvo atidaryta fotografijų paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“. Kroatija festivalyje „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ dalyvauja pirmą kartą. Atidarymo metu panevėžiečiai su Kroatijos kinematografija turėjo progą susipažinti per filmą „Halimos kelias“.

Kino juosta  sukurta remiantis tikrais įvykiais vykusiais Bosnijoje ir Hercogovinoje. Jame kalbama apie gyvenimą, meilę, motinystę ir kitas jautrias temas, kurios aktualios visais laikais ir bet kuriame pasaulio kampelyje. Be šio filmo,  bus galima pamatyti dar tris kroatiškas kino juostas – dramą- trilerį „Goranas“, komediją „Kaubojai“ ir jaunimui skirtą nuotykių filmą „Keistuolis“.

Pasveikinti kino centro „Garsas“ atvyko ir ilgametis festivalio partneris Liuneno kino festivalio direktorius Michaelis Wiedemannas ir pagrindinio festivalio filmo „Anna ♥ Hansas“  režisierė Julia C. Kaiser, prodiuserė Milena Klemke ir aktorė Anna König. Su kūrybine komanda panevėžiečiai galėjo pabendrauti iš karto po filmo.

Kino šventės atidarymo metu panevėžiečiams dvejose salėse buvo parodyti net šeši filmai, todėl ištvermingiausi žiūrovai nekomerciniu kinu galėjo mėgautis iki išnaktų. Petraukų metu susirinkusiuosius džiugino džiazo muzikos garsai bei įvairūs skanėstai.

Kaip jau įprasta, festivalis žiūrovams pristato tris programas – pagrindinę „Kinas, keičiantis mus“, vaikų ir jaunimo „Pažadinti žvilgsniai“ ir komedijų programą „Mirti negalima juoktis“. Iki balandžio 6 dienos panevėžiečiai galės pamatyti net 28 prestižiniuose festivaliuose apdovanojimus ir nominacijas pelniusius filmus iš 13 šalių: Vokietijos, Kroatijos, Ispanijos, Prancūzijos, Čekijos, Danijos, Rumunijos, Lenkijos, Latvijos, Norvegijos, Švedijos, Austrijos ir Peru.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų