Panevėžiečiai ne pagal piniginės storį dosnūs

Panevėžiečiai ne pagal piniginės storį dosnūs

Praėjusį savaitgalį rudeninėje „Maisto banko“ akcijoje panevėžiečiai aukojo dosniai. Ir tikrai ne dėl to, kad piniginės papilnėjo – manoma, jog veikiausiai padaugėjo žmonių, labiau atjaučiančių vargstančiuosius ir norinčių nors kiek prisidėti juos remiant.

maisto-bankas-08

Ne tik Panevėžyje – visoje Lietuvoje ši „Maisto banko“ akcija, preliminariais duomenimis, veikiausiai bus geriausia. U. Mikaliūno nuotr.

 

Paramos ir labdaros fondo „Maisto bankas“ Panevėžio regiono padalinio vadovė Asta Čeponienė skaičiuoja, kad Panevėžyje, preliminariais duomenimis, buvo surinkti 17 323 vienetai įvairių ilgai negendančių 15 941 euro vertės maisto produktų, o aukojo daugiau nei 7 000 gyventojų.
Panevėžyje tradiciškai daugiausia paaukota makaronų (4 335 pakuotės) ir kruopų (2 514 pakuočių). Cukraus – 1 389 pakuotės. Pastarojo tiek daug aukojama ne visada. Pasak A. Čeponienės, paprastai vieną kartą daugiau paaukojama miltų, kitą – aliejaus, o kai kada – cukraus.
Mažiausiai panevėžiečiai paaukojo kavos (138 pakelius) ir margarino (251).
„Lietuvos mastu atrodome gana neblogai. Aš esu labai patenkinta“, – įvertino rudeninę akciją A. Čeponienė.
Pasak jos, palyginti su kitais šalies miestais, skirtumai akivaizdūs. Pavyzdžiui, Šiauliuose surinkta daugiau maisto produktų, tačiau tai, sako A. Čeponienė, nenuostabu. Šiame mieste yra ir gerokai didesnių prekybos centrų.
Panevėžyje daugiausia maisto produktų paaukota vienoje „Maximos“ parduotuvėje – daugiau nei 2 000 vienetų.
Panevėžio regiono padalinio vadovės teigimu, tai buvo ne tik pati geriausia akcija šioje parduotuvėje, bet visame mieste tai – rekordas.

Aukoja daugiau
„Nemanau, kad geriau gyvena, jeigu yra dosnesni. Tikriausiai žmonės labiau supranta vargą“, – A. Čeponienė svarsto, kad nuo praėjusio rudens gyventojų piniginės vargu ar papilnėjo. Jos teigimu, ne vienas vyresnio amžiaus žmogus, pats skaičiuojantis kiekvieną centą, tvirtino nors šiek tiek norintis prisidėti prie akcijos.
Džiugina, kad ir tėvai nuo mažens moko atžalas atjausti kitus. Pasak A. Čeponienės, tai juntama.
Lietuvoje ši „Maisto banko“ akcija, preliminariais duomenimis, veikiausiai bus geriausia. Surinkta kone 400 000 vienetų maisto produktų, o jų vertė – kiek daugiau nei 370 tūkst. eurų. Pernai rudenį buvo paaukota apie 379 000 vienetų už 336 tūkst. eurų.
Kiekviena paramos organizacija pati spręs, ką daryti su gautais maisto produktais. Labdaros valgyklos juos paprastai sunaudoja maistui gaminti. Dalis organizacijų šiuos produktus prieš Kalėdas išdalija sunkiai besiverčiantiems asmenims. Pasak A. Čeponienės, „Maisto bankas“ šiuos produktus paskirsto dažniausiai socialinių darbuotojų atsiųstiems sunkiai besiverčiantiems žmonėms. Šiuo atveju pajamos, kaip kad skirstant vadinamuosius europinius maisto paketus, tokios įtakos neturi. Pavyzdžiui, žmogus serga onkologine liga ir nors jo pajamos didesnės, nei nustatyta, kad nuolat gautų maisto paketus, tačiau jam „Maisto bankas“ skiria produktų. Tiesiog žmogus labai daug lėšų išleidžia vaistams ir gydymuisi. Į „Maisto banką“ buvo kreipusis ir bendrijos pirmininkė, ji prašė paramos sunkiai besiverčiančiai močiutei.

U. Mikaliūno nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų