Panevėžį vėl nori paversti triatlono Meka (papildyta)

Panevėžį vėl nori paversti triatlono Meka (papildyta)

Po ilgos pertraukos Panevėžyje vėl planuojama surengti tarptautines triatlono varžybas su koncertais ir atrakcijomis. Tačiau organizatoriai norėtų, kad beveik milijoną litų kultūros sostinės renginiams atseikėjusi Savivaldybė surastų dar keliasdešimt tūkstančių ir sporto šventei.

Baigęs kelerius metus trukusį vandenų įvairiose pasaulio vietose šturmą, iš politikos pasitraukęs garsusis Vidmantas Urbonas turi naują tikslą. Sportininkas siekia grąžinti Panevėžiui triatlono sostinės vardą.

Šių metų vasaros pabaigoje jis planuoja Aukštaitijos sostinėje surengti tarptautines triatlono varžybas. Mieste pastarąjį kartą jos vyko beveik prieš dešimtmetį. V. Urbonas žada išskirtinį reginį ne tik sporto gerbėjams, bet ir visiems gyventojams, miesto svečiams.

Tačiau ar pavyks geležiniam žmogui su trenksmu į Panevėžį grąžinti tarptautines triatlono varžybas, priklauso ir nuo miesto Savivaldybės požiūrio į šį renginį, ir nuo finansinių galimybių.

Panevėžio triatlono klubui vadovaujantis V. Urbonas Savivaldybės prašo paremti renginį 40 tūkst. litų. Jo prašymą svarstęs miesto Sveikatos, sporto, socialinės paramos ir nevyriausybinių organizacijų komitetas, vadovaujamas Rimgaudo Prano Misiūno, solidariai pakėlė rankas už paramos skyrimą organizuoti mieste tarptautines triatlono varžybas.

„Šiais metais Savivaldybė ir taip jau perlenkė lazdą milijoną atiduodama kultūros renginiams, o kitoms sritims, tarp jų ir sportui, paliko trupinius. Nesakau, kad blogai, jog Panevėžys paskelbtas kultūros sostine ir Savivaldybė finansuoja kultūrinius renginius. Tačiau, mano nuomone, toks dosnumas vienai sričiai nepagrįstas“, – „Sekundei“ teigė komiteto pirmininkas.

Pasak R. P. Misiūno, tarptautinių triatlono varžybų atgaivinimas labai prisidėtų prie Panevėžio įvaizdžio gerinimo, miesto garsinimo, todėl jis mano, kad garbės reikalas rasti pinigų biudžete paremti tokį renginį.

Tačiau Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkė Marija Danutė Kažukauskienė stebisi, kad V. Urbonas suskato prašyti finansinės paramos didžiuliam renginiui taip vėlai, kai jau biudžeto eilutės praktiškai sudėliotos.

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro vadovas Saulius Raziūnas tvirtina, kad paramos paprašyta nei per anksti, nei per vėlai.

„Biudžetas dar nepatvirtintas. Centras kreipėsi į Savivaldybę su prašymu papildomai skirti lėšų sporto renginiams. Dabar numatytų 50 tūkstančių litų yra labai mažai“, – sakė jis.

S. Raziūnas svarsto, kad Panevėžiui yra garbės reikalas susigrąžinti triatlono sostinės vardą. Pirmosios triatlono varžybos Lietuvoje ir buvusioje Tarybų Sąjungoje bei penktosios pasaulyje buvo surengtos Panevėžyje 1983 metais. Vėliau miestas gerą dešimtmetį pasaulyje garsėjo kaip triatlono sostinė.

Dabar triatlono vėliavą iš Panevėžio yra perėmęs Kupiškis. Šio miesto Savivaldybės administracijos direktorius Žilvinas Aukštikalnis teigia, kad šį renginį Savivaldybė kasmet paremia iki 20 tūkstančių litų.

Panevėžio savivaldybės Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Ona Chomentauskienė tvirtina, kad šių metų biudžete rasti keliasdešimt tūkstančių litų triatlono varžyboms praktiškai nėra galimybių.

„Labai abejoju, kad Taryba tenkins organizatorių prašymą“, – mano vedėja.

 

Varžybos – desertui

V. Urbono teigimu, tarptautinės triatlono varžybos planuojamos rugpjūčio 30-ąją. Diena anksčiau mieste baigsis projekto „Panevėžys – kultūros sostinė“ renginiai. Tad varžybos būtų tarsi baigiamasis projekto akordas.

Pasak V. Urbono, triatlone turėtų dalyvauti apie 150 sportininkų iš keliolikos pasaulio šalių. Surengti jį kainuotų apie 115 tūkstančių litų. Tarptautinė federacija žada skirti vieną tūkstantį eurų, Lietuvos triatlono federacija – penkis tūkstančius litų. Panevėžio triatlono klubas jau veda derybas su privačiais rėmėjais.

Jeigu Panevėžio savivaldybė paremtų 40 tūkstančių litų, jie būtų skirti scenos ir garso aparatūros bei elektroninės laiko matavimo įrangos nuomai, muzikantų honorarams, sportininkams apgyvendinti, pagaminti reklaminius marškinėlius su miesto logotipu, įvairių žaidimų nugalėtojų prizams.

„Planuojamas renginys sujungtų ir sportą, ir meną, į miestą pritrauktų turistų. Kviesimės atlikėjus, profesionalius vedėjus, kad žiūrovai būtų nuolat užimti ir įtraukti į atrakcijas“, – „Sekundei“ pasakojo V. Urbonas.

Sportininkai varžysis 1,9 kilometro plaukimo, 90 km važiavimo dviračiais ir 21 km bėgimo rungtyse.

Panevėžio savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė, paklausta, ar triatlono varžybos galėjo būti įtrauktos į kultūros renginius ir paremtos iš jiems skirtų lėšų, atsakė, kad galbūt.

„Tačiau rengėjai dėl projekto turėjo kreiptis dar vasaros pradžioje. Jau praėjusių metų pabaigoje buvo atrinkti finansuojami renginiai“, – pabrėžė vedėja.

Panevėžio savivaldybė kultūriniams renginiams skyrė 938 tūkst. litų, dar 200 tūkst. litų miestas gavo iš Kultūros ministerijos. Pasak L. Krasauskienės, bendra projekto „Panevėžys – kultūros sostinė“ sąmata planuojama apie 1,5 mln. litų. Lėšų tikimasi susirinkti iš rėmėjų, fondų.

Inga SMALSKIENĖ

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų