Į Panevėžį sugrįžta jaunimo apdovanojimai

Į Panevėžį sugrįžta jaunimo apdovanojimai

Jau šį ketvirtadienį Panevėžio kino centrą užlies po penkerių metų pertraukos grįžusi Panevėžio jaunimo iniciatyva. Apžvelgti 2017-uosius miesto jaunimas kviečia į Panevėžio miesto savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos, drauge su Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ bei Panevėžio miesto savivaldybės administracija organizuojamus „Panevėžio jaunimo apdovanojimus 2017“.

Jaunimo apdovanojimų organizatoriai žada ne tik kokybišką, bet ir tikrai kiekvienam panevėžiečiui įdomų renginį. Vis dar vykstant paskutiniems pasiruošimo darbams, vertintojų komisija dėl verčiausių jaunųjų panevėžiečių savo verdiktą paskelbs prieš pat renginį. Sekmadienį baigėsi savaitę vykęs internetinis balsavimas, kuriame, pasak organizatorių, dalyvavo daugiau nei 1100 unikalių respondentų.

Organizuojami po 5 metų pertraukos

Ne paslaptis, jog Panevėžio jaunimo apdovanojimai grįžta po 5 metų pertraukos. Paskutinį kartą jaunimo apdovanojimai Panevėžyje vyko 2012-aisiais. Tuometė Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos pirmininkė, viena iš paskutiniųjų jaunimo apdovanojimų organizatorių Roberta Daubaraitė džiaugėsi, jog po pertraukos iniciatyva grįžta su naujomis idėjomis, kitokiose perspektyvose.

,,Manau, labai graži idėja tęstinumui, bendrystės vystymui, tad gal ir gerai kad buvo pertrauka, kurios metu subrendo naujos idėjos. Labai svarbu rasti būdą padėkoti dirbantiems su jaunimu, kuriantiems miesto jaunimo veidą, kultūrą, organizuojantiems jaunimo vertybių ugdymą.

Ir patys apdovanojimai – tai erdvė susitikimui, šventei, bendradarbiavimui. Visi tikrai yra verti pagarbos, dėmesio ir žinoma – įvertinimo. Džiaugiuosi, kad ir ankščiau, ir dabar atsiranda iniciatyvių jaunų žmonių mūsų mieste, su entuziazmu ir energija tikinčiu miesto kaita’’, – teigė R. Daubaraitė

Šiais metais iniciatyvos organizuoti jaunimo apdovanojimus Panevėžio mieste ėmėsi savivaldybės Jaunimo reikalų taryba. Pasak tarybos pirmininkės T. Škutaitės, 2017-ieji Panevėžio jaunimui buvo ypatingai įsiminti metai, kuriais pasidžiaugti galimybę panevėžiečiai turės jau artėjantį ketvirtadienį.

,,Siekiame parodyti, jog mūsų miesto jaunimas – varikliukas, padedantis stumtis mūsų Panevėžiui į priekį. Jaunų žmonių darbai turi būti matomi ir vertinami, ypač kai šįmet jų buvo tiek daug. Artėjant gražiausioms metų šventėms, pasidžiaukime gražiausiais Panevėžio jaunimo darbais!”, – į artėjančius apdovanojimus kvietė Panevėžio miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkė, renginio organizatorė Teresė Škutaitė.

Kaip sako jaunimo reikalų tarybos atstovai, pagrindinis rengiamų apdovanojimų tikslas yra parodyti, jog Panevėžio jaunimas šiemet nuveikė daug miesto jaunimo politikai reikšmingų darbų, o pats renginys skirtas ne tik apžvelgti metus, bet ir įvertinti geriausiuosius, paskatinti kurti Panevėžiui dar aktyviau ir imliau.

Panevėžio jaunimo veiklos renesansas

2017-ieji metai jaunimui prasidėjo ypatingu pokyčiu – prie savivaldybės tarybos veiklą tęsė atsinaujinusi jaunimo reikalų taryba, kurios sudėtį papildė 5 jaunimo išrinkti atstovai: T. Škutaitė, G. Jurkėnaitė, T. Bilevičius, O. Bacevičius bei E. Anilionytė. Atsinaujinusi jaunimo reikalų taryba, rodos, pradėjo esminius jaunimo politikos pokyčius savivaldybėje.

Šiais metais rutuliotas jaunimo ir nepilnamečių įsidarbinimo vasarą klausimas, vasaros praktikos savivaldybėje projektas, nemokamų sveikatos paslaugų paketo jaunimui atsiradimas Panevėžio miesto poliklinikoje, finansuotos jaunimo organizacijų iniciatyvos, užtikrinta parama besisteigiančioms jaunimo organizacijoms mūsų mieste bei rutulioti kiti aktualūs jaunimui klausimai – visa tai jaunimo reikalų tarybos veikla per 2017-uosius.

Taip pat, 2017-ųjų gale savo veiklą atkūrė ir Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, su visiškai nauja komanda. Jaunimo organizacijų sąjunga kitąmet švęs savo veiklos 20-metį.

Visus metus sekė ir aktyvi Panevėžio miesto jaunimo organizacijų veikla, savo veiklą pradėjo Atviras jaunimo centras, mieste veikia atviros jaunimo erdvės.

Pasak tarybos atstovų, vieni iš labiausiai džiuginančių faktorių, jog savanorišką veiklą ar jaunimo organizacijas Panevėžyje pasirenka vis daugiau jaunų žmonių, o besiburdami į bendruomenes jauni žmonės gali aktyviau kalbėti ir apie tai, kas rūpi miesto jaunimui.

„Paskutiniųjų metų tendencija rodo, kad jauni žmonės Panevėžyje vis dažniau renkasi įvairių sričių savanorystę ir įsitraukia į įvairiausių jaunimo organizacijų veiklas. Vis dažniau renkasi į pomėgių grupes, vis dažniau ieško bendraminčių, vis dažniau dalinasi bendromis problemomis ir drauge ieško joms sprendinių. Labai džiaugiuosi, kad šie metai miesto jaunimui – absoliutus proveržis, jaunimo apdovanojimuose turėsime puikią progą peržvelgti kokie spalvingi buvo šie metai“, – teigė Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ valdybos pirmininkas Tomas Bilevičius.

Įvertins ne tik jaunimą

Svarbu nepamiršti, kad pagarbos vakaro metu bus apdovanojamas ne tik jaunimas, bet ir verslo, visuomenės, politikos bei savivaldybės administracijos atstovai, nominacijose kaip: metų su jaunimu dirbanti organizacija, jaunimui draugiškiausias savivaldybės tarybos narys, administracijos darbuotojas, metų mokytojas, geriausias jaunimo darbuotojas bei jaunimo rėmėjas.

Organizatoriai pabrėžia, kad jaunimo politikos pokyčiams ypatingą reikšmę turi ir įvairių kitų struktūrų pagalba bei įsitraukimas.

Prisidėti kvietė kiekvieną panevėžietį

Organizatoriai, siekdami kuo gausesnio panevėžiečių įsitraukimo į organizacinį procesą, surengė ir internetinį balsavimą, kurio metu kiekvienas panevėžietis buvo kviestas išreikšti palaikymą renkant didžiausią pokytį jaunimui darančius ir su jaunimu dirbančius aktyvistus. Internetinio balsavimo rezultatai lemt 40 procentų bendrų rezultatų. Likusią dalį balsavimo rezultatų sudarys specialiai iš įvairių sričių specialistų, kurie susiduria su jaunimu, sudaryta komisija. Ji, įvertinus kandidatų pateiktus dokumentus ir motyvacijas, remiantis detaliais kriterijis, išreikš savo nuomonę apie kiekvieną iš kandidatų, o jau ketvirtadienį paaiškės abiejų balsavimų bendri rezultatai.

Komisiją sudaro Daumantas Simėnas (Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys), Gabija Jurkėnaitė (JRT narė), Kasparas Vaičelis (PAS valdybos narys), Greta Ratkutė (G. Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos atstovė), Teodoras Ramanauskas (Panevėžio 5-osios gimnazijos alumni), Augustas Alekna (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos alumni), Malvina Zimblienė (Atviros jaunimo erdvės G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje koordinatorė) , Gražina Želionienė (įmonės „Biuro verslas“ vadovė) ir Toma Karosienė (Jaunimo reikalų koordinatorė).

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų