Vidaus reikalų ministerijai rimtai ėmus svarstyti klausimą dėl žiedinių savivaldybių reformos, Panevėžio miestas ir rajonas liktų vienu dariniu. V. Bulaičio nuotr.

Panevėžį pasieks beveik 300 000 Eur ES investicijų

Panevėžį pasieks beveik 300 000 Eur ES investicijų

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža pasirašė finansavimo sutartis, pagal kurias miestas gauna finansavimą 3 projektams – Atvirajam jaunimo centrui stiprinti, ekoturizmui vystyti ir apleistoms teritorijoms tvarkyti. Beveik 292 000 Eur Panevėžiui skirta pagal Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 m. programą.

„Galime pasidžiaugti keliais šios gerosios miestui žinios aspektais. Pirma, pasinaudodamas ES investicijomis Panevėžys spręs aktualias problemas, keis veidą ir planuos ateitį. Antra, stipriname ir efektyviname tarptautinį bendradarbiavimą. Šis mūsų miestui vėlgi atveria žymiai daugiau galimybių, įkvepia naujoms veikloms“, – sako R. Pauža.

Pirmuoju projektu Savivaldybė stiprins Atviro jaunimo centro veiklą – numatyta įsigyti prekių muzikinės ir meninės raiškos, sveikos gyvensenos, gamtos pažinimo lavinimui skatinti, organizuoti kūrybines dirbtuves Panevėžyje ir Kuldygoje. Tam numatyta panaudoti per 63,6 tūkst. Eur ES lėšų, daugiau kaip 5,6 tūkst. Eur prisidės Panevėžys. Partnerė – Kuldygos savivaldybė. Projektas bus įgyvendintas iki 2019 m. rudens vidurio.

Projektu „Ekologinio vandens turizmo Latvijoje ir Lietuvoje vystymas/Keliauk ekologiškai“ Savivaldybė įsigis vandens šienavimo mašiną Nevėžiui valyti. Sutvarkius upę kitą žiemą planuojamas bendras renginys su partneriais iš Latvijos – Kalėdų Senelių varžytuvės. Projekto metu taip pat vyks dirbtuvės siekiant sukurti naujas turizmo galimybes miestams. Projekto partnerės – Preila, Riebinia, Agluona (Latvija), Molėtai, Anykščiai, Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos. Projekto veiklos truks iki 2019 m. lapkričio, bus panaudota per 86 tūkst. Eur ES ir miesto biudžeto lėšų.

Trečiuoju projektu – „Transformacija iš apleistų erdvių į išpuoselėtas“ – Panevėžys ketina tvarkyti apie 2 ha žemės, besiribojančios su Skaistakalnio parku ir Meistrų g. (buvusi karinio dalinio aviacijos dirbtuvių teritorija): ją išvalyti, kurti naujus želdynus, takus, įrengti mažosios architektūros elementų, apšvietimą. Atsiras vietos miestiečių daržininkystei, nedidelei oranžerijai, nauja menininkų darbų eksponavimo erdvė po atviru dangumi. Projektą, kuriuo siekiama atgaivinti problemiškas partnerių valdomas teritorijas, įgyvendins Ežerų krašto Latvijos biuras, Rezeknės savivaldybė ir specialioji ekonominė zona, Daugpilio, Kraslavos, Visagino ir Panevėžio savivaldybės. Panevėžį pasieks beveik 149 tūkst. Eur ES investicijų, per 13 tūkst. Eur prisidės miestas. Projektas truks iki 2020 m.

Komentarai

 • Kaip šaunu! Darbuokitės nesustodami, tegul pagaliau atsigauna miestas.
  Gera naujiena, sveikinu!

 • Pagaliau tas sovietinis karinis gargaras bus apkultūrintas, o tai prieš svečius gėda pasakyti, kad už tos baisinės tvoros buvo lėktuvų remonto dirbtuvės, kurių ketvirtį amžiaus nebėra, bet ta betono kaip Berlyno siena darko vaizdą gražiausiame miesto parke.
  Smagu girdėti apie teigiamus pokyčius.

 • 300 tkst kainuoja limuzinas.Ka galima padaryt su tokiais pinigais? Pasenaut nebent

 • pazvelgti kiek kukliau ir arciau zmoniu.Mieste nera mazu parkeliu su suoliukais ir medziu pavesiu,kur galetu kiekvieno mikrorajono gyventojai atsikvepti.Kas is tu deliu parku iki kuriu reikia vaziuoti per visa miesta.Parkelis prie marijonu baznycios labai geroje vietoje,bet apleistas,kodel jo nesutvarkyti pirmiau.O Nemuno -Tilvycio g.gyventojams lieka tik suoliukai prie sankryzos.Ir t.t.Geriau daugiau mazu parkeliu,bet kad butu prienami daugumai gyventoju:mamoms su mazais vaikais,senukams,skubantiems.

 • Jaunystes parkas ar kaip jis ten vadinasi prie sporto rumu stadiono.Tualetas ten smirdi ne jaunatviskai-kvapas visame parke jauciasi.Ir bomzai ne jauni tam Jaunystes parke apsigyveno.Foto reikia?

 • Jeigu gyventume Monake, kur miesto gatves ir šaligatvius kvepiančiu šampūnu plauna, kur visi centimetriukai sutvarkyti tobulai, tai būtų galima ginčytis dėl investicijų reikalingumo. Bet tada, kai miestas per dešimtmečius nuvarytas kaip tas senas kuinas, ne ginčytis, bet atsiraitoti rankoves reikia ir džiugiai priimti visus – didelius ir mažus -tvarkymus bei investicijas.
  Pavargau nuo rūškanų homo sovieticus veidų ir amžinų verkimų, kuriuos, įtariu ir manau, depresina troliai iš rytinio kaimyno.
  Nemylėti, nevertinti, atsižadėti – toks trolių armijos leitmotyvas.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų