Panevėžį pakirto gripo epidemija

Panevėžį pakirto gripo epidemija

Tuštėjančios klasės ir kabinetai, poliklinikose – milžiniškos eilės, ligoninėse – pilnutėlės palatos, pas ligonius vos spėjanti lakstyti greitoji – pastarosiomis dienomis Panevėžys sparčiai artėjo gripo epidemijos link.

Pirmadienį, peržiūrėję sergamumo rezultatus, specialistai kreipėsi į Savivaldybę, prašydami jau skelbti epidemiją.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento vyriausioji specialistė Vilda Bajoriūnienė primena, kad epidemija prasideda, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis per savaitę yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkstančių gyventojų, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 procentų visų registruotų susirgimų atvejų.

Panevėžio mieste sergamumas gerokai viršijo normą – per savaitę 10 tūkstančių gyventojų nustatyti 246,78 susirgimo atvejai . Klinikinių gripo atvejų, nors dar nepasiekta 30 procentų, sparčiai daugėja.

Miesto savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba praneša, kad nuo antradienio Panevėžyje skelbiama gripo epidemija.

Panevėžio rajone sergančiųjų gerokai mažiau, sergamumas gripu ir infekcijomis epideminio lygio čia nepasiekė. Tačiau ir rajone pastarosiomis dienomis jaučiamas gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų plitimas. Kaip sako Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė, dėl gripo jau teko uždaryti net kelias rajono mokyklas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų