(T. ŠIAUDINIO nuotr.)

Panevėžį „nudilgino“ fotomenininkai

Panevėžį „nudilgino“ fotomenininkai

Savaitę trukusi Panevėžio tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas“ baigėsi laureatų paskelbimu ir geriausių nuotraukų parodos atidarymu.

Pirmoji vieta atiteko svečiui iš Latvijos – Vilniui Auziniui, antroji – panevėžiečiui Valentinui Pečininui, trečiąją pasidalijo taip pat Panevėžio menininkai – Andrius Repšys ir Evaldas Ivanauskas.

Projekto vadovas Sigitas Laurinavičius apibendrino visas aštuonias kūrybinių dirbtuvių, paskaitų ir dalyvių kūrybos pristatymo dienas, paaiškino, pagal ką buvo vertinami kūrėjai. O tie kriterijai – savitumas, originalumas ir autoriaus ryškumas.

„Džiaugiuosi fotografų ambicija sukurti naują požiūrį, nes mene tai gana sudėtinga“, – kalbėjo S. Laurinavičius.

Jis pažymėjo, kad ši bienalė sudarė geras sąlygas sukurti puikius, maloniai stebinančius ir solidžiai atrodančius kūrinius.

Originaliai bienalės dalyvius pasveikino Nacionalinės premijos laureatas, fotomenininkas ir bienalės komisijos pirmininkas Algimantas Aleksandravičius. Laikydamas dilgėlę, menininkas fotografiją palygino su šiuo augalu.

„Fotografija negali būti graži ar negraži, ji turi šiek tiek dilginti, kabinti, ji turi jaustis“, – kalbėjo A. Aleksandravičius.

Jis komentavo dalyvių darbus ir teigė juos matantis kaip prasmingus, konceptualius ir išmąstytus.

Lietuviškai prabilęs bienalės dalyvis, svečias iš Lenkijos Vitoldas Jurkievičius po savaitės viešnagės Lietuvoje pripažino labiausiai įstrigus žodį „bičiuliai“. Pasak jo, lenkų kalboje tokio žodžio nėra, bet jis geriausiai apibūdina laiką Lietuvoje.

„Lietuva yra mano močiutės palikta žemė, man čia visada smagu atvažiuoti“, – dalijosi įspūdžiais V. Jurkievičius.

Fotografas pabrėžė: nors lietuvių tauta maža, bet turi daug talentingų žmonių.

Kvietimu dalyvauti bienalėje džiaugėsi latvis Vilnis Auzinis. Jis dėkojo organizatoriams bei kolegoms fotografams ir juokavo, kad šiais laikais fotoaparatu naudojamasi bene dažniau nei šakute ir peiliu.

Bienalės dalyvis panevėžietis V. Pečininas atkreipė dėmesį, kad Panevėžys yra pasirengęs atsinaujinti: keičiama miesto aplinka, plėtojama Stasio Eidrigevičiaus meno centras idėja.

„Ši bienalė yra kaip to atsinaujinimo dalis, fotografai fiksuoja tai, kas akimirksniu taps istorija“, – įsitikinęs fotografas.

V. Pečininas vylėsi, kad ateityje Panevėžys taps tarptautinės fotografijos meka.

Panevėžio tarptautinę bienalę „Žmogus ir miestas“ iškilmingai paskelbęs uždaryta, o per ją sukurtų darbų parodą – atidarytą, Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas priminė vykstant geriausios, žiūrovų nuomone, nuotraukos rinkimai. Ją galima rinkti iki rugsėjo 2-osios apsilankius Dailės galerijos internetiniame puslapyje arba feisbuko paskyroje.

Bienalės darbų paroda eksponuojama dviejose erdvėse. Dailės galerijoje galima pamatyti V. Kopūsto, V. Pečinino, E. Kniežausko, E. Ivanausko, V. Jurkievičiaus, S. Povilačio ir A. Barzdžiaus nuotraukas, o Fotografijos galerijoje – M. Šileikaitės-Čičirkienės, P. Peleckio, J. Staselio, S. Saladūno, V. Auzinio ir A. Repšio darbų.

Galerija

Komentarai

  • Labiausiai tai buvo „nudilgintas“ fotomenininkas Stanislovas Bagdonavičius, kurį slapto posėdžio metu nutarta pašalinti iš parodos..

    • Atsakyti
    • Jo net nesimato svečių tarpe…

    • Stanislovas pažeidė konkurso taisykles. Bienalėje menininkas turėjo pats sukurti darbus. O jis pasikvietė kažką į pagalbą ir todėl buvo pašalintas.

  • Nors ir išduotas Bagdonavičius, negaila man jo. Kai reikėjo Fotogalerijos direktorę M.Čičirkienę vers iš posto tai iešmininkai V.Pečininas ir S.Bagdonavičius buvo neišskiriami, visas miestas stebėjosi ta draugyste. Gyvenimas patvirtina iš išdavystės gimusi draugystė ilgai nesitesia..

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų