Paminėta Gedulo ir vilties diena

Paminėta Gedulo ir vilties diena

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas dalyvavo Gedulo ir vilties dienos minėjime bei pagerbė tremčių aukas. Prie Atminimo sienelės Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje buvo padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakutės.

„Praėjo 76 metai nuo kraupių 1941-ųjų metų birželio 14-osios. Nuo dienos, kai svetima brutali jėga iš namų, iš Lietuvos į nežinią ir kančią ėmė siųsti ištisas šeimas, neišskiriant moterų, senelių ir vaikų. Tačiau kartu ši data žymi dieną, kai dvasinė stiprybė ir tyli bendrystė tapo nenugalima mūsų tautos jėga, per ilgus dešimtmečius išaugusią į ryžtą apginti savo garbę ir susigrąžinti nepriklausomybę. Lenkiu galvą prieš kiekvieną, iškentusį tragiškus to meto įvykius. Prieš visus tuos, kurių tragiški likimai nulėmė mūsų tautos ateitį ir tai, kad šiandien esame laisvi ir fizine ir, svarbiausia, dvasine prasme. Tegul jų atminimas ir pagarba visuomet išlieka mūsų širdyse“, – Gedulo ir vilties dienos minėjime sakė miesto meras R. Račkauskas.

Minint pirmųjų tremčių 76-ąsias metines Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už politinius kalinius ir tremtinius, kurių metu giedojo Muzikinio teatro choras (vad. A. Viesulas).

Prie Atminimo sienelės Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje koncertavo politinių kalinių ir tremtinių choras „Likimai“ (vad. A. Baltuškienė), A. Smetonos šaulių sąjungos 5-osios rinktinės mišrusis choras „Aukštaitis“ (vad. Z. Jareckienė) ir Panevėžio bendruomenių rūmų mišrusis choras „Čiūto“ (vad. D. Gaspariūnienė).

Muzikiniame teatre vyksta aktorės Birutės Mar kūrybos popietė tremčiai atminti. Autentiški tremtinių eilėraščių fragmentai, motyvai iš D. Grinkevičiūtės knygos „Lietuviai prie Laptevų jūros“, E. Gudonytės „Kartos nuo Sibiro“).

Kino centro „Garsas“ mažojoje salėje parodytas nemokamas kino seansas – režisieriaus Juliaus Dautarto ir operatoriaus Skirmanto Pabedinsko dokumentinis filmas „Šaligatvis“.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų