Paįstrio festivalis „Tiltai 2018“ stebino renginių gausa

Paįstrio festivalis „Tiltai 2018“ stebino renginių gausa

Lietuvos mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai 2018” paskutinį gegužės savaitgalį į Paįstrį žiūrovus sukvietė jau 17 kartą pasigerėti iš 14 skirtingų šalies vietovių atvežtais spektakliais. Nors renginį jau būtų galima pavadinti ilgaamžiu, jo aktualumas ir susidomėjimas išlieka didelis, o programa anaiptol neišsisėmusi.

„Tikimės, kad Paįstrio kultūros centro organizuojamas teatrų festivalis gyvuos dar tiek pat metų ir dar ilgiau“, – sveikinimo žodžius tardamas kalbėjo Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. – „Tai reikšmingas įvykis, kurio dėka scenos menas atkeliauja arčiau žiūrovų, sutelkia juos turiningam laisvalaikio praleidimui. Nuostabu, kiek daug žmonių dar randa laisvo laiko vaidybai, repeticijoms, gastrolėms. Tikiuosi, Panevėžio rajonas gegužės pabaigoje jiems tampa maloniu sustojimo tašku“.

Šiais metais net 17 mėgėjų teatrų iš Vilniaus, Kauno, Jurbarko, Paįstrio, Ramygalos, Krekenavos, Panevėžio, Visagino, Liūdynės, Anykščių, Pasvalio, Biržų, Rokiškio dalyvavo mėgėjų teatrų festivalyje.

Net dvi premjeros

Šiais metais „Tiltai 2018“ stebino pirmą kartą rodytų spektaklių gausa. Simboliška, kad Paįstrio kultūros centro mėgėjų teatras šeštadienį pirmą kartą viešai parodė savo komediją pagal Vizmą Belševicą „Per tą kvaišą Paulinę“ (rež. Daiva Kiršgalvienė).

„Labai norėjome spektaklį pristatyti būtent festivalio metu, teko paskubėti, bet tikimės, kad rezultatas jums patiko“, – po spektaklio kalbėjo režisierė D. Kiršgalvienė.

Sekmadienio popietę visai „šviežią“ spektaklį taip pat pristatė Rokiškio liaudies teatras. Kaimynai festivalio žiūrovams dovanojo absurdo komediją Kosto Ostrausko „Gyveno senelis ir senelė“ (rež. Eligijus Daugnora). Pastaroji stebino savo neįprastumu ir originalumu: bevardis personažas, veidus ir asmenybes mainantys veikėjai, nedorėliai seneliai ir senelės. Po spektaklio žiūrovų nuomonės gerokai skyrėsi, kokia gi buvo pagrindinė spektaklio mintis.

„Teatras tuo ir žavus, kad niekada nebūna vienodas: kartą pamatęs spektaklį, kitą kartą jį matysi jau visai kitokį, nes ir pats būsi kitoks, ir aktoriai kažką kitaip darys“, – kalbėjo Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius.

Teatro scenoje ir meras

Šeštadienio popietę daugumą nustebino faktas, kad Paįstrio kultūros centro scenoje vaidino ir Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis. Jis kartu su Jurbarko Konstantino Glinskio teatru vaidino Juozo Petrulio muzikinėje dramoje „Prieš srovę“ (rež. Danutė Budrytė-Samienė).

Jautri ir įkvepianti istorija apie kunigą, poetą Antaną Strazdą palietė daugumos žiūrovų širdis, kurias galutinai suvirpino aktorių atliktos dainos. Skambūs balsai, prasmingi tekstai, puiki vaidyba lėmė emocijų gausą, dėl kurios buvo sunku net žodį ištarti.

Lyriški vakarai

Mėgėjų teatrų festivalyje „Tiltai 2018” programa sukosi ne tik aplink spektaklius. Tiek penktadienio vakarą Bernatoniuose, tiek sekmadienio vakarą Paįstryje žiūrovai galėjo gerėtis koncertinėmis programomis, kurios lydėjo į susimąstymų ir lyrikos pasaulį.

Penktadienį styginių instrumentų koncertą ir savo kūrybos dainas atliko Vilija Urbonienė kartu su Oksana Sadauskiene. Prie moterų dueto, net joms pačioms netikėtai, prisijungė ir Panevėžyje gyvenanti, violončele grojanti V.Urbonienės pusseserė Kornelija.

O štai sekmadienį eilėmis ir baladėmis žiūrovus Paįstryje džiugino aktorius Andrius Bialobžeskis ir atlikėja Liuba Nazarenko. Jiedu pakaitomis stojo prie mikrofono ir pynė minčių pynę: vienas muzika, kitas eilėmis. Vakarą ir visą festivalį vainikavo ugnies šou „Laisvė“, kurį atliko Mantas Markevičius iš Trakų.

Geriausių aktorių nominacijos

Festivalio metu žiūrovai ir dalyviai galėjo balsuoti už labiausiai patikusį aktorių bei aktorę. Šios abi nominacijos išvyko iš Panevėžio rajono: geriausio moters vaidmens nominacija atiteko Kauno Kazio Binkio teatro aktorei Dalijai Gudaitytei už puikiai atliktą Ponios Barbės pasirodymą, o geriausio vyro vaidmens nominacija – Anykščių kultūros centro mėgėjų teatro režisieriui ir aktoriui Jonui Buziliauskui už Daukanto vaidmenį.

Skelbiant rezultatus, deja, geriausios aktorės jau nebuvo Panevėžio rajone, o štai geriausias aktorius ryžosi tarti padėkos žodį ir nestokojo geros nuotaikos.

„Prireikė 17 metų, kad ir savus apdovanotų“, – juokavo J.Buziliauskas, kuris buvo vienas tų, kurių dėka gimė idėja apie mėgėjų teatrų festivalį „Tiltai“. Taip jau beveik du dešimtmečius Paįstrio kultūros centro organizuojamas festivalis, šiais metais dar ir vykdantis projektą „Mus sujungė teatras“, įgyvendinamą pagal Panevėžio rajono 2016-2023 metų vietos plėtros strategijos II prioriteto priemonę „Gyventojų aktyvumo, verslumo iniciatyvų skatinimas, krašto tradicijų puoselėjimas“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-6, siekia skatinti kultūrinį gyventojų aktyvumą, puoselėdama mėgėjų meno tradicijas ir įtraukdamas jaunimą.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų