Povilas Urbšys. „Sekundės“ nuotr.

P. Urbšys kviečiamas į apklausą STT

P. Urbšys kviečiamas į apklausą STT

Seimo narys Povilas Urbšys kitą savaitę kviečiamas į apklausą Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdyboje, kuriai dar prieš šešetą metų pats vadovavo.

P. Urbšys kol kas turi liudytojo statusą Panevėžio apygardos prokuratūros atliekamame ikiteisminiame tyrime, kuriame įtarimai korupcija yra pareikšti Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui bei jo patarėjai Gintarei Maskoliūnienei.

„Šią savaitę, antradienį, su manimi susisiekė STT Panevėžio valdybos tyrėja ir pakvietė pirmadienį, 10 val., atvykti į valdybą apklausai“, – patvirtino P. Urbšys.

Nors, anot seimūno, jį kvietusi tyrėja nauja, jam nepažįstama, darbuotoja, visgi pripažįsta, jog apklausa buvusioje darbovietėje esą ir pačiam atrodo keistai.

„Dabartinis STT Panevėžio valdybos viršininkas buvo mano bendradarbis. Dabar jo vadovaujamo padalinio tyrėja kviečia mane į apklausą. Gerbiu kiekvieną pareigūną, nepriklausomai nuo jo darbo vietos, bet apklausa buvusioje darbovietėje sudaro galimybę interpretuoti, kad ji gali būti šališka. Iš vienos pusės, gali atsirasti vertinimų, kad tokia apklausa man naudinga, bet iš kitos pusės, ji gali būti man kaip tik nenaudinga – gal ateis atsiskaitymo su manimi valanda“, – teigė P. Urbšys.

Anot jo, tokiose politizuojamose bylose prokuroro dalyvavimas apklausoje užtikrintų didesnį nešališkumą.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Stundžienės teigimu, P. Urbšys bus apklausiamas liudytoju STT Panevėžio valdybos pareigūno, atliekančio šį ikiteisminį tyrimą. „Įtarimų dėl jo šališkumo ar tyrimo objektyvumo ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti prokurorė nemato“, – komentavo R. Stundžienė.

Krėtė būstinę

Panevėžio savivaldybę krečiantys STT pareigūnai P. Urbšį kviečiasi jau antrą kartą. Seimūnas kaip liudytojas buvo apklaustas pernai birželį, tačiau tuo metu maždaug pusantros valandos trukusi apklausa surengta Vilniuje.

Tuo pačiu metu Panevėžyje STT agentai krėtė P. Urbšio suburto judėjimo „Kartu“ būstinę.

„Tie veiksmai rodo, kad jie tikrai neatmetė galimybės, jog tiek aš, tiek su manimi siejami judėjimo nariai ar dokumentai gali būti reikšmingi tyrimui“, – sako P. Urbšys.

Visgi buvęs STT Panevėžio valdybos viršininkas neslėpė kritikos buvusiems bendradarbiams.

P. Urbšį tuomet papiktino, kad pareigūnai judėjimo narės pirmiausia ieškojo darbovietėje, kurioje ji jau keletą metų nedirba.

„Po to nuvažiavo pas ją į namus penkiese, ten rado, bet paaiškėjo, kad jai nėra vietos automobilyje nuvežti į būstinę kratai. Vienas pareigūnas turėjo išlipti, kad užleistų vietą“, – ironizavo seimūnas.

Judėjimo dokumentai – STT rankose

STT judėjimo būstinėje ieškojo Savivaldybės sudarytų sutarčių dėl viešinimo paslaugų ir sociologinių tyrimų atlikimo. Per kratą iš būstinės paimtas segtuvas su judėjimo „Kartu“ finansiniais dokumentais.

Neseniai judėjimo nariai kreipėsi į pareigūnus prašydami jį grąžinti. P. Urbšys aiškina, jog dokumentai reikalingi parengti judėjimo metinei finansinei ataskaitai.

Visgi „Kartu“ prašomo segtuvo pareigūnai neatidavė.

„Sulaukėme atsakymo, kad dokumentų originalai nebus grąžinti, nes vyksta tyrimas, bet juos galima atšviesti. Mūsų judėjimo atstovei nuvykus į STT, atnešė tą patį mūsų segtuvą. Aš pats žinau, kad visais atvejais yra atliekama per kratas paimtų dokumentų analizė. Jie perduodami kitų žinybų ekspertams. Man toks įspūdis, kad šįkart tas nepadaryta. Dėl kažkokių priežasčių tuos dokumentus dar laiko“, – kalbėjo P. Urbšys.

Teisinasi nežinojęs

Liudytojo statusą korupcijos byloje turintis P. Urbšys tikina esą nežinojęs, kas vyksta Panevėžio savivaldybėje, nors šiai vadovavo žmonės, į Tarybą išrinkti iš jo paties suburto sąrašo.

Nors seimūnas pripažįsta su meru ir frakcija kalbėjęs, jog Savivaldybei reikalingas panevėžiečių nuomonės tyrimas, tačiau tvirtina tolesniame procese nedalyvavęs.

„Sakiau, gal pasidarom prieš rinkimus, matysim, kokia nuomonė apie mus. Bet jokiais būdais nebuvo pasakyta, kas turi atlikti tuos tyrimus. Buvo planuota apmokėti iš miesto biudžeto. Jei pareigūnai sekė pokalbius, turėjo girdėti, kaip po poros mėnesių klausiau mero, ar padaryti tyrimai, gal galima judėjimo nariams sužinoti rezultatus. Jų nežinau iki šiol, kaip ir nežinau, kas ir už kiek juos atliko“, – tikino P. Urbšys.

Prašė suintensyvinti tyrimą

Jau septintą mėnesį nuo pareigų nušalintas meras R. Račkauskas visą laiką neigia jam pareikštus įtarimus korupcija.

Jis tvirtina davęs teisėsaugai parodymus dar prieš svarstant pirmąjį jo nušalinimo pratęsimą.

„Kad paneigčiau argumentus, jog tas pratęsimas reikalingas, daviau parodymus. Su advokatu netgi esame raštu pateikę prašymus atlikti apklausas, akistatas ir kitaip suintensyvinti tyrimą, bet niekas į tuos raštus nesiteikė atsakyti“, – piktinosi antros kadencijos mero poste siekiantis R. Račkauskas.

 

Komentarai

 • P. Urbšys: tokiose politizuojamose bylose

  • Rackauskas namo, Panevezys atsinaujina.

   • Atsakyti
   • Pasitikiu meru Račkausku.
    #NESTABDOM!

  • Taigi ir ne man vienam jau atrodo visai aiškiai kad politizuota byla nuo pat pradžių.

 • Jau septintą mėnesį nuo pareigų nušalintas meras R. Račkauskas visą laiką neigia jam pareikštus įtarimus korupcija. Jis tvirtina davęs teisėsaugai parodymus dar prieš svarstant pirmąjį jo nušalinimo pratęsimą. „Kad paneigčiau argumentus, jog tas pratęsimas reikalingas, daviau parodymus. Su advokatu netgi esame raštu pateikę prašymus atlikti apklausas, akistatas ir kitaip suintensyvinti tyrimą, bet niekas į tuos raštus nesiteikė atsakyti“, – piktinosi antros kadencijos mero poste siekiantis R. Račkauskas.

 • visgi dievas yra – ir tau šikną kolegos gali išmuilinti. Račkui nebebus nuobodu…

 • šis žmogus dar drįsta eiti į merus. Pone, lazda turi du galus. Napamiršk patarlės.

 • Povilai, kiek jus pazistu visada buvote veidmainis, bet prieš Dievą jūs bejėgis.

  • čia priėjo Povilas ir tarė: o kas tas dievas yra, kas jį matė?

 • „P. Urbšys kol kas turi liudytojo statusą…“ KOL KAS… Nesu jokios partijos šalininkas, bet kaip bjauru matyti va tokį paslėptą žurnalistinį melą, manipuliacijas skaitytojų nuomone. Inga, manai, kad Sekundės skaitytojai kvailučiai? 🙂

  • Partijos nesi, tik urbsio

  • man tikrai nesinori, kad liudytoju liktų ilgam

 • Ar Inga buvo zmogus, pries tapdama zurnalistu?

 • Ši bila politizuota tai akivaizdu. Povilas Urbšys buvo ir liks STT „KGB“ stiliumi gyvenantis asmuo. Šuo geras sargas bet kurti gyvenima žmonėms nemoka.

  • Atsakyti
 • Račkis kaltas garantuotai ir neturi jokio dėkingumo Povilui. Gėda tam mykoliukui, fui …

  • Tavo komentarų autorystė žiauriai aiški 😉

   • Tavo irgi, Birute

 • „Kad paneigčiau argumentus, jog tas pratęsimas reikalingas, daviau parodymus. Su advokatu netgi esame raštu pateikę prašymus atlikti apklausas, akistatas ir kitaip suintensyvinti tyrimą, bet niekas į tuos raštus nesiteikė atsakyti“, – piktinosi R. Račkauskas.

 • Ir paklaus STT povilo: ar gražu brautis valdžion per kitų galvas….:)

 • Pasitikėjimo nekeliantis pilietis

 • abu ant narų kol Panevėžys išsirinks tinkamą merą.

 • Ką čia Urbšys nori pasakyti? Jeigu pats paskambino redakcijai ir pasipasakojo – tai ar gi koks metraštininkas turės fiksuoti kiekvieną žingsnį, o jeigu laikraštis kažkokiu būdu sužinojo iš stt apie būsimą apklausą – tada info nutekinimas iš įstaigos.
  Viena aišku tik kad asmuo prarado savo aktualumą ne vakar ir ne šiandien ir ne vien Panevėžyje.

 • Kaip norėčiau, kad prie komentarų būtų IP adresai, tada būtų aiškūs Račkausko komentatoriai /-ės. Palikit tą Povilą ramybėje, šmeiždami jį Račkausko teisiu nepadarysite

  • Kai urbšys taip elgiasi kitų šmeižtas nereikalingas – pats save seniai iš patikimų ir gerbiamų žmonių išsibraukė

 • Skaidrieji žiba

 • Ar kada tame kaimelyje ateis ramybė ir nedergimas vieni kitų?

 • koks intelektas tokie veiksmai…

 • Išrinkime meru Urbšį, tuomet nei įtarimų, nei vagysčių savivaldybėje tikrai nebus !

 • Kai žiūriu spektaklį, nevalingai savyje atsakinėju į klausimą ,,tikiu?“ Kuo talentingiau surežisuotas, tuo labiau tikiu.

  • O man atrodo – netikėlis

Rodyti visus komentarus (30)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų