V.Bulaičio nuotr.

Nužudytojo bendramoksliams teikiama psichologinė pagalba

Nužudytojo bendramoksliams teikiama psichologinė pagalba

Sekmadienio vakarą Panevėžyje įvykdytas brutalus gimnazisto nužudymas šokiravo miestą. Nors mokykloje pamokos vyksta įprastu režimu, pirmadienį nuo pat ryto su mokiniais bendrauja ne tik pačios mokyklos, bet ir Panevėžio pedagoginės-psichologinės tarnybos specialistai.

„Moksleiviai iš tiesų labai sukrėsti, su jais kalbasi psichologai“, – sako gimnazijos direktorė. Ji pati sukrečiančią naujieną sužinojusi sekmadienio vakare iš žiniasklaidos.

Gimnazijos bendruomenė sukrėsta

„Šita tragedija sukrėtė ne tik gimnazijos bendruomenę, miestą, bet ir Lietuvą. Skaudu išgirsti, kad jaunas žmogus tokiomis baisiomis aplinkybėmis turėjo atsisveikinti su gyvenimu. Ta beprasmybė šokiruoja. Jis džiaugėsi gyvenimu, norėjo gyventi“, – teigė pedagogė.

Anot direktorės, nužudytąjį jaunuolį ir mokytojai, ir bendraklasiai apibūdina kaip labai draugišką, nuoširdų, paslaugų, labai mandagų, jautusį pagarbą ir suaugusiems, ir bendraamžiais, nuolatos besišypsantį.

„Mokytojai, kurie su juo paskutinieji bendravo, sako, kad dar ir dabar akyse matantys jo šypseną. Tai iš tiesų buvo geras, doras, sąžiningas jaunas žmogus. Keisčiausia, kad geri žmonės patenka į tokias aplinkybes“, – apgailestauja direktorė.

Mokyklos vadovė teigė negirdėjusi, kad jaunuolis būtų turėjęs problemų. Neteko jam artimai bendrauti nei su mokyklos socialine pedagoge, nei su psichologe. Pedagogės teigimu, gimnazistas po pamokų sportuodavo, užsiiminėjo lengvąja atletika.

Išgirdusi apie tragediją mokyklos vadovė teigė skambinusi gedintiems tėvams, pareiškusi užuojautą.

„Skambinau jo mamai ir tėčiui, pareiškiau užuojautą, bet nenoriu gilintis į aplinkybes. Yra žmonės, kurie turi tą darbą dirbti ir tegu policija išsiaiškina, kokios buvo priežastys ir aplinkybės. Su mama tik pasikalbėjome apie tą tragišką momentą, tragišką situaciją“, – teigė direktorė.

Ieško pėdsakų

Prie Dariaus ir Girėno g.  21-ojo namo sekmadienio vakarą įvykusią tragediją mena vis dar krauju nudažytas asfaltas ir jauno vaikino žūties vietoje viena po kitos artimųjų, bičiulių nešamos degančios žvakelės. Netekties skausmo prislėgtiems artimiesiems apie nelaimę kalbėti pernelyg sunku.

Sekmadienį kone iki paryčių ir pirmadienį nuo pat ankstyvo ryto aplinkinių daugiabučių kiemus ir mikrorajoną šukavo bent menkiausių įkalčių ieškantys būriai kriminalistų.

Pareigūnai dar sekmadienio vakarą beldėsi į daugiabučių gyventojų duris ieškodami kraupaus nusikaltimo liudininkų, rinkdami net ir, atrodo, visiškai smulkmenišką informaciją. Gyventojų apklausą kriminalistai tęsia ir šiandien.

„Pareigūnai daug bendravo su gyventojais, aiškinosi. Visi buvo paslaugūs, pasakojo, ką matė ir girdėjo tą vakarą, policija gavo daug informacijos, bet jos nepakanka nustatyti įtariamiesiems“, – „Sekundei“ teigė Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Rasa Galkauskienė.

Net ir po įtemptų paieškų pirmadienį pareigūnai dar negalėjo atsakyti, nei kiek asmenų dalyvavo įvykdant brutalų nusikaltimą, nei kokie jo motyvai, nerastas ir nusikaltimo įrankis.

„Laukiame teismo medicinos ekspertų išvadų, ar vaikinui padaryta pjautinė, ar durtinė žaizda. Kol kas aišku, kad ji padaryta aštriu daiktu. Ar tai buvo peilis, irgi dar nėra aišku“, – teigė R. Galkauskienė.

Nužudytajam birželį būtų sukakę 18-iolika. Vaikinas gyveno netoliese nužudymo vietos, gretimoje gatvėje.

R.Galkauskienės teigimu, vaikinas niekur nebuvo įkliuvęs – policija apie jį nėra turėjusi jokios informacijos.

Akys krypsta į neapšviestą stadioną

Greta daugiabučio namo automobilių stovėjimo aikštelėje kraujo klane gulintį jaunuolį sekmadienį, apie 21 val., pastebėjo atsitiktinis praeivis ir paskambino Bendruoju pagalbos telefonu. Atvykę greitosios medikai niekuo nebegalėjo padėti – konstatuota jaunuolio mirtis. Vaikino kakle buvo matyti krauju plūstanti žaizda.

Kitapus daugiabučio, greta kurio rastas nužudytas jaunuolis, plyti namų apsuptas A. Lipniūno progimnazijos neaptvertas ir neapšviestas stadionas. Neatmetama, kad vaikinas galėjo būti užpultas eidamas būtent per jį. Galbūt jaunuolis tikėjosi išsigelbėti bėgdamas į apšviestą daugiabučio automobilio stovėjimo aikštelę, kurioje ir užgeso jo gyvybė.

A. Lipniūno progimnazijos direktorės Vilmos Petrulevičienės teigimu, jau daug metų miesto Švietimo ir jaunimo reikalų skyriui teikiami prašymai aptverti mokyklos teritoriją. Tačiau iki šiol nėra ne tik tvoros. Mikrorajono gyventojų pereinamuoju taku tapusiame stadione neįrengti net šviestuvai, o švietimo įstaigos prieigose – nė vienos vaizdo stebėjimo kameros. Mokyklą ir visą jos teritoriją naktimis prižiūri tik budintis sargas.

V. Petrulevičienės teigimu, ne kartą į stadioną susirinkusioms kompanijoms yra tekę kviesti policiją, tačiau pastaruoju metu čia vyravo ramybė.

„Jei jaunimas susirinkęs elgiasi piktybiškai, visada kviečiame policiją. Bet tokių problemų seniai bebuvo. Paaugliai čia renkasi, ypač vasarą, bet jie nesėdi per naktį. Jei tik kas nors įtartino, iš karto informuojame pareigūnus. Šį kartą sargas nieko nepastebėjo“, – tvirtino direktorė.

Nužudymą tirianti policija prašo visuomenės pagalbos. Asmenys, matę įvykį, įtarimą sukėlusius asmenis, ar galintys suteikti kitos vertingos informacijos, prašomi pranešti policijai tel.: (8 45)  503 312 arba tel. 02, 112 (visą parą).

Galerija

Komentarai

  • Na kaipgi ar kada buvo kalta Lipniūno vadovybė, pinigai tik projektams, šokiams ir arbatgėriams su direktore randami 🙁

  • Uzuojauta seimai . Baisu kai tokie isgamos vaiksto . Juk galejo eiti bet kurio sunus ar dukra.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų