Nuteistas panevėžietis advokato padėjėjas

Nuteistas panevėžietis advokato padėjėjas

Šiaulių apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl Panevėžyje dirbančio advokato padėjėjo Algimanto Gruzdžio nusikalstamų veikų, patenkino Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Astos Mickevičiūtės bei Mokesčių inspekcijos apeliacinius skundus ir pakeitė pirmos instancijos teismo nuosprendį dalyje dėl civilinių ieškinių.

Šiaulių apygardos teismas atmetė nuteistojo advokato apeliacinį skundą, kuriuo buvo prašoma nuteistąjį išteisinti. Teismas paliko galioti ankstesnįjį nuosprendį, kuriuo panevėžietis teisininkas pripažintas kaltu, aplaidžiai bei apgaulingai tvarkęs apskaitą.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, atlikusi patikrinimą dėl šio advokato padėjėjo per 2010–2013 metus deklaruotų gautų pajamų, nustatė pažeidimų.

VMI specialistui, atlikusiam patikrinimą, niekaip nepavyko gauti advokato padėjėjo individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalo bei pirminių pajamų ir išlaidų apskaitos dokumentų. Pradžioje pateikęs tik 2013 m. apskaitos dokumentus, be pirminių apskaitos dokumentų, kaltinamasis tikino, kad daugiau duomenų pateikti negali, nes tai neva būtų jo klientų duomenų atskleidimas.

Vėliau kaltinamasis pateikė dar dalį reikalingų dokumentų, tačiau ne visus – trūko 2010–2013 m. pirminių pajamų dokumentų. Už tai, kad vyras nepateikė reikalaujamų apskaitos dokumentų, VMI specialistas jam surašė du administracinės teisės pažeidimo protokolus.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad advokato padėjėjas per 2010–2013 metus aptarnaudamas dalį klientų, savo individualios veiklos apskaitos žurnaluose neužfiksavo už teisines paslaugas gautų pinigų, todėl per šį laikotarpį metinėse pajamų mokesčio deklaracijose nedeklaravo daugiau nei 52 tūkstančių litų (daugiau nei 15 tūkstančių eurų) pajamų, taip pat nedeklaravo ir nesumokėjo mokesčių daugiau nei už 13 tūkstančių litų (daugiau nei už 4 tūkstančius eurų).

Už padarytus nusikaltimus A. Gruzdžiui skirta 70 MGL (2636,20 eurų) dydžio bauda, ją sumokant per 1 metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Iš nuteistojo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui bei Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai priteista daugiau nei 3 tūkstančiai eurų žalo

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų