Nuskandintos moters byla – vėl ant teisėjų stalo

Nuskandintos moters byla – vėl ant teisėjų stalo

Mįslingomis aplinkybėmis našliu likęs panevėžietis Arminas Mazgelis pasiekė, kad teismas imtųsi iš naujo aiškintis, kas ir kaip nužudė jo žmoną.

Panevėžio apygardos teismas vėl atvertė baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio rajono gyventojai – sutuoktiniai Laura ir Valerijus Raskazovai kaltinami tuo, kad prieš porą metų Lėvens upėje nuskandino savo kaimynę.

Šią bylą praėjusiais metais jau buvo išnagrinėjęs Panevėžio apylinkės teismas. Jis pripažino sutuoktinius kaltais tik dėl neatsargaus moters gyvybės atėmimo. Nors abiem buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės, tačiau jų vykdymas atidėtas.

Šokiruoti tokio pirmosios instancijos teismo sprendimo, žuvusios moters artimieji kreipėsi į Panevėžio apygardos teismą, siekdami, kad kaltinimas sutuoktiniams būtų pakeistas į kur kas sunkesnį – iš neatsargaus gyvybės atėmimo į tyčinį nužudymą.

Nukentėjusiojo apeliacinį skundą išnagrinėjusi Apygardos teismo teisėjų kolegija pripažino, kad Apylinkės teismas bylą išnagrinėjo neišsamiai ir šališkai. Todėl nutarta bylos imtis iš naujo.

Kaltinamieji tylėjo

Ketvirtadienį posėdyje teismas išklausė žuvusios moters artimųjų – sutuoktinio ir dukros parodymus.

Kaltinamieji Laura ir Valerijus Raskazovai pasinaudojo teise parodymų pagal naujai jiems pareikštą kaltinimą neduoti.

Proceso dalyviai sutiko, kad liudytojai į teismą iš naujo nebūtų kviečiami. Kadangi visi liudytojai jau buvo apklausti tiek bylą nagrinėjant apylinkės teisme, tiek nagrinėjant apeliacinį nukentėjusiųjų skundą apygardos teisme, teismas nutarė jų parodymus pagarsinti iš ankstesnių posėdžių protokolų.

Nukentėjusieji taip pat pateikė teismui prašymą atlikti papildomus tyrimo veiksmus – skirti byloje kompleksinę medicininę-autotechninę ekspertizę.

Įmetė į upę

Klaiki istorija nutiko prieš porą metų. Sušilus orams, Panevėžyje gyvenantys Arminas ir Gražina Mazgeliai atvyko į savo sodybą netoli Karsakiškio. Ten atvažiavo ir Raskazovų pora, prašiusi paskolinti automobilio priekabą. A. Mazgelis atvykėlius pakvietė prie stalo, vieną kitą taurelę įpylė. Vėliau pats nuėjo miegoti, o prabudęs apie 2 val. namuose ir kieme išvydo plieskiančias šviesas, bet – nė gyvos dvasios. Kieme nebesimatė ir Raskazovų automobilio. Dingusios moters policija, giminaičiai, draugai – apie 60 žmonių – ieškojo 19-ika dienų. Sutuoktiniai Raskazovai tikino nieko apie kaimynės dingimą nežinantys ir netgi patys demonstravo susirūpinimą. Moters kūną, iškilusį Lėvens upėje, atsitiktinai aptiko žvejys. Vėliau V. Raskazovas tyrėjams ir teisėjams pasakojo, jog tą baisiąją naktį jį girtą Mazgelių sodyboje pažadinusi žmona. Anot vyro, juodu sėdę į savo automobilį važiuoti namo, tačiau paleidęs variklį nepajudėjo iš vietos. Atsidaręs dureles pamatė skersai po mašina veidu į viršų gulinčią moterį. V. Raskazovas pasakojo automobilį pakėlęs kėlikliu ir ištraukęs kaimynę. Kūną sutuoktiniai įvertė į bagažinę ir nuvežę įmetė į Lėvens upę.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų