Nuo akistatos su teisėsauga ginasi liga

Nuo akistatos su teisėsauga ginasi liga

Iš J. Miltinio dramos teatro direktoriaus pareigų atleisto ir už pasikėsinimą priversti lytiškai santykiauti baudžiamojon atsakomybėn patraukto Lino Marijaus Zaikausko teisėsaugos pareigūnams nepavyksta apklausti.

Buvęs teatro vadovas šiandieną kviečiamas į apklausą neatvyko.

Panevėžio apygardos prokurorės Jelenos Sabaliauskienės teigimu, L. M. Zaikauskas pranešęs, kad serga, o tą patvirtinantį dokumentą pažadėjęs pateikti vėliau.

„Jei žmogus serga, mes negalime jo versti atvykti“, – teigė J. Sabaliauskienė.

Anot jos, policijos pareigūnai artimiausiu metu nuvažiuos įteikti L. M. Zaikauskui šaukimą į kitą apklausą. Prieš tai jam toks šaukimas buvo įteiktas ne asmeniškai, bet per artimuosius.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio nusikaltimo Panevėžio apygardos prokuratūra pradėjo liepos pradžioje po to, kai viešojoje erdvėje kilo milžiniškas ažiotažas dėl L. M. Zaikausko elgesio su jauna J. Miltinio dramos teatro aktore Erika Račkyte.

Kad buvęs teatro vadovas seksualiai priekabiavo prie savo darbuotojos, konstatavo tyrimą atlikusi Lygių galimybių kontrolierė.

Susikompromitavusį L. M. Zaikauską kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson praėjusį pirmadienį atleido iš pareigų. Tądien jis turėjo grįžti po atostogų, tačiau iki šiol darbe nepasirodė.

J. Miltinio teatrui laikinai vadovauti paskirtas Pastatymų skyriaus vadovas Juozas Latvėnas teigė neturintis žinių apie mįslingai po atostogų dingusį direktorių.

„Gavome tik faksu atsiųstą kažkokį dokumentą, lyg ir ligos išrašą gruzinų kalba. Laukiame, kada pasirodys pats. Turime įteikti Kultūros ministerijos raštą dėl atleidimo. Pas jį dar likę teatro raktai, mobilusis telefonas“, – kalbėjo J. Latvėnas.

Jis prisiminė, jog praėjusią vasarą L. M. Zaikauskas taip pat atostogavo Gruzijoje.

J. Miltinio teatro aktoriai paskutinį kartą buvusį vadovą matė birželio pabaigoje, prieš jam išeinant atostogauti.

Tąkart direktorius buvo užsimojęs sušaukti darbuotojų visuotinį susirinkimą ir pateikti savo versiją dėl gėdingo skandalo.

Tačiau išklausyti L. M. Zaikausko teatėjo devyni pavaldiniai.

„Jis gal ką ir norėjo paaiškinti, nors mums ir taip aišku, kad susimovė. Todėl niekas jo ten klausytis nepanoro. Tokių dalykų surežisuoti neįmanoma, būtų kažkoks stebuklas“, – mano J. Latvėnas.

Pats L. M. Zaikauskas nepasiekiamas. Iš pareigų atleisto teatro vadovo mobilusis telefonas išjungtas.

Komentarai

  • serga jis jau senai.Iskrypelis

  • Chmmmm…

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų