Nubaustas savo šunį užkapojęs panevėžietis

Nubaustas savo šunį užkapojęs panevėžietis

Teismas patenkino Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroro Giedriaus Jasulaičio prašymą ir baudžiamuoju įsakymu pripažino 49 metų panevėžietį A. V. kaltu dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Užkapojusiam mečete savo šunį vyrui skirtas 30 parų areštas.

Apie žiauraus elgesio su gyvūnu atvejį Panevėžio policijai buvo pranešta šiemet, kovo mėnesį. Moteris pranešė, kad kaimynystėje gyvenantis A. V. tikriausiai užmušė savo šunį, šio kūnas guli numestas prie upės netoli namų.

Nuvykę į nurodytą vietą policijos pareigūnai iš tiesų rado nužudytą gyvūną. Vėliau veterinarijos gydytojas konstatavo, kad Amerikiečių Stafordšyro terjero mišrūnas buvo užkapotas – ant jo galvos, kaklo bei nugaros matomos gilios kirstinės žaizdos, jam prakirsta kaukolė.

Pareigūnų surastas šuns šeimininkas neneigė, kad išvakarėse nužudė savo augintinį. Jis teigė, kad prieš pusantrų metų įsigytas keturkojis iš pradžių buvo ramaus būdo, tik nepaklusdavo dresūrai. O pastaruoju metu tapo neprognozuojamas, yra šeimininkui įkandęs į ranką, koją. Tą vakarą šuo taip pat tapo agresyvus, jo neklausė, todėl vyras išsigando ir esą gindamasis kelis kartus smogė jam mečete, skirta krūmams kapoti, o kad sužeistas gyvūnas nesikankintų, perpjovęs gerklę. Nenorėdamas žiūrėti į negyvą šunį, vyras išnešė jį į kiemą, nes planavo vėliau užkasti.

Dėl žiauraus elgesio su gyvūnu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras G. Jasulaitis.

Baigęs ikiteisminį tyrimą, prokuroras kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmus dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Lengvinančia aplinkybe buvo pripažinta tai, kad A. V. prisipažino padaręs šią nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi, o sunkinančia – kad šį nusikaltimą padarė būdamas recidyvistu.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų