M. Garucko nuotr.

Norvegai atpūtė dūdų vasarą

Norvegai atpūtė dūdų vasarą

Orkestrinės muzikos grandai iš Norvegijos „Stavanger Brass Band“, vadovaujami dirigento Allan Withington, Panevėžyje garsiai pradėjo tradicinį vasaros renginių ciklą „Susitikime penktadienį“. Pasiklausyti jų atliekamų melodijų į Laisvės aikštę susirinko didelis būrys tokių švenčių mieste išsiilgusių žiūrovų.

Iš Pasvalio į Panevėžį pasiklausyti norvegų koncerto atvažiavo Gintarė Gikienė su visa savo šeima.

„Stengiamės kiekvieną penktadienį atvažiuoti į koncertus jūsų miesto aikštėje. Mano šeimai labai patinka „Dūdų vasaros“ – esame šios instrumentinės muzikos gerbėjai, ypač mano vyras. Dukra mokosi V. Mikalausko menų gimnazijoje. Ir šiaip mums patinka keliauti, kažką pamatyti“, – geros nuotaikos nestokojo pasvalietė.

Moteris teigė per daug nesureikšminusi penktadienio renginio programos. Ji tiesiog mėgavosi per Laisvės aikštę sklendusiomis melodijomis.

Skambančia muzika mėgavosi ir Monika iš Panevėžio. Jauna mergina, į dūdų šventę atėjusi su vaikinu, prisipažino labiau laukianti vakaro pabaigos, kai pasirodys jauni Lietuvos atlikėjai iš įvairių televizijos projektų. Į pirmąjį šį vasaros sezoną penktadienio susitikimą Panevėžyje, Laisvės a. atvažiavo daininkas Martynas Kavaliauskas, „X faktoriaus“ dalyviai.

Tą patį vakarą aikštėje buvo galima stebėti automobilių sporto klubo „Lada sport“ pasirodymą, rodytas kinas po atviru dangumi. Vyko Visuomenės sveikatos biuro prevencinės akcijos.

Pensininkai norėtų daugiau dėmesio

Spalvinga renginio programa į pagrindinę miesto aikšte pritraukė ir nemažai vyresnio amžiaus žiūrovų. Tačiau ne visiems jų patiko siūlomos pramogos.

Antai ponas Antanas „Sekundei“ skundėsi pasigendantis pensininkui įprastesnės muzikos nei norvegų atvežtas koncertas. Pagal dūdų muziką esą nei pašoksi, nei padainuosi.

„Gyvenu vienas, nėra ką veikti, tai ateinu čia pasiklausyti koncertų. Bet man tokia muzika – per daug triukšminga. Smagiau būtų pašokti, padainuoti“, – sakė panevėžietis.

Vyras siūlė valdžiai už pinigus, skirtus tokiems festivaliams, daugiau veiklos sugalvoti vyresniems gyventojams. Jiems, pasak Antano, reikėtų įvairių klubų, kur galėtų užsiimti savo pomėgiais. Pašnekovas norėtų šokių, dainų, baidarių ir galbūt net stalo teniso užsiėmimų.

Jam pritarė ir Henrikas, atvykęs į koncertą iš Staniūnų. Tačiau kartu vyras pasidžiaugė, kad tokiose vietose galima sutikti senų pažįstamų, pabendrauti.

„Visada ateinu į vasariškus penktadienius Panevėžio aikštėje. Patinka ar ne man ta muzika, vis geriau, kad mieste kažkas vyksta, tokios šventės labai reikalingos“, – pabrėžė Staniūnų gyventojas.

Koncertai iki rudens

Ir Antanas, ir Henrikas tikriausiai šią vasarą dar sulauks patinkančios muzikos penktadieniais Laisvės aikštėje. Tokios šventės šiemet tęsisi iki pat rugsėjo pabaigos.

Jų metų panevėžiečiai ir miesto svečiai galės išgirsti profesionalių bei mėgėjų kolektyvus iš Lietuvos bei užsienio valstybių.

Planuojama, kad šiemet rengiamas projektas „Dūdų vasara“ bus dar įdomesnis: be panevėžiečių, jame dalyvaus orkestrai iš visos Lietuvos, Norvegijos, Latvijos taip pat solistai iš Belgijos, taip pat ir pučiamųjų ansambliai, instrumentinės grupės, su orkestrais dainuos solistai, vyks mušamųjų pasirodymai, orkestrai žygiuos, o jiems talkins  šokėjos.

Penktadieniais koncertuose skambės naujausi Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūriniai ir jau hitais tapusios melodijos.

Šventes rengia Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija. Visi jų ruošiami koncertai bus nemokami.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų