K. Kavolėlio nuotr.

Nominacijos Lietuvoje ir Europoje

Nominacijos Lietuvoje ir Europoje

Neseniai pasibaigusiame „Betsafe-LKL“ čempionate „Lietkabelio“ krepšininkams medalių pelnyti nepavyko. Panevėžiečiai, pralaimėję mažojo finalo seriją Klaipėdos „Neptūnui“, liko ketvirti. Šiame sezone „Lietkabelio“ komandai pavyko iškovoti trečiąją vietą Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

2016–2017 metų sezone „Lietkabelis“ „Betsafe-LKL“ čempionate ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyre iškovojo antrąsias vietas. Be to, praėjusiais metais „Cido“ arenoje buvo pasiektas visų laikų žiūrovų lankomumo rekordas. Pergalingas rungtynes su Kauno „Žalgiriu“ stebėjo 6969 žiūrovai. „Lietkabelio“ rungtynes 2016–-2017 metų sezone vidutiniškai stebėjo 3722 žiūrovai, o šiame sezone 3469.

Šiomis dienomis džiugi žinia mūsų miesto krepšinio klubą pasiekė iš Eurolygos organizacijos. Pastaruosius du sezonus Europos taurėje žaidęs Panevėžio „Lietkabelis“ sulaukė pripažinimo: atsidūrė tarp šešių klubų, kurie pretenduoja į bronzinį, sidabrinį ir auksinį apdovanojimą už vykdytą socialinį projektą „One Team“.

„Lietkabelis“ pirmą kartą dalyvavo šiame projekte ir jame startavo puikiai. Iš karto po mokymų panevėžiečiai sklandžiai suplanavo „One Team“ veiklą, pasirinko partnerius. Klubas parodė puikią iniciatyvą ir į projektą įtraukė visą komandą bei personalą. „Lietkabelis“ parodė projekto naudą ir dabar dalyviai gali lengviau bendrauti bei spręsti gyvenime iškilusias problemas“, – rašoma pranešime.

Kartu su „Lietkabeliu“ į apdovanojimus pretenduoja Pirėjo „Olympiacos“, Malagos „Unicaja“, Stambulo „Anadolu Efes“, Jeruzalės „Hapoel“ ir Kauno „Žalgiris“. Vėliau bus paskelbta, kurie trys klubai laimėjo apdovanojimus.

Dar viena nominacija „Betsafe-LKL“ uždarymo šventėje atiteko mūsų miesto klubui. „Lietkabelis“ kartu su „Šiaulių“ klubu buvo pripažinti „Labiausiai patobulėjusia organizacija“.

Neseniai pasibaigęs krepšinio sezonas buvo trečiasis, kai „Lietkabelio“ krepšinio klubo direktoriumi dirba Mantas Ignatavičius.

„Sekundė“ pasikalbėjo su klubo direktoriumi, kuris atsakė į jam pateiktus klausimus.

Kaip pasikeitė klubas per pastaruosius trejus metus?

Rezultatai kalba patys už save. Pernai pirmą kartą istorijoje tapome LKL pirmenybių prizininkais. Tiek pernai, tiek šiemet iškovojome prizines vietas Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Paskutinius du sezonus žaidėme Europos taurės turnyre.

Kodėl šiemet LKL pirmenybėse nepavyko pakartoti pernykščio pasiekimo?

Pernai viršijome savo galimybes – iškovojome sidabro medalius, todėl pakartoti tokį pasiekimą buvo be galo sunku. Prieš šį sezoną komandai buvo iškeltas uždavinys kovoti dėl medalių ir mes jį įvykdėme. Apmaudu, kad bronzos pasiekti nepavyko, bet pralaimėjome tikrai pajėgiam varžovui.

Kodėl Europos taurės turnyre nepavyko  sužaisti sėkmingiau?

Nemanau, jog mūsų pasirodymą Europoje galima laikyti nesėkmingu. Nepavyko patekti į antrąjį varžybų etapą, bet pažiūrėkite, kokie buvo varžovai. Absoliučiai visų kitų komandų biudžetai buvo didesni, o mes sugebėjome pasiekti keturias pergales ir dar pralenkti itin galingą Jaruzalės „Hapoel“ ekipą. Ne veltui mūsų pogrupis buvo vadinamas „mirtininkų grupe“. Dvi komandos –  „Bayer“ ir „Grissin Bon“ pateko į Europos taurės pusfinalį.

Kuo naudingas buvo klubui dalyvavimas Europos turnyre?

Į Panevėžį atvyko daug garsių Europos klubų ir krepšinio aistruoliai savo akimis galėjo matyti pajėgius varžovų žaidėjus. Be to, ir „Lietkabelio“ vardas sparčiai populiarėja Senajame žemyne.

Ar „Lietkabelio“ vardas po sėkmingų sezonų tapo labiau žinomas?

Pasižiūrėkite, į kokius stiprius klubus išvyksta žaidėjai iš mūsų komandos. „Lietkabelio“ krepšininkai traukia Eurolygos ir kitų pajėgių Europos klubų dėmesį. Žaidėjai, atsisveikinę su mūsų komanda, išvyksta žaisti už gerokai didesnę algą į finansiškai stipresnius klubus. Galima teigti, kad daugumai žaidėjų „Lietkabelio“ komanda tampa savotišku tramplinu jų tolesnėje karjeroje.

Ar Eurolygos organizacijos įvertinimas nustebino?

Iš tiesų taip. Juk tarp visų Eurolygoje ir Europos taurėje dalyvavusių klubų atsidūrėme viršūnėje.  Jeigu ir nelaimėsime apdovanojimo, vien patekimas į geriausiųjų šešetuką yra fantastiškas įvertinimas. Labai malonu, jog mūsų nuoseklų darbą taip gerai įvertina autoritetinga organizacija.

Ko gali tikėtis krepšinio aistruoliai naujame sezone?

Per pastaruosius kelerius metus žengėme didelį žingsnį į priekį ir kartelę išsikėlėme labai aukštai. Stengsimės krepšinio aistruolius ir ateityje džiuginti gerais rezultatais.

 

 

 

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų