Į Nevėžį pripylė teršalų

Į Nevėžį pripylė teršalų

Antradienio rytą Panevėžio aplinkosaugininkai gavo pranešimą apie teršalus Nevėžyje. Užterštą upę ties tiltu Respublikos gatvėje pastebėjo praeiviai.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūros vedėja Ieva Jakupkaitė sako, jog panaudotas sorbentas, o užtvara, laikoma iki vakaro, surinks visus, net ir už žolių užkliuvusius teršalus.

„Dabar plaukia tik likučiai, bet boninė užtvara juos turėtų sulaikyti“, – tvirtina I. Jakupkaitė.

Ieškant taršos šaltinio nustatyta, kad apie vienas litras tepalo išpilta į upę ties Panevėžio apygardos teismo pastatu. Teismo vaizdo stebėjimo kamerų filmuota medžiaga bus analizuojama galimam teršėjui nustatyti. Jam gresia administracinė bauda nuo 60 iki 120 eurų.

Pasak I. Jakupkaitės, tai ne pirmas taršos Nevėžio upėje atvejis šiemet. Paprastai teršalus nuo gatvių nuplauna didelis lietus ir jie subėga į upę.

Šiuo atveju buvo piktybinis teršalų išpylimo faktas. Gyventojus, gegužės 16 dieną mačiusius šį galimą teršimo atvejį, aplinkosaugininkai prašo nelikti abejingus ir informuoti telefonu 8 45 581401.

Galerija

Komentarai

  • Visi puikiausiai žino, kad mazutas bėga dažnai iš Skaistakalnio buvusios karinės bazės, kur plauna ir taiso mašinas bei priešais kitoje Nevėžio pusėje prie pat užtvankos, Šiądien ten nuo pietų varo mazuto sluoksnis per visą upę.Kažkas kam gerai už tai sumoka, todėl aplinkosauga ir tyli pastoviai : tai upė raudonai nusidažo, paukščiai ir žuvis žūsta, o vis ta pati dainelė- kad iš gatvių viskas subėga. Šiandien po pietų lietaus nebuvo, paprasčiausiai dirbtuvės išplovė…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų