Nesaugaus maisto skandalas nuvilnijo į piceriją

Nesaugaus maisto skandalas nuvilnijo į piceriją

 

Apsinuodijimų maratonas Panevėžyje tęsiasi. Šįkart Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje atsidūrė dvi nepilnametės sesutės. Įtarimų šešėlis krito ant picerijos „Nr1 pica“.

Manyta, kad mergaitės galėjo apsinuodyti iš šios picerijos į namus užsakyta pica su vištiena. Panevėžio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo kavinės patikrinimą. Picerijos veikla nėra sustabdyta – pirminiais duomenimis, joje pažeidimų nenustatyta.

Kaip teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Aušra Lileikytė, penktadienį iš ligoninės jie gavo pranešimą, kad du asmenys susirgo dėl dar nenustatytos bakterijos, sukeliančios maisto toksikozę. Į ligoninę buvo paguldyti du vienos šeimos nariai. Dabar laukiama tyrimų rezultatų, kurie parodytų, nuo ko susirgo nepilnametės sesutės.

„Gavome pranešimą apie maisto toksikozės infekciją. Dar nėra patikslintas jos sukėlėjas, tai nebūtinai gali būti salmoneliozė. Tik atlikus tyrimus paaiškės, kas susargdino žmones. Tai vienos šeimos nariai, todėl gali būti, kad susirgti galėjo ir nuo namuose pagaminto maisto. Kad žmogus valgė tam tikroje maisto gaminimo įstaigoje, dar neįrodo šios kaltės“, – teigė A. Lileikytė.

Mįslingi apsinuodijimai

Visais atvejais, kai kyla bent mažiausias įtarimas, tyrimas dėl galimai nesaugaus maisto privalo būti atliktas. Per pastarąsias savaites dėl susirgimų salmonelioze ligoninėje atsidūrė keli panevėžiečiai. Pirmiausia buvo uždaryta Savitiškio gatvėje esanti kavinė „Forto dvaras“ – čia susirgo net devyni žmonės. O prieš kiek daugiau nei savaitę – Dembavoje esanti kavinė „Gandralizdis“, kur galimai nuo Kijevo kotletų apsinuodijo du kavinės klientai.

„Jeigu tik kyla įtarimas, tyrimas turi būti atliktas. Abiem atvejais pasitvirtino salmoneliozė, tik „Gandralizdžio“ atveju susirgo du žmonės, nors šio maisto porcijų buvo ruošta daugiau. Teigti, kad kaltas būtent „Gandralizdžio“ maistas, negalime, nes nepakanka įrodymų – visi kavinėje paimti mėginiai dėl salmoneliozės buvo neigiami“, – kalbėjo A. Lileikytė.

Galėjo tęsti veiklą

Patikrinimą picerijoje „Nr.1 pica“, kurios padaliniai veikia Molainių bei Smėlynės gatvėse, pradėjo ir Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba. Penktadienį ryte buvo paimti mėginiai tyrimams. Jų rezultatai paaiškės tik kitą savaitę.

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotoja, maisto produktų inspektorė Jūratė Vaitiekūnienė teigė, kad picerijos uždaryti nebuvo objektyvių priežasčių – po patikrinimo jai leista toliau tęsti savo veiklą.

„Atlikome tyrimą ir paėmėme reikalingus mėginius. Uždaryti maitinimo įstaigos nėra pagrindo, nes viskas joje tvarkinga. Be to, susisiekus su ligonine mus patikino, kad salmoneliozė atmetama. Susirgo du vienos šeimos nariai, tad gali būti kitos susirgimų priežastys. Kol nėra tyrimų rezultatų, daugiau sunku kažką komentuoti“, – teigė J. Vaitiekūnienė.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų