T.Šiaudinio nuotr.

Nelaimė tykojo darbe (atnaujinta)

Nelaimė tykojo darbe (atnaujinta)

Trečiadienio vakarą vienoje Panevėžio bendrovių įvyko kraupus nelaimingas atsitikimas. Vieną iš darbuotojų prispaudus įrenginiams, dėl sudėtingų sužalojimų vyras atsidūrė Panevėžio ligoninės Intensyviosios terapijos skyriuje. Medikai kovoja dėl jo gyvybės.

Pirminiais duomenimis, apie 19.30 val. Pramonės g., bendrovei „Emeco“ priklausančiose gamybinėse patalpose, 41-erių įmonės „Baltcity“ darbuotojas šveitė cecho patalpose esančios nerūdijančio plieno talpyklos suvirinimo siūles ir pro liuką išlipdamas iš minėtos talpyklos buvo prispaustas.

Vyras nuvežtas į ligoninę, jam nustatytas kairės pusės šonkaulio lūžimas, veido žandikaulių lūžimai, pneumotoraksas, plaučių kontuzija. Jis paguldytas į Intensyviosios terapijos skyrių.

Valstybinė darbo inspekcija aiškinasi nelaimės aplinkybes. Deja, šiuo metu apklausti sužeistojo nėra galimybių, o kartu su juo dirbę kolegos nelaimės nematė. Išgirdę triukšmą jie atbėgo pažiūrėti ir  darbuotoją rado jau sunkaus liuko prispaustą.

Kaip teigė Valstybinės darbo inspekcijos  Panevėžio skyriaus vadovas Rimantas Trota, aiškinamasi, ar įmonėje „Baltcity“ dirbę suvirintojai iš Ukrainos buvo įdarbinti legaliai. „Sodros“ sistemoje nėra duomenų apie jų įdarbinimą, mat darbuotojai yra atvykę iš trečiųjų šalių.

Anot R. Trotos, darbdavys taip pat kol kas nepateikė jokių darbo sutarčių. Nors jų darbuotojas gydomas reanimacijoje, darbdavys atsiuntė raštą, kad suvirintojo iš Ukrainos trauma – lengva. Mat tokiu atveju tyrimą dėl darbo saugos pažeidimų atliktų jau ne Darbo inspekcija, o pats darbdavys.

„Kol vyksta tyrimas, daugiau komentuoti negaliu. Turime įtarimų, kad keturi darbuotojai iš Ukrainos galėjo dirbti nelegaliai, tačiau kol negavome patvirtinimo iš „Sodros“, negalime nieko nei patvirtinti, nei paneigti“, – „Sekundei“ tvirtino R. Trota.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų