V. BULAIČIO nuotr.

Nelaimė Panevėžio aplinkkelyje – į ligoninę atvežti keturi sužeistieji (atnaujinta)

Nelaimė Panevėžio aplinkkelyje – į ligoninę atvežti keturi sužeistieji (atnaujinta)

Kruvinas eismo įvykis Panevėžio aplinkkelyje pirmadienio rytą priminė trilerio sceną. Nuo policijos iš Estijos vogtu automobiliu bėgęs palangiškis kaktomuša rėžėsi į lengvąjį automobilį ir kliudė vilkiką. Sunkiai sužaloti nekalti žmonės.

Pranešimas apie nelaimę Panevėžio rajone, aplinkkelyje ties Bernatonių kaimu, Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė apie 10.22 val. Pranešta, kad per eismo įvykį automobilyje prispaustas žmogus.

Į įvykio vietą išsiųstos gausios specialiųjų tarnybų pajėgos – policija, ugniagesiai gelbėtojai, keli greitosios medicinos pagalbos ekipažai. Paaiškėjo, kad sužeistų žmonių yra daugiau.

Į Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių greitosios pagalbos automobiliais iš įvykio vietos skubiai išvežti keturi asmenys.

Vienas jų ištrauktas iš suknežinto automobilio BMW 703. Šį vyrą į ligoninę kartu su medikais lydėjo ir policijos pareigūnai.

Daugiausia pagalbos prireikė „Nissan Primera“ vairuotojui. Po avarijos jo kojos liko metalo gniaužtuose. Ugniagesių gelbėtojų operacijų vadovas Aidas Bložė „Sekundei“ pasakojo, kad smūgio būta tikrai stipraus. Gelbėtojams užstrigusį vairuotoją teko vaduoti pjaustant ir karpant mašiną. Sužalotas vyras per ilgokai trukusią gelbėjimo operaciją išliko sąmoningas, gelbėtojai ir medikai visą laiką stengėsi su juo palaikyti pokalbį.

A. Bložės teigimu, sužalotas vyras kalbėjo rusiškai ir sakėsi esąs iš Ukrainos. Į avariją jis pateko su savo šeima.

Variklis upelyje

Ištraukus vairuotoją, buvo akivaizdu, kad siaubingai sužalotos jo kojos. Nelaimėlis neturėjo jėgų nė vaitoti.

Po įvykio sudaužyti lengvieji automobiliai panėšėjo į metalo laužo krūvas. Nuo smūgio jų detalės išlakstė po visą kelią. BMW variklis ir pavarų dėžė atsidūrė už 30–40 metrų pakelės upelyje ir užteršė jo vandenį. Ugniagesiams gelbėtojams teko valyti teršalus.

Dėl avarijos aplinkkelyje nusidriekė kilometrinės automobilių eilės. Įvertinti avarijos padarinių atvyko ir kelininkai. Jų teigimu, eismo sąlygos tą rytą buvo saugios.

Gaudynės

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Egidijaus Lapinsko duomenimis, kraupi nelaimė įvyko policijai bandant sustabdyti automobilį BMW. Įtarta, kad estiškais numeriais pažymėtas BMW gali būti vogtas. Tokią informaciją nelaimės rytą Panevėžio pareigūnai gavo iš kolegų – Estijos policijos. Ši, iki savo valstybinės sienos sekusi vagį, ryte lietuviams pranešė apie sekmadienio naktį užfiksuotą vagystę.

„9 val. gautas pranešimas, kad bėglys pastebėtas Pasvalio rajone. Pareigūnai skubiai sureagavo į šią informaciją, išsiųsti trys policijos ekipažai“, – automobilio gaudynių aplinkybes aiškino E. Lapinskas.

Panevėžio patruliai bėglį aptiko Paįstryje. BMW vairuotojui buvo duotas nurodymas sustoti, bet jis nepakluso ir dideliu greičiu spruko nuo policijos. Patruliai pasileido iš paskos.

Važiuojant aplinkkeliu, pasak viršininko, pareigūnai paleido keturis šūvius ir peršovė bėglio mašinos padangas. Tačiau ir po to įtariamasis nesustojo – dideliu greičiu net ir pažeistomis padangomis jis sugebėjo nulėkti dar daugiau nei kilometrą, kol nebesuvaldęs transporto priemonės rėžėsi į priešpriešiais važiuojantį automobilį „Nissan“ bei kliudė vilkiką.

„Vairuotojas galėjo lėkti 140 kilometrų per valandą greičiu. Tai mūsų pareigūnai vertino pagal savo vijimosi automobiliu rodmenis“, – komentavo policijos vadovas.

Po įvykio sutikti tuo pačiu keliu vykę vairuotojai spėjo, kad bėglio greitis galėjo siekti ir 200 km/ val.

Iš ligoninės – į areštinę

Per avariją nukentėję trys „Nissan“ keleiviai gydomi Intensyviosios terapijos skyriuje. Apie juos daugiau duomenų negauta.

Eismo įvykio kaltininkas atsipirko lengvais sužeidimais. Prie jo ligoninėje nuolat budi pareigūnai. Gydytojams leidus, bėglys bus išgabentas į areštinę.

Išsiaiškinta, kad šis vyras – dvidešimtmetis Palangos miesto gyventojas. Iki šiol jis nebuvo teistas. Dabar jo atžvilgiu yra pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

„Tyrimai pradėti už nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą arba realizavimą bei už kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimą“, – vardijo E. Lapinskas.

Už pirmąją nusikalstamą veiką įtariamajam gresia netekti laisvės iki 2 metų, už antrą – iki 5 metų.

Šauti buvo teisingiausia

Nurodydamas nelaimės, dėl kurios sunkiai nukentėjo žmonės, aplinkybes viršininkas teigė, kad kalčiausias dėl to buvo didelis bėglio greitis. Pareigūnai, jo teigimu, šioje situacijoje turėjo teisę panaudoti šaunamąjį ginklą. Kitų priemonių stabdant BMW esą naudoti nebuvo galima.

„Šaunamojo ginklo panaudojimas yra teisėta priverstinio stabdymo priemonė. Be jos, mes dar galime naudoti vadinamąjį ežį, galime taranuoti, tik šiuo atveju neaišku, kuris būdas būtų buvęs veiksmingas. Priemones parenkame pagal aplinkybes: įvertiname, kurios bus efektyvesnės, sukels mažiau skausmingų pasekmių. Jei būtų persekiojama toliau, tikriausiai būtume tempę ežį. Šauti tuo metu buvo tinkamiausias būdas sustabdyti bėglį“, – aiškino Panevėžio apskrities VPK vadovas.

Kol kas dar nežinoma, kiek Lietuvos pareigūnų pagalbos reikės estams tiriant prabangaus automobilio vagystę. BMW markės mašinos, E. Lapinsko teigimu, įeina į vagiamiausių automobilių sąrašą.

 

 

 

Galerija

 

Komentarai

  • o ka ten taip ivykio vietoj dirba „Sekundes“ korespondentai?

    • Atsakyti
  • Vairuojantiems BMV reikia klijuoti lipdukus su gaidžiu.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų