Panevėžio apskrities VPK nuotr.

Neblaivūs sėda ir prie vilkiko vairo

Neblaivūs sėda ir prie vilkiko vairo

Ankstų pirmadienio rytą Panevėžio  ir Kauno policijos pareigūnai „Via Baltica“ automagistralėje tikrino vairuotojų blaivumą.

Kadangi „Via Baltica“ automagistralėje intensyvus eismas, norint tinkamai dirbti, reikia nemažų pajėgų, tad kartkartėmis rengiami bendri reidai. Šįkart kelyje dirbo net 14 Panevėžio ir Kauno policijos pareigūnų.

Akcijoje dalyvavo ir Panevėžio visuomenės sveikatos centro darbuotojos. Jos blaiviems vairuotojams dovanojo automobilinius kvepalus su užrašu „Aš blaivus – tu saugus“. Per reidą patikrinti 605 transporto priemonių vairuotojai.

Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos tarnybos Kelių patrulių kuopos vadas Dainius Urbonas sako, kad reido metu sulaikyti penki neblaivūs vairuotojai, o du  važiavo neturėdami teisės vairuoti.

Net keturi iš penkių neblaivių vairuotojų vairavo krovininius automobilius, kurių bendroji masė viršijo 3,5 tonos. Jiems nustatytas 0,38, 0,41, 1,19, 1,28 promilės girtumas. Lengvojo automobilio vairuotojui – 0,52 promilės.

Pasak D. Urbono, pirmiesiems dviem bus taikoma ne tokia griežta nuobauda – jie turės sumokėti baudą, bet nepraras teisės vairuoti, o kitiems dviem teks sumokėti baudą ir atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu.

Krovininius automobilius vairavo du Latvijos ir Lietuvos piliečiai. Visi neblaivūs vairuotojai pareigūnams teisinosi gėrę iš vakaro.

Policijos pareigūnai kiekvieną savaitgalį rengia įvairias prevencines akcijas, tačiau keliai blokuojami rečiau. D.Urbono teigimu, nors ir buvo tikėtasi, kad bus sustabdyta neblaivių vairuotojų, bet rezultatai nedžiugina.

„Vasarą dažnės šios prevencinės priemonės“, – žada D. Urbonas.

Nors po Naujųjų sugriežtėjo atsakomybė už vairavimą išgėrus, tačiau neblaivių nevengiančių sėsti prie vairo nemažėja. Pareigūno teigimu, palyginti pirmus du šių metų mėnesius su tokiu pat laikotarpiu pernai, sumažėjo tik septyniais.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų