DELFI nuotr.

Naujųjų sutiktuvės Panevėžyje ramesnės nei Kalėdos

Naujųjų sutiktuvės Panevėžyje ramesnės nei Kalėdos

Medikai džiaugiasi, kad Naujieji sutikti ramiau nei Kalėdos. Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjos Jolantos Vokietienės teigimu, traumų per Kalėdas ir Kūčias būta gerokai daugiau nei sutinkant Naujuosius.

„Palyginti su Kalėdomis, Naujuosius žmonės sutiko santykinai ramiai“, – sako J. Vokietienė.

Anot jos, ar šventės bus saugios, prognozuoti neįmanoma: visiškai neaišku, kodėl pasipila smurtas, traumos, nelaimės, o kartais būna ramu.

Į Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių praėjusį šventinį savaitgalį vėl kreipėsi daug karščiuojančių suaugusiųjų ir vaikų, tačiau to, pasak medikės, su šventėmis negalima sieti.

Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Rūta Ramoškienė taip pat pažymi, kad naujametis savaitgalis mieste medikams praėjo gana ramiai. Gruodžio 31 ir sausio 1 dienomis dirbo viena greitosios medikų brigada daugiau. Gruodžio 30 dieną sulaukta 75 iškvietimų, 31-ąją – 91, sausio 1-ąją – 89. O antrąją Kalėdų dieną buvo daugiau nei šimtas iškvietimų.

R. Ramoškienės teigimu, šįmet Naujųjų sutiktuvės buvo ramesnės nei pernykštės.

„Jau prieš dvyliktą žmonės pradėjo gulėti gatvėse“, – peržvelgusi statistiką konstatuoja ji.

Ypatingų traumų, muštynių Panevėžyje neužfiksuota – kam praskeltos galvos, kam antakis. Gruodžio 31-ąją kilo daugiau konfliktų šeimose, tarpusavyje nesutarė neblaivūs asmenys. Rajone du žmones sužalojo petardos. Vieną iš jų dėl sužalotos plaštakos greitosios medikai gabeno į sostinę.

Pasak R. Ramoškienės, nežinia, ar įtakos turėjo šventės, metų pabaiga, ar prasidedanti mėnulio pilnatis, tačiau būta daug psichikos sutrikimų paūmėjimų. Dalis žmonių greitąją kvietėsi ir dėl lėtinių ligų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų