Naujųjų sutikimas: alkoholis, smurtas, muštynės

Naujųjų sutikimas: alkoholis, smurtas, muštynės

Naujieji metai prie miesto eglės sutikti gana ramiai. Tačiau pareigūnai fiksavo labai daug smurto artimoje aplinkoje atvejų, muštynių. Apskrityje sustabdytiems neblaiviems vairuotojams dabar gresia gerokai griežtesnė atsakomybė.

Vienas pirmųjų Lietuvoje, praėjus kiek daugiau nei valandai po vidurnakčio, Pasvalyje į pareigūnų rankas pateko neblaivus vairuojantis automobilį „Opel Astra“ Pasvalio rajono gyventojas. Jam nustatytas 2,32 promilės girtumas. Kitas neblaivus Panevėžio rajono gyventojas, gimęs 1998 metais, sustabdytas Panevėžyje, J. Tilvyčio gatvėje. Vairuotojui nustatytas 2,25 promilės girtumas. Kadangi šių vairuotojų girtumas viršijo 1,5 promilės, tikėtina, kad jiems gresia ir baudžiamoji atsakomybė.

Darbo netrūko ir greitosios pagalbos medikams. Pasak jų, gyventojai Naujuosius pradėjo švęsti dar gruodžio 30-ąją. Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Rūta Ramoškienė teigia, kad per tris paras dispečerinė iš visos apskrities sulaukė 816 skambučių, o greitosios brigados vyko į 281 iškvietimą. Vien sausio 1-ąją gauti 128 iškvietimai, o įprastą dieną jų būna 70–80.

„Švenčių dienomis dirbo daugiau ir brigadų, ir dispečerių. Džiaugiamės tokiu sprendimu, nes būtume nespėję nei skambučių priimti, nei į iškvietimus važiuoti. Darbo buvo tikrai labai daug“, – „Sekundei“ tvirtino R. Ramoškienė.

Daugiausia nukentėjo per muštynes. Kai kurie žmonės buvo neblaivūs ir patys nebesugebėjo pasiekti namų. Žinoma, buvo ligonių – ir karščiavo, ir vėmė, ir viduriavo. Tie negalavimai galėjo kilti ir dėl švenčių.

„Buvo ir įprastų iškvietimų, nes žmonės serga ir šventinėmis dienomis. Bet dažniausiai mus kvietė dėl traumų, kai buvo susižalota padauginus alkoholio“, – teigė direktorė.

Du asmenys susižalojo petardomis. Penktadienį automobilių stovėjimo aikštelėje sprogdindamas petardą susižalojo neblaivus 1990 metais gimęs vyras. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje jam nustatyti kairės plaštakos sužalojimai, 1,40 promilės girtumas. Vyras išsiųstas gydytis į Vilniaus klinikinę ligoninę. Petarda sužalojo ir dvylikametį berniuką. Jis nukentėjo mažiau.

Nors šventės nebuvo ramios, tačiau džiaugiamasi, kad nebuvo mirtinų nelaimingų atsitikimų, kraupių avarijų. Tiesa, Panevėžio rajone sekmadienio muštynės, kai buvo švaistomasi kirviu, medikams pridarė darbo. Greitajai ten teko vykti du kartus ir į ligoninę atvežti kelis asmenis. Jiems nustatytos kirstinės ir kitokios žaizdos.

Švaistėsi kirviu

Sausio pirmąją pusę dešimtos ryto Panevėžio rajono Tiltagalių kaime grupė jaunuolių demonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką bei sumušė panevėžietį, gimusį 1984 metais. Jam nustatytas žasto sumušimas, abiejų alkūnių žaizda, kirstinė šlaunikaulio žaizda ir 0,67 promilės girtumas.

Sumuštas ir panevėžietis, gimęs 1997 metais. Jam nustatyta žasto žaizda ir 1,99 promilės girtumas. Nukentėjusieji įvykio aplinkybes aiškinti atsisakė, pareiškimo policijai nerašė.

Praėjus pusvalandžiui po vidurdienio toje pačioje Tiltagalių gatvėje kilo kitos muštynės. Grupė vaikinų įsiveržė į jaunuolio, gimusio 1998 metais, namus ir jį sumušė. Jam nustatytas kaukolės skliauto lūžis, galvos žaizda. Sumušti ir du jo bendraamžiai panevėžiečiai. Vienam nustatyti blauzdikaulio ir šeivikaulio lūžiai, muštinė galvos žaizda, o kitam – galvos ir nosies žaizdos, trečio delnakaulio lūžis.

Pasak Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyriausiosios specialistės Rasos Černauskaitės, abu konfliktai vyko toje pačioje Tiltagalių gatvėje. Tik vienas – namuose, o kitas – lauke. Švaistytasi kirviu ir metalinėmis lazdomis.

Pareigūnų darbą, pasak jos, labai apsunkina tai, kad nukentėjusieji užpuolikams priekaištų neturi, pareiškimų rašyti nenori, atsisako pasakoti aplinkybes. Tikėtina, kad įvykęs kažkoks konfliktas išprovokavo muštynes. Nors nukentėjusieji pareiškimų nerašė ir teigė priekaištų neturintys, tačiau policijos pareigūnai visko ramybėje nepaliks. Išsiaiškinus įvykio aplinkybes, kaltininkai sulauks atsakomybės. R. Černauskaitės teigimu, žmonių užpuldinėjimas yra nusikalstama veika. Pareigūnų žiniomis, nukentėjusieji per pirmą konfliktą paleisti gydytis į namus, o antro konflikto aukos gydomos ligoninėje, pavojus jų gyvybei negresia.

Smurtas liejosi laisvai

Visoje apskrityje sausio 1-ąją netrūko smurto artimoje aplinkoje. Smurtavo tiek sutuoktiniai, tiek broliai, tiek anūkai, tiek sugyventiniai. Panevėžyje nuo neblaivaus vyro nukentėjo ir jo žmona, ir trylikametė dukra. Įtariamasis ieškomas apklausti.

Rokiškio rajone neblaivus šešiolikmetis smurtavo prieš neblaivią močiutę ir jos sugyventinį. Nepilnamečiui nustatytas 0,80, močiutei – 1,97, o jos sugyventiniui – 1,33 promilės girtumas. Įtariamasis sulaikytas.

Namiškius „auklėjo“ neblaivus vyras, jam nustatytas 2,63 promilės girtumas. Įtariamasis sulaikytas. Prieš dvi panevėžietes ranką kėlė jų sugyventiniai. Įtariamieji taip pat sulaikyti. Vienam jų nustatytas 1,91 promilės girtumas.

Ranką prieš savo gyvenimo draugę kėlė ir Kupiškio rajono gyventojas. Jis sulaikytas. Kupiškio rajono gyventoją, gimusį 1963 metais, sumušė podukros sugyventinis. Jam nustatytas 2,20 promilės girtumas. Įtariamasis sulaikytas.

Pasvalio rajone neblaivus vyras smurtavo prieš metais jaunesnį brolį. Įtariamasis sulaikytas. Jam nustatytas 1,48 promilės girtumas. Pasvalio rajone sutuoktinis necenzūriniais žodžiais plūdo žmoną, jai grasino. Įtariamasis sulaikytas, jam nustatytas 2,22 promilės girtumas.

Ankstų Naujųjų metų rytą Vilties gatvėje vyrui, gimusiam 1991 metais, iš nugaros pusės du jaunuoliai trenkė į galvą ir ėmė spardyti. Paskui vyriškis pasigedo rankinės su raktais, mobiliojo ryšio telefonu, pinigine su asmens dokumentais, banko bei parduotuvių nuolaidų kortelėmis ir 1 200 eurų. Ant rankos nebebuvo laikrodžio. Nuostolis – 1 780 eurų. Kupiškio rajone, Aukštupėnų kaime, sumuštas 1994 metais gimęs kupiškėnas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų