M. Garucko nuotr.

Naujoji Taryba – su politine ir gyvenimiška patirtimi (pildoma)

Naujoji Taryba – su politine ir gyvenimiška patirtimi (pildoma)

Panevėžio savivaldybės naujos kadencijos Taryba pradeda darbą. Į ją išrinkti politikai šiandien renkasi į pirmąjį posėdį.

Jis numatytas dviejų dalių. Pirmoje, tradiciškai vedamoje Panevėžio apygardos rinkimų komisijos pirmininkės, 27-i politikai, padėję ranką ant Konstitucijos, duos priesaiką, ir jiems bus įteikti Tarybos nario pažymėjimai.

Antroje Tarybos posėdžio dalyje bus sprendžiami darbiniai klausimai – slaptu balsavimu renkami vicemerai.

Tarybos posėdžio išvakarėse pasirašiusios koalicijos sutartį, keturios politinės jėgos – devynias vietas Taryboje turintis mero Ryčio Račkausko vedamas visuomeninis rinkimų komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“, tris mandatus gavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei po dvi vietas Taryboje turintys Liberalų sąjūdis bei socialdemokratai galutinai sutarė dėl postų.

Į vicemerus siūlomi Liberalų sąjūdžio atstovas Valdemaras Jakštas bei valstietis Deividas Labanavičius.

Antrame Tarybos posėdyje į administracijos direktoriaus pareigas meras teiks Tomo Juknos, pastaruoju metu dirbusio direktoriaus pavaduotoju, kandidatūrą. T. Jukna kandidatavo į Tarybą komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ sąraše. Nors politiniai bendražygiai jam buvo suteikę sąraše 33-ią vietą, panevėžiečiai reitinguodami jį kilstelėjo aukštai – į 10-ąją.

T. Juknos pavaduotojais numatyti socialdemokratas Kazimieras Armonavičius bei komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ deleguojama Žibutė Gaivenienė – buvusi įmonės „Linas“ generalinė direktorė, pastaruoju metu dirbusi Regionų plėtros departamente prie Vidaus reikalų ministerijos.

Dar vienai kadencijai išrinktas Panevėžio meras Rytis Račkauskas sako, jog didžiausias lūkestis, kad pavyks dirbti konstruktyviai ir darniai.

Palieka vietos neplanuotiems reikalams

Antrai kadencijai išrinktas Panevėžio meras Rytis Račkauskas sako, jog didžiausias lūkestis, kad pavyks dirbti konstruktyviai ir darniai.

„Turiu pagrindo būti tuo tikras“, – sako meras.

Anot jo, didžiausia šią kadenciją laukianti užduotis – užbaigti jau pradėtus darbus: miesto erdves pakeisiančius URBAN, taip pat prioritetinius 50 metrų ilgio baseino, naujos autobusų stoties, Stasio Eidrigevičiaus menų centro statybų projektus.

„Esu pratęs atsargiai vertinti išankstinius planus – visko nenumatysi. Pats gyvenimas diktuoja naujų galimybių. Prieš ketvertą metų rinkimuose net nekalbėjome apie baseino arba SEMC projektus, bet susiklostė palankios aplinkybės ir jas išnaudojame“, – teigė meras.

R. Grilauskas tikisi, kad naujos kadencijos Taryboje bus mažiau politinio reginio, o daugiau efektyvaus darbo.

Siūlys peržiūrėti švietimo tinklą

Šią kadenciją Tarybos narių gretos sumažėjo – miesto reikalus tvarkys nebe 31, bet 27 politikų komanda. Tai lėmė demografinės Panevėžio miesto tendencijos. Per pastaruosius ketverius metus Aukštaitijos sostinėje gyventojų sumažėjo nuo 2015-aisiais buvusių 95 202 iki 87 148 šiais metais.

Panevėžio savivaldybės taryboje darbuosis devynios moterys ir 18-iolika vyrų. Iš 27-ių Tarybos narių – 12 naujokų.

Vienas jų, buvęs ilgametis „Žemynos“ progimnazijos direktorius, nepartinis, į Tarybą kandidatavęs socialdemokratų partijos sąraše Romualdas Grilauskas teigia save ir toliau matantis švietimo srityje. Vadovavęs ne tik progimnazijai, bet ir Mokyklų vadovų asociacijos Panevėžio skyriui, R. Grilauskas teigia matantis ne vieną iššūkį.

Jis mano, jog derėtų sustiprinti Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus pozicijas ūkinėje bei finansinėje miesto švietimo įstaigų veikloje.

R. Grilauskas pripažįsta, kad šią kadenciją vargu ar bus išvengta švietimo tinklo peržiūros.

„Pagal tai, kaip progimnazijos ir gimnazijos komplektuoja pirmąsias klases, matau, kad kai kuriose mokinių negausu. Savivaldybei reikia analizuoti kiekvienos mokyklos išlaikymo sąnaudas. Šioje kadencijoje švietimo tinklo peržiūros klausimas bus aktualus“, – sako valdančiosios daugumos atstovas.

Pedagogas viliasi šios kadencijos Taryboje matyti mažiau politinių reginių, o daugiau efektyvaus darbo.

„Politikams posėdžiuose nedera šūkauti, rėkauti, bet privalu rasti sprendimus nagrinėjamais klausimais. Jei nepritari, pateiki argumentus ir konstruktyviai pasiūlai. Norėtųsi, kad Tarybos darbe kuo mažiau būtų šou, o daugiau solidaraus, darnaus darbo“, – kalbėjo R. Grilauskas.

Kaip įrankį valdžią priartinti prie žmonių jauniausia Tarybos narė V. Polzunovaitė mato visuomeninių tarybų kūrimą.

Mato visuomeninių tarybų poreikį

Jauniausia naujos kadencijos Tarybos narė – visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą kartu“ atstovė 31-erių Viktorija Polzunovaitė svarbiausiu tikslu laiko valdžios priartinimą prie žmonių.

„Kad panevėžiečiai patikėtų, jog savo mieste ir patys gali daug ką pakeisti, prisidėti prie priimamų sprendimų“, – sako Tarybos narė.

Kaip įrankį tokiam tikslui pasiekti ji mato visuomeninių tarybų kūrimą.

„Įkurta švietimo taryba prisideda prie švietimo klausimų svarstymų, teikia savo siūlymus, veikia meno ir kultūros taryba. Įsivaizduoju, kad mieste galėtų atsirasti ir šeimų, senjorų tarybos“, – svarsto V. Polzunovaitė.

Iš praėjusios kadencijos Tarybos nuveiktų darbų jaunajai politikei labiausiai įsiminė vakarinėje miesto dalyje atidarytas Savivaldybės priimamasis.

Į Panevėžio miesto tarybą ilgiausiai, nuo 1997-ųjų kovo, išrenkamas krikščionis demokratas Vitalijus Satkevičius skaičiuoja 13 metų dirbęs valdančiojoje daugumoje, 9-is – opozicijoje.

Pirma kadencija – kojoms apšilti

Į Panevėžio miesto tarybą ilgiausiai, nuo 1997-ųjų kovo, išrenkamas krikščionis demokratas Vitalijus Satkevičius skaičiuoja 13 metų dirbęs valdančiojoje daugumoje, 9-is – opozicijoje.

„Kai pirmą kartą mane išrinko, atrodė – kalnus nuversiu. O paskui pamačiau, kad pirmoji kadencija tėra mokykla. Tuomet buvau išrinktas Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku. Pradėjau nuo to, kad pasiėmiau atostogų „Ekrano“ gamykloje ir apvažiavau visas tuometes 64-ias miesto švietimo įstaigas. Vėliau kelias kadencijas teko vadovauti tam pačiam komitetui“, – pasakojo V. Satkevičius.

Anot jo, 2019–2023 metų kadencijos Tarybos laukiantis svarbiausias darbas – miesto tvarkymo projektai.

„Dar man meraujant 2014 m. patvirtinome URBAN projektus, dabar jie juda. Gerai, kad situacija dėkinga, nebėra ekonominės krizės, kaip kad man buvo“, – sako V. Satkevičius.

Praėjusią kadenciją opozicijoje dirbęs krikščionis demokratas ir toliau lieka valdančiųjų užribyje. Anot jo, būti opozicijoje – politikui nėra dėkinga padėtis.

„Valdančiojoje daugumoje dirbantiems Tarybos nariams klausimus pristato administracijos darbuotojai, o mes, opozicija, Tarybos posėdžiuose galime paklausti vieną kartą ir tai tik pusę minutės“, – piktinosi V. Satkevičius.

Politikas pripažįsta, kad tiesiogiai transliuojamuose posėdžiuose klausimus Tarybos nariai uždavinėja ne vien siekdami patys išsiaškinti, bet ir įvertinę, kad yra stebimi rinkėjų.

„Klausimą išanalizuoti yra viena, bet mes pirmiausia esame politikai. Ir politinis kalbėjimas yra. Nors Tarybos nariams aišku, bet jie nori, kad atsakymus į kai kuriuos klausimus ir panevėžiečiai žinotų. Negaliu pasakyti, kiek žmonių žiūri Tarybos posėdžių transliacijas, bet kiek tenka pabendrauti, sako, kad žiūri“, – kalbėjo krikščionis demokratas.

Galerija

Komentarai

 • Kysininkavimu itariamas meras tai kaip supuvusi braske ant torto. Lauk vyti tokius, ne vieta jam savivaldybeje.

  • Atsakyti
  • būtinai reikia batuoto katino ir urvinio šermuonėlio visuomenynių tarybų!
   Visa valdžia taryboms! Posėdžiams, aptarimams, nutarimams, darbo grupėms ir kuopelėms…

   • Atsakyti
   • via vlast bolševikam

    • Kitados jaunimas gaudavo patarimų patylėti. Kitados…

     • pasitikiu, kai apie jaunimą kalba Apskritojo stalo atstovas.
      Kodėl nepatikimas jauniausios susikoncentravimas į senjorus? Kodėl girdžiu persakomus svetimus žodžius?

   • geriau visais klausimais kreipkites i Dona Racki

  • Kodėl ir kam Leliukas kuprinę atsinešė?

  • Per rinmimus Račkauskas gavo 8728 balsus, o tarybos nariai gavo balsų taip:
   Grigienė 1837
   Masiliūnienė 1809
   Balčiūnas 1795
   Mališauskas 1355
   (mandato atsisakęs Urbšys 1297)
   Satkevičius 1292
   Vasiliauskaitė 1204
   Valkiūnienė 1139
   Ridikas 993
   Girdzijauskienė 975
   Grėbliūnas 962
   Labanauskas 960
   Lukoševičius 944
   Bakanauskas 863
   Staugaitis 860
   Luomanas 854
   Polzunovaitė 818
   Kosej 816
   Maselytė 812
   Varna 808
   Grilauskas 752
   Vyžintas 744
   Narkūnas 707
   Umbrasienė 620
   Sėdžius 613
   Jakštas 551
   Leliukas 476

   • Atsakyti
   • Už Leliuką daugiau balsų gavo, bet į tarybą taip ir nepateko visa eilė MIESTIEČIŲ: Jukna gavęs 796 rinkėjų balsus, Petrauskas 689, Savickas 658, Rudokas 605, Ranceva 588, Smetonis 548, Viržintas 542, Simėnas 542, Biguzienė 936, Gaižiūnas 753, Kažukauskienė 752, Šileikis 720, Grigas 554, Tamulionis 498, Skaburskis 490, Jagminas 670, Verbiejus 642 balsus.

    • Atsakyti
    • Įstatymas ne kažką, kai visokius tik sau patiems įdomius leliukus į taryboje tenka matyt. Ko gero sugalvota taip, nes turi būt proporcingumas tarp galvojančių ir tų kitų. Demokratijos grimasos

    • Dramatiškas rinkėjų praradimas ištiko Umbrasienę kuri 2015 metais gavo 1507 balsus, o šiemet vos 620 ir Leliuką kuris 2015 metais gavo 1110 rinkėjų balsų, o dabar tik 476, kas jam pelnė pačią paskutinę vietą.

     • Atsakyti
     • …trečdalis beliko, vaje tik trečdalis…

   • Gyventojų-90 000, o merą išrenka – 8728…

    • Atsakyti
    • Tai tada Gema su jos Leliuku vieno bendrabučio gyventojai terinko.

     • Atsakyti
 • Jega tiesiog

  • Atsakyti
 • Sveikinimai Merui Račkauskui ir komandai!

  • Atsakyti
 • Aš straipsnelių dažnai neskaitau,jie nieko neverti,o paskaičius komentarus, jie dažnai užkabina ,tai nors pasijuokiu.

  • Atsakyti
 • O kodėl nėra pavaduotojų postuose iš opozicijos, kažkaip tai nedemokratiška, negi dauguma tokia baili ir trapi. Ir dar juokingai atrodo, kad visų deputatų po vieną foto, o mero net 12, koks čia padlaižūnas įdėjo, neskanu.

Rodyti visus komentarus (19)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų