Panevėžio ketvertuko tėtis – dėmesio centre

Panevėžio ketvertuko tėtis – dėmesio centre

 

Miesto Savivaldybė vieningai nusprendė spalio viduryje 4-uko susilaukusiai panevėžiečių porai, kuri nuo žiniasklaidos laikosi atokiai, skirti solidžią vienkartinę socialinę pašalpą – 18 tūkst. 240 eurų. Vis dėlto aiškėja netikėtos detalės: ketvertuko tėvas buvo nuteistas garsioje „Svainijos“ savininkų reketo byloje, Paltankės pravarde žinomas vyras yra teistas ir už užpuolimą.

Pinigus Andriaus ir Viktorijos Paltanavičių šeimai išmokės miesto Savivaldybės Socialinės paramos skyrius. Negana to, jei tik šeima panorės, jiems į pagalbą galės ateiti bendruomeninių šeimos namų specialistai.

Panevėžiečiai dėl miestą išgarsinusio ketvertuko džiaugiasi, tad dabar norėtų, kad ir kitiems vaikų susilaukusiems panevėžiečiams miesto valdžia būtų tokia pat dosni. 2 vaikų mama Regina sako: „Sako, gimstamumas čia mažas, nežinau, žinokit, kiekvienai mamai gerai gauti tuos pinigus.” Kalbinta kita 2 vaikų mama Karolina sako: „Netgi ne tik 4-ukui Savivaldybė turėtų skirti, apskritai daugiau atima negu duoda.”

Jai pritarė ir kita panevėžietė Jūra: „Dabar pagimdė mano pažįstamos dvynukus, tai nežinau, ar jie ką gaus. Kiek priklauso, tiek gauna. Gal 18 tūkst. ir daugoka, gal 10 užtektų.”

Meras: tai ypatingas atvejis

Laikinasis Panevėžio meras Petras Luomanas sako, kad pinigai skiriami tik išskirtiniais atvejais: „Galima ypatingais atvejais vienam žmogui skirti iki 80 BSI (bazinė socialinė išmoka), tai reiškia, kad būtų galima skirti 1 žmogui 3040 eurų, o kadangi šeimą sudaro 6 asmenys, tai paramos komisija nutarė, kad reikia skirti kiekvienam.” Deja, išgirsti džiugių žinių iš pirmų Savivaldybės tarybos lūpų ketvertuku besidžiaugiantys Paltanavičiai nepanoro. Prieš kelias dienas Savivaldybėje pasirodęs tėtis tyliai parašė prašymą solidžiai paramai gauti ir nurodė mamos banko sąskaitą. Dėl tokios pinigų sumos pasidžiaugti suskubęs laikinasis miesto meras Petras Luomanas prisipažino, kad jį pasiekusios tik nuogirdos, kur šeima planuoja išleisti gautus pinigus, esą pora gyvena pasiturinčiai, o kodėl nenori viešintis, jis nesigilinantis. Tūkstančių skyrimą išgarsėjusiai miestiečių šeimai palaikė visi Tarybos nariai. Laikinasis Panevėžio meras P. Luomanas dar sako: „Tie pinigai labai reikalingi, tai jau jie patys spręs, ar automobilį nusipirkti, kuriame būtų daugiau vietų.” Štai opozicijai atstovaujantis Donatas Degenis miesto valdžios dosnumą palaiko, tačiau jam užkliūva kitkas. Jis įtaria, kad valdžia, dalindama valdiškus pinigus, siekia pasireklamuoti prieš rinkimus.

Tarybos narys D. Degenis: „Reiktų sulaukti sprendimo ir tik tada girtis, tai nėra vien asmeniniai pinigai laikinojo mero, tai visų panevėžiečių. Tada reiktų pagalvoti, ar tos šeimos, kurios susilaukia dvynių, ar jų nereiktų irgi skatinti, arba tas, kuris padovanoja vieną jauną panevėžietį.”

Tėvas žinomas policijai

Išvysti ketvertuko žurnalistams nepavyksta nuo pat jų gimimo, dar Kauno klinikų medikai spaudos konferencijoje patvirtino faktą, kad porai iš Panevėžio pavyko susilaukti trijų berniukų, iš kurių du identiški dvyniai, ir mergytės. Ir nors žinia išties džiugi ir neeilinė, tėvai nesutiko rodytis. Tai nestebina tik panevėžiečių į Seimą išrinkto buvusio STT skyriaus vado Povilo Urbšio. Pasirodo, daugiavaikis tėvas gana spalvinga asmenybė, ne vienam vyresnės kartos panevėžiečiui keliantis prieštaringus jausmus. Jis buvo nuteistas garsioje „Svainijos“ savininkų reketo byloje, Paltankės pravarde žinomas vyras yra teistas ir už užpuolimą. Seimo narys Povilas Urbšys pasakoja apie tai, kad šis žmogus gerai žinomas policijai: „Tas asmuo policijai gerai žinomas, siejamas su nusikalstama organizuota grupuote, kuri savo laiku labai aktyviai užsiiminėjo reketu, ir dabar jis laikas nuo laiko sušmėžuoja tose istorijose, susijusiose su futbolo lažybomis.” Panevėžys seniai kenčia nuo skaudžiai plakančios demografinės rykštės, štai iki šios dienos pasaulį išvydo tik 778 mažieji miesto gyventojai, ne gausiau panevėžietės gimdė ir pernai. Per visus metus Panevėžyje užregistruoti tik 895 mažyliai.

Komentarai

 • Urbšys jau ima į Staliną panešėti, tėvų nuodėmes vaikams kabina, gal jiems ir į ligoninę ir į darželį nebus galima kreiptis.

  • Kaip jūs galvojat aišku kad vaikai už tėvų klaidas kencia

 • Ar tik ne pavydas babmą graužia? Pasidžiaugt jau negalit! Urbšys aplamai ligonis….

 • Labai dziugu, kad skyre tokia parama. O prie ko tu mamu komentarai tai nesuprantu. Juk jos po 2 vaikus turi. Cia 4 is karto, ypatingas atvejis, vadinasi ir ypatingas vertinimas. Nemoka zmones dziaugtis kitu laime.
  O tetis kaip tetis. Uz padarytas klaidas sumokejo. Beto vaikai tevu nesirenka.

 • Dar meru nebudamas skirstai zmones i gerus ir blogus. Tai kaip miestui vadovausi?

 • Ta seima tikrai ne socoaliai remtina. Tai parodo valdzios supratingumą. Būk banditu tavę valdžia gerbs. Būk doru piliečiu žiūrėk dar vaiką atims.

  • Atsakyti
  • Soc . parama Panevėžyje gauna apie 2000 žmonių, niekas ten nieko neskirsto. Visi gimę Lietuvoje ketvrtukai buvo pagerbti : butais, namais, autobusiukais. Panevėžys čia mažiausiai skyrė

 • Daug ką pagavęs yra Paltenke, todėl ir vengia viešumo. Pats su bmw grant turismo važinėja, niekur nedirbantis 😀 gerai sukasi jis. Sveikinimai tėvui

 • Ar nereikia įstatymo, kad į gimdyklą įleistų tik su STT pažyma?

 • …ir gandrų GPS prijungti prie stt duombazės?..

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų