Nauja autobusų stotis ­- 2019 metais

Nauja autobusų stotis ­- 2019 metais

Panevėžio autobusų stoties atnaujinimo planai pagaliau pajudėjo iš mirties taško. Miesto Savivaldybė paskelbė privataus investuotojo atranką, o darbai turėtų prasidėti jau 2017 metų pabaigoje.

Kalbėdamas apie konkursą Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna išreiškė viltį, kad bus sulaukta ne vienos geros idėjos.

„Šis konkursas – svarbus žingsnis siekiant pagaliau atnaujinti mūsų stotį, kad ji taptų tikru, reprezentuojančiu miesto veidu. Juk sakoma, kad būtent nuo stoties prasideda miestas. Tikimės, kad verslininkai bus aktyvūs, pasiūlys įdomių, originalių ir Panevėžiui naudingų sprendimų“, – „Sekundei“ teigė T. Jukna.

Miesto Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė sako, kad dar nėra žinoma, kaip atrodys naujoji stotis, tad iš galimų investuotojų laukiama kuo daugiau kūrybingų sprendimų, kaip miesto centrą padaryti patrauklesnį.

„Didžioji projekto nauda bus ne materialinė, o socialinė. Tikimės, kad atsinaujinusi stotis paskatins panevėžiečius bei miesto svečius geriau jaustis, centras pritrauks daugiau žmonių, čia aktyviau vyks vartojimas, suklestės šalia esančios parduotuvės bei maitinimo įstaigos“, – naujosios stoties privalumus vardijo architektė.

Reikalavimų gausa

Norintys dalyvauti konkurse investuotojai privalo atitikti keletą reikalavimų: techninės ir architektūrinės aplinkos įvertinimo išsamumas, techninių-architektūrinių sprendimų detalumas ir išbaigtumas; architektūrinė raiška bei estetika; inovatyvumas; integralumas ir funkciniai ryšiai su miesto centru; investicijų projektui įgyvendinti siūlomo organizacinio modelio, su teisine aplinka susijusių pasiūlymų išsamumas, detalumas ir įgyvendinimas; investuotojo planuojama skirti lėšų suma; įsipareigojimų apimtis; pageidavimai dėl Savivaldybės įsipareigojimų bei kt. Taip pat investuotojui siūloma įvertinti apie 1,8 ha teritoriją miesto centre, iš kurios 1 ha naudojama stoties reikmėms.

Autobusų stoties konversijai ir pritaikymui bendruomenės reikmėms bei stoties prieigoms tvarkyti Savivaldybė ketina gauti 2,8 mln. eurų ES investicijų. Miesto indėlis sudarys daugiau kaip 0,5 mln. eurų.

Investuotojų pasiūlymų laukiama iki šių metų kovo 13 dienos. Su konkurse atrinktu investuotoju bus sudaryta sutartis dėl autobusų stoties ir besiribojančių teritorijų konversijos bei naujos stoties statybos. Laimėtojas privalės pasiūlyti teritorijos vystymo koncepciją, savo lėšomis suprojektuoti ir pastatyti autobusų stotį.

Planuojama, kad autobuso stoties atnaujinimo darbai turėtų vykti visus 2018 metus, o 2019 metais jau galėsime džiaugtis nauju miesto įvaizdžiu.

Komentarai

  • pagaliau sulaukėme. Gėda tokią autobusų stotį turėti pačiame centre.

  • Pagaliau tai pagaliau.Teks susitaikyti su naujove.Gal ir gerai butu tureti tvarkinga stoti,visgi bus linksmesnis vaizdas.

  • Na transportas keleiviams visada buvo labai svarbu. Džiugu, kad pagaliau vyksta darbai.
    http://www.olandijakasdiena.lt/paslaugos/keleiviu-pervezimas/

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų