Moters nuskandinimo byloje nuosprendis – jau kitą mėnesį

Moters nuskandinimo byloje nuosprendis – jau kitą mėnesį

Panevėžio apygardos teismas baigė nagrinėti didelį ažiotažą visuomenėje sukėlusią baudžiamąją bylą dėl 2016 metais įvykdyto nusikaltimo – moters nuskandinimo Lėvens upėje, Panevėžio rajone.

Šioje byloje sutuoktiniams Valerijui ir Laurai Raskazovams pateikti du lygiagretūs kaltinimai – prokurorės kaltinimas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo ir žuvusios moters artimųjų kaltinimas dėl tyčinio nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis.

Prokurorė prašo teismo pripažinti sutuoktinius kaltais dėl neatsargaus gyvybės atėmimo ir skirti jiems atitinkamai ketverių ir trejų metų laisvės atėmimo bausmes, kurias kaltinamieji turėtų atlikti pataisos namuose.

Nužudytos moters sutuoktinis Arminas Mazgelis ir dukra prašė pripažinti V. ir L. Raskazovus kaltais dėl tyčinio nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis ir skirti jiems didesnę bausmę, nei sankcijoje numatytos bausmės vidurkis.

Paskutiniu žodžiu į teismą kreipęsi abu kaltinami sutuoktiniai paprašė tiesiog teisingų bausmių.

Nuosprendį šioje didelį rezonansą sukėlusioje byloje teismas skelbs birželio 19-ąją.

Grotų buvo išvengę

Šią bylą praėjusiais metais jau buvo išnagrinėjęs Panevėžio apylinkės teismas. Jis pripažino sutuoktinius kaltais tik dėl neatsargaus moters gyvybės atėmimo. Nors abiem buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės, tačiau jų vykdymas atidėtas. Šokiruoti tokio pirmosios instancijos teismo sprendimo, žuvusios moters artimieji kreipėsi į Panevėžio apygardos teismą, siekdami, kad kaltinimas sutuoktiniams būtų pakeistas į kur kas sunkesnį – iš neatsargaus gyvybės atėmimo į tyčinį nužudymą. Nukentėjusiojo apeliacinį skundą išnagrinėjusi Apygardos teismo teisėjų kolegija pripažino, kad Apylinkės teismas bylą išnagrinėjo neišsamiai ir šališkai. Todėl nutarta bylos imtis iš naujo.

Įmetė į upę

Klaiki istorija nutiko prieš porą metų. Sušilus orams, Panevėžyje gyvenantys Arminas ir Gražina Mazgeliai atvyko į savo sodybą netoli Karsakiškio. Ten atvažiavo ir Raskazovų pora, prašiusi paskolinti automobilio priekabą. A. Mazgelis atvykėlius pakvietė prie stalo, vieną kitą taurelę įpylė. Vėliau pats nuėjo miegoti, o prabudęs apie 2 val. namuose ir kieme išvydo plieskiančias šviesas, bet – nė gyvos dvasios. Kieme nebesimatė ir Raskazovų automobilio.

Dingusios moters policija, giminaičiai, draugai – apie 60 žmonių – ieškojo 19-ika dienų. Sutuoktiniai Raskazovai tikino nieko apie kaimynės dingimą nežinantys ir netgi patys demonstravo susirūpinimą. Moters kūną, iškilusį Lėvens upėje, atsitiktinai aptiko žvejys. Vėliau V. Raskazovas tyrėjams ir teisėjams pasakojo, jog tą baisiąją naktį jį girtą Mazgelių sodyboje pažadinusi žmona. Anot vyro, juodu sėdę į savo automobilį važiuoti namo, tačiau paleidęs variklį nepajudėjo iš vietos. Atsidaręs dureles pamatė skersai po mašina veidu į viršų gulinčią moterį. V. Raskazovas pasakojo automobilį pakėlęs kėlikliu ir ištraukęs kaimynę. Kūną sutuoktiniai įvertė į bagažinę ir nuvežę įmetė į Lėvens upę.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų