Panevėžio apylinkės teismas konstatavo, kad dėl šių metų pradžioje įsigaliojusios amnestijos vyras liks laisvėje, jis atleistas nuo terminuotos laisvės atėmimo bausmės. M. Garucko nuotr.

Moterį po ratais vilkusį vyrą išgelbėjo amnestija

Moterį po ratais vilkusį vyrą išgelbėjo amnestija

 

Naujamiesčio gyventojas K. Š., prieš metus savo namų kieme automobiliu tiesiog sumaitojęs ir palikęs baisiuose skausmuose gulėti buvusią žmoną, išgirdo teismo nuosprendį. Laimė, moteris liko gyva. Gana lengvai šioje istorijoje atsipirko ir pats kaltininkas.

Panevėžio apylinkės teismas K. Š. iš dalies kaltu pripažino dėl pernai rugpjūtį sukeltos avarijos ir po jos be pagalbos paliktos sužalotosios. Nors sutuoktiniai prieš daugelį metų išsiskyrė, bet toliau gyveno kartu.

Nustatyta, kad vyras, vairuodamas automobilį, dėl nusikalstamo nerūpestingumo pažeidė Kelių eismo taisykles – neįsitikinęs atlikto manevro saugumu, dideliu greičiu važiuodamas atbuline eiga iš kiemo į gatvę, kliudė automobiliui iš galo stovėjusią L. Š.

Įtarta, kad naujamiestietis avariją galėjo sukelti ir būdamas girtas, bet prokurorams teisme nepavyko to įrodyti. Kaltininkas tikino gėręs tik po nelaimės. Kai jo kraujyje matuotas alkoholio kiekis, po įvykio buvo praėję jau nemažai laiko, tad ši aplinkybė taip ir liko iki galo nenustatyta.

Teisėjai K. Š. skyrė 2 metų ir 8 mėnesių terminuotą laisvės atėmimo bausmę atviroje kolonijoje. Tačiau dėl šių metų pradžioje įsigaliojusios amnestijos vyras liks laisvėje, jis atleistas nuo terminuotos laisvės atėmimo bausmės.

Pasak bylą nagrinėjusios teisėjos Odetos Gruodienės, kaltinamajam bausmė sušvelninta dėl neįgalumo. K. Š. turės apmokėti konfiskuotos transporto priemonės, kurią vairuodamas padarė avariją, pusę vertės – 1314 eurų. Be to, jam atimta teisė vairuoti dvejus metus po nelaimės.

Nei nuteistasis, nei nukentėjusioji komentuoti bylos nenorėjo. Prokuroras teigė dar svarstysiąs, ar apskųsti tokį teismo nuosprendį.

Pašiurpino ir visko mačiusius

Net ir visko mačiusius policijos pareigūnus bei medikus sukrėtė Naujamiestyje pernai vieną rugpjūčio vakarą išvystas vaizdas.

Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė informacija, esą vieno namo kieme gali būti reikalinga pagalba, nes matosi kraujo dėmės, drabužių draiskanos.

Po tokio skambučio į įvykio vietą išvyko vienas policijos patrulių ekipažas, tačiau netrukus jiems prireikė pastiprinimo. Kambaryje, lovoje rasta apklota sunkiai sužalota moteris, ji kentė tokius skausmus, kad net negalėjo paaiškinti, kas nutiko. Nukentėjusioji sąmonės nebuvo praradusi, bet jai prireikė didelės skausmą malšinančių vaistų dozės, kad greitosios medikai galėtų moterį išgabenti į ligoninę.

Sužalotajai nustatyti daugybiniai sužalojimai: moteriai buvo lūžę skruostikauliai, žandikaulis, krūtinkaulis, šonkauliai. Peršvietus stuburą, nustatyti dviejų keterinių ataugų lūžiai krūtininėje ir juosmeninėje dalyse. Pastebėta didžiulių paviršinių plėštinių žaizdų ausies, veido, dešinės akies srityse, aptikta daug smulkių pjautinių, užterštų nešvarumais sužalojimų, mėlynių.

Tokie sužalojimai – vyro sukeltos avarijos pasekmė. Automobiliu „Toyota Corolla“ važiuodamas atbuline eiga kliudęs bei partrenkęs moterį, nepuolė jai padėti, bet tiesiog išvažiavo, palikdamas vieną grumtis dėl gyvybės. Medikų ir policijos nukentėjusioji sulaukė praėjus net keturioms valandoms po nelaimės.

Žmona atleido

Nukentėjusiosios žaizdoms sugijus ir šiai istorija beveik pasiekus teismą visą Lietuvą sukrėtusį įvykį dar kartą apipynė neadekvačios emocijos. Nors naujamiestietis iš dalies pripažino savo kaltę, jo žmona prašė prokurorų nutraukti ikiteisminį tyrimą ir atmesti visas pretenzijas bei kaltinimus jos vyrui. Prokurorai tokį sutuoktinės prašymą atmetė ir bylą perdavė Panevėžio apylinkės teismui.
Moters versija, esą kaltinamasis avarijos metu jos nematė, nepatikėjo ir teisėjai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų