"Sekundės“ archyvo nuotr.

Mokytojai nesustoja: streikuoja trečią savaitę

Mokytojai nesustoja: streikuoja trečią savaitę

Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjunga (LŠDPS) trečią savaitę tęsia pedagogų streiką, ateinantį penktadienį rengs mitingą prie Seimo.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, streikuojančių mokyklų mažėja – pirmadienį streikuos 62 ugdymo įstaigų pedagogai,  penktadienį protestavo 74 mokyklų mokytojai.

LŠDPS pirmadienį informavo, kad prie streiko jungiasi Vilniaus licėjus, Vilniaus Žvėryno gimnazija, jį tęsia didžiosios sostinės įstaigos – Vilniaus Žemynos, Martyno Mažvydo progimnazijos.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas tvirtina, kad Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) „jau pripažino klaidas, kurios padarytos skubotai įvedant neapgalvotą, neskaidrią, chaosą ir nesaugumą į mokyklas atnešusią darbo užmokesčio sistemą“. Pasak LŠDPS, ministerija neatsižvelgia į šios profsąjungos prieš metus pateiktus reikalavimus, o kaip problemos sprendimą pateikia kitų profesinių sąjungų siūlymus.

A. Navickas sako, kad tai nėra derybos.

„Ministerija pasirašinėja pusiau slaptus protokolus su profesinėmis sąjungomis, kurios neatstovauja streikuojantiems mokytojams, taip įvesdama destrukcijos ir chaoso į užsitęsusį kolektyvinio ginčo procesą. Taip elgdamasi ŠMM daro didelę žalą ugdymo procesui, kuris stringa jau trečia savaitė“, – teigia LŠDPS vadovas.

Dalies mokytojų streikas dėl rugsėjį įvestos sistemos vyksta jau dvi savaites. Streikuojantys pedagogai teigia, kad nauja etatinio apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, o Švietimo ir mokslo ministerija tinkamai nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu.

LŠDPS reikalauja mažinti mokinių klases ir padidinti mokytojų atlyginimų koeficientus penktadaliu.

Protestai tęsiami nepaisant to, kad ministerija teigia su profsąjungomis sutarusi, kaip tobulinti algų apskaičiavimo sistemą.

Įsibėgėjus streikams, opozicija surinko parašus po švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės interpeliacija.

Pertvarkos vykdymą kritikuoja ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, sakydama, kad ji „stumiama jėga“ ir taip priešinama mokyklų bendruomenė, keliama įtampa visuomenėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

Komentarai

  • Kokį pavyzdį duoda mokytojai mokiniams ? Tai mokiniai nusikopijuos mokytojų veiksmus ir tą patį darys . Nes ir taip jau nieko gero neišmoko , jeigu tėvai labai kreipia dėmesį , kaip jo vaikui sekasi mokslai ,samdo dar iš šalies mokytoją ar net du, tai toks mokinys sėkmingai dar gali įstoti į aukštesnę mokymo mokyklą. O jeigu tie tėvai, kurie tik atiduoda į mokytojų rankas- tai greitai sulauks vertinimų, kad nebetinkamas toliau mokytis vidurinėje mokykloje. Ir tokie mokiniai išstumiami į profesines technikos mokyklas. Tai kur čia įdėtas TAS MOKYTOJŲ DARBAS ?

    • Atsakyti
    • O profesinėje mokykloje mokytojai nedirba? Gerą pavyzdį pedagogai duoda mokiniams: jų streikas ugdo piliečius, neabejingus ir atsakingus už savo gyvenimą. Gaila tik, kad mokytojai nepakankamai vieningi. Kai rimtai pagalvoji apie švietimo būklę ir mokytojo „prestižą“ Lietuvoje, siaubas apima. Po 20 metų mokysim vaikus namuose…

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų