Mokyklose triūsė naktiniai „sodininkai“

Mokyklose triūsė naktiniai „sodininkai“

 

Nors Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla ką tik apdovanota kaip viena gražiausiai aplinką mieste tvarkančių švietimo staigų, jos bendruomenėje – ne itin šventinės nuotaikos. Po savaitgalio čia išrauti keli dekoratyviniai medeliai. Augalų vagystė panašiu metu užfiksuota ir netoli esančioje „Saulėtekio“ progimnazijoje.

Keturių tujų ir kazokinio kadagio Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos budinti darbuotoja pasigedo pirmadienio rytą. Pastebėta, kad vagys apėjo kelis mokyklos kieme esančius gėlynus. Juos ši įstaiga puoselėja nebe pirmus metus. Medeliai čia sodinami per įvairias šventes, juos kaip dovaną visuomet įteikia abiturientai.

„Kartu su želdinimo specialistais, mokyklos bendruomene esame įkūrę Sraigių sodą, Žaliąjį kalną, dabar rengiame Vitaminų parką, lauke vyksta mūsų netradicinės pamokos. Kaip tik šiandien gavome apdovanojimą už sukurtas edukacines erdves ir tokia žinia…“ – neslėpė nusivylimo mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė.

Pavogti medeliai sodinti pernai. Brangiausia iš jų – iš trijų dalių suformuota vakarinė tuja. Kiti augalai mažesni. Mokyklai padarytas nuostolis siekia 140 eurų.

Vagis masina želdiniai

Apie įvykį pranešta policijai. Tačiau direktorė abejoja, ar pavyks surasti nekviestus „sodininkus“ – nors teritoriją saugo tvora ir vaizdo kameros, jos piktadarių nenufilmavo.

Visgi D. Kriščiūnienė įsitikinusi, kad į jų mokyklą užsuko ne chuliganai, o pasiruošę vagys, taip pat aplankę ir kaimynus – „Saulėtekio“ progimnaziją. Čia ilgapirščius pavyko nufilmuoti.

„Naktį į sekmadienį, apie 3 val., mokyklos vaizdo kameros užfiksavo pašalinius asmenis. Budinti sargė spėjo pamatyti juos, bet sulaikyti jau nebepavyko“, – apgailestauja „Saulėtekio“ progimnazijos direktorius Algirdas Gedeikis.

Anot jo, nekviesti svečiai buvo užsidengę galvas ir ėjo palei mokyklos sieną, kur tikėjosi likti nepastebėti kamerų. Nepaisant tokių pastangų, jų grobis nebuvo itin didelis – trys prie paradinių pastato durų kyboję gėlių vazonai. Direktorius suskaičiavo, jog mokyklai padaryta 45 eurų žala.

„Niekas nepraturtės ir „nenubiednės“, bet tikrai bjauru po tokių įvykių“, – prisipažino A. Gedeikis, juolab kad augalai iš jų įstaigos teritorijos vagiami jau ne pirmą kartą.

Anąsyk pavogtas irgi nelabai vertingas medelis, bet tokių prašalaičių viešnagės gerų prisiminimų niekada nepalieka.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų