Mokykloje rašoma ant sienų

Mokykloje rašoma ant sienų

Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje mokiniai atvirai rašinėja ant sienų ir nėra baudžiami.

Kelios sienos, nudažytos specialiais dažais, tapo lentomis, ant kurių galima rašyti kreida.

Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis tvirtina, kad švietimas pastaruoju metu linksta link to, kad mokinių ugdymui būtų naudojamos ne tik klasės, bet visa mokyklos erdvė.

„Gimnazijoje turime ir kampelių, kur jaunimas gali žaisti šachmatais ar ruošti namų darbus“, – „Sekundei“ teigė mokyklos direktorius.

Naujai sukurtas lentas mokiniai gali naudoti tiek pertraukų, tiek pamokų metu. Tačiau R. Baltušis pabrėžia, jog vienas pagrindinių jų tikslų yra edukacinis. Lentomis virtusios sienos gimnazistams gali pasitarnauti per pamokas atliekant praktinius darbus ar rengiant pristatymus.

Direktorius tvirtina, jog mokiniai į gimnazijoje atsivėrusias naujas edukacines erdvės reagavo palankiai. Viena iš tokių lentų ilgai nesvarstant buvo paskirta mokinių parlamento nariams, kurie ant jos gali planuotis savo veiklą, dalintis sumanymais ar informacija.

„Vis tik šiuolaikinių technologijų amžiuje mokiniai turi labai daug galimybių dalintis žiniomis ir naujienomis, todėl jos kur kas greičiau paplinta per socialiniame tinklapyje sukurtą gimnazijos profilį“, – sako R. Baltušis.

Nors „išmaniosioms“ sienoms vos kelios dienos, jos jau netuščios – čia gimnazistai vieni kitiems rašo palinkėjimus, sveikinimus ar dalinasi išminties perlais.

Gimnazijos direktorius džiaugiasi, jog nederamų pastabų ar necenzūrinių piešinių ant lentos iki šiol nepastebėta.

„Mokiniai gali prirašinėti ant sienų ir rašikliais ar kitokiomis rašymo priemonėmis. Nuo to niekas negali apsaugoti. Kita vertus, atsiradus lentoms, gal mokiniams neprabus noras terlioti sienų ir gatvėse esančių objektų“, – su šypsena kalbėjo R. Baltušis.

Gimnazijos direktorius prisiminė dienas, kai mokiniai neatsispirdavo pagundai įvairiais užrašais ar piešiniais niokoti mokyklinių suolų. Jis džiaugiasi, jog mokinių kultūra gerėja ir tokie blogi ketinimai pasireiškia vis rečiau.

„Manau, kad jaunimui tai tapo nebeįdomu, juos labiau traukia socialiniai tinklai, kur gali išlieti savo energiją“, – mano R. Baltušis.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų